Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Sprzedawca] Audi A6 C5 Kielce sprowadzone z Danii uwaga!

No_Name
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015, 23:05
Lokalizacja: Śląsk

[Sprzedawca] Audi A6 C5 Kielce sprowadzone z Danii uwaga!

Post autor: No_Name » 17 lut 2015, 23:29

Cześć!
Dołączyłem do Waszego grona niedawno. Chciałbym jednak, mimo swojego krótkiego stażu zostać potraktowany na serio, bez komentarzy typu "za taką kasę czego się spodziewałeś". Bardziej chodzi mi o pokazanie kłamstw i cwaniactwa sprzedającego, na co ogólnie jestem uczulony.

Do rzeczy. Chciałbym opisać swoją wycieczkę do Kielc, by tym samym zaoszczędzić komuś czasu i drogi.

Samochód: Audi A6 C5 Avant o numerze VIN WAUZZZ4BZ1N142415 sprowadzone z Danii.

Od początku. W mojej rodzinie poszukiwane było A6 C5 kombi w rozsądnych pieniądzach. Interesujące wydało się ogłoszenie z Kielc:

http://otomoto.pl/audi-a6-2-4benz-id...C35905000.html

Auto z 2001 r., srebrny kolor, z deklarowanym przebiegiem 200 000 km, sprowadzone pół roku temu z Danii. Sprzedawca w ogłoszeniu zapewnia: "zero rys, wgniotek i oznak korozji". Podczas rozmowy telefonicznej typ podtrzymywał, że nie ma rdzy i lakierniczo jest tip top. Zapewne nie zdziwicie się, gdy napiszę, że na miejscu zdziwienie było duże. Rdza wszędzie, z przodu, z tyłu, po bokach, a nawet na dachu! Pomijam podejście gościa do potencjalnych kupujących - Pan udał się na wycieczkę za miasto i kazał na siebie czekać, finalnie nie dotarł (może to i lepiej...). Opony to historia. Zderzak przód nie zgrywa się z niczym. Felgi obstrupiałe i rysy na karoserii. Jedyny plus to środek, nawet w przyzwoitym stanie. Jak mechanika nie wiem, bo auto oglądaliśmy 5 minut z czego 4 minuty poświęciliśmy na szczerą rozmowę telefoniczną z właścicielem...
Nie wiem czy mogę tu podać numer telefonu do sprzedającego, ale zapisany mam, więc późniejsze ogłoszenia tego gościa można zweryfikować po numerze tel.

Odrębną kwestią jest przebieg samochodu. Według danych z duńskiej strony internetowej wynika, że A6 ma "zdjęte" ok. 100 000 km. z licznika - ostatni wpis: 17.02.2014 - 275.000 km.
http://selvbetjening.trafikstyrelsen...px?Reg=zj22514

Reasumując. Jeśli ktoś szuka takiego auta, to odradzam, chyba, że na dzień dobry chce robić blacharkę.

Pozdrawiam,
No_Name.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez No_Name, łącznie zmieniany 1 raz.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 17 lut 2015, 23:37

Zapytam tylko retorycznie, wierzyłeś ze w kraju europejskim w którym płaci sie kosmiczne podatki od luksusowego auta ktoś kupił sobie średniej wielkości benzynę w całkiem sporej wygodnej budzie żeby robić nią 15 tys km rocznie ?! Tyle robią smarty i inne miejskie autka które jeżdżą tylko po mieście.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 17 lut 2015, 23:39

Wiedziałeś że to Multitronik?

No_Name
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015, 23:05
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: No_Name » 17 lut 2015, 23:44

A czy to ważne w co wierzyłem? Czytając ogłoszenie i rozmawiając przez telefon oczekuję (być może to utopia) rzetelnej informacji. Co więcej, chcę, aby ta informacja znalazła odzwierciedlenie w tym co zobaczę na miejscu. Tak się nie stało, stąd też mój wątek :)

Przebieg? Przyzwyczaiłem się, że w naszym pięknym kraju jest on sprawą umowną, niemniej, mając informacje na jego temat warto dla zobrazowania cwaniactwa sprzedającego napomknąć o nim.

Kamis23kx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 05 sie 2012, 10:38
Lokalizacja: Szczytno/Mazury

Post autor: Kamis23kx » 18 lut 2015, 07:56

Bez urazy ale od ceny za którą wystawił auto odejmij jego marżę i koszty transportu więc zapłacił za nią pewnie około 1000 Euro.Za tą cenę nie można kupić dobrego A6.A do tego co mówi handlarz trzeba podchodzić z bardzo dużym dystansem.

No_Name
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015, 23:05
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: No_Name » 18 lut 2015, 08:31

Oki, widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo skupiacie się cenie, która w naszych realiach nie jest wyznacznikiem stanu faktycznego. Chyba nikt z Was nie zagwarantuje mi, że auto które będzie kosztowało dwa razy tyle będzie przysłowiową igłą.

Jeśli ktoś i mówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne, to tego się trzymam i mam prawo w to wierzyć. Być może jestem naiwny lub idealizuję, nie wiem.

Reasumując. Dla mnie nie ma znaczenia czy auto kosztuje 1k czy 100k, skoro ktoś w ogłoszeniu pisze nieprawdę i podczas rozmowy telefonicznej ściemnia, to jest dla mnie cwaniakiem i naciągaczem i trzeba piętnować takie zachowania i ostrzegać przed takimi ludźmi jak Pan z Kielc.

Jeśli zatem ktoś jest takim desperatem jak ja i chciał jechać to oglądać, to niech sobie daruje, oszczędzi czas, pieniądze i nerwy.

Awatar użytkownika
Karlos83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 17 sie 2013, 20:55
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: Karlos83 » 18 lut 2015, 11:14

No nie ma sensu bo Ty chciałbyś kupić auto z półki "premium" bez przejść za cenę dobrego roweru na, którym po drodze ma jeszcze zarobić handlarz ;)

No_Name
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015, 23:05
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: No_Name » 18 lut 2015, 12:05

Karlos83 pisze:No nie ma sensu bo Ty chciałbyś kupić auto z półki "premium" bez przejść za cenę dobrego roweru na, którym po drodze ma jeszcze zarobić handlarz ;)
... i wszystko byłoby okey, gdyby sprzedający rzetelnie opisał stan oferowanego przez siebie pojazdu, bez zbędnej ściemy i pudrowania rzeczywistości. Mając precyzyjne informacje o aucie odpuściłbym, albo jechał z innym nastawieniem, ze świadomością, co może czekać mnie na miejscu.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 18 lut 2015, 12:15

Za 8k to się jedzie, kupuje i całuje po rękach, że za tyle handlarz oddaje, a nie oczekuje gruszek na wierzbie. Szukaj dalej w takiej kasie to skończysz jak dwóch ostatnich łowców okazji. (obaj kupili C6 w cenie zadbanej C5, z wiadomym skutkiem).
Desperatów jak widać wciąż nie brakuje.
motostacja - części samochodowe.

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 18 lut 2015, 12:22

Mazdomania, hehe amen :), za 8k to nawet z 97 roku nikt nie odda, jak auto w dobrym stanie :P


<radocha>

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 18 lut 2015, 12:54

No_Name pisze:
Karlos83 pisze:No nie ma sensu bo Ty chciałbyś kupić auto z półki "premium" bez przejść za cenę dobrego roweru na, którym po drodze ma jeszcze zarobić handlarz ;)
... i wszystko byłoby okey, gdyby sprzedający rzetelnie opisał stan oferowanego przez siebie pojazdu, bez zbędnej ściemy i pudrowania rzeczywistości. Mając precyzyjne informacje o aucie odpuściłbym, albo jechał z innym nastawieniem, ze świadomością, co może czekać mnie na miejscu.
W jakim świecie ty żyjesz? 90% handlarzy nagina rzeczywistość, bo jeśli napisze prawdę to nikt nawet nie zadzwoni, a często zdarza się, że jak ktoś przejechał xxkm to na pusto nie będzie wracał i jakoś to będzie, jakoś się ogarnie auto, a kiedy przychodzi do ogarniania, to ceny cześci mogą zwalić z nóg.

No_Name
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015, 23:05
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: No_Name » 18 lut 2015, 14:47

Wybaczcie, ale po przeanalizowaniu Waszych postów doszedłem do kilku wniosków.

Po pierwsze, zaskakujące jest to, że Polacy lubią być nabijani w butelkę w myśl zasady "ktoś pluje Ci w twarz, powiedz, że pada deszcz".
Po drugie, zaczynam wątpić w idee internetowych platform takich jak ta. Człowiek pisze coś dla potomności, by zaoszczędzić komuś czasu i wyeliminować kolejnego naciągacza i "spalić" go na rynku, a reszta wyraża społeczne przyzwolenie na jego działania... wprost nie mieści mi się to w głowie.
I wreszcie po trzecie, w nawiązaniu do powyższego punktu, zaczynam żałować, że ostrzegłem przed gościem, bo okazało się, że na forum nie ma pewnej solidarności wśród użytkowników, by eliminować takie zachowania. W zamian za solidarność są drwiny i bezsensowne docinki... cóż, jaki kraj, tacy mieszkańcy.
Mniejsza o to. Najważniejsze jest to, że samochód nabyty i niech pożywką dla Was, szanowni forumowicze, będzie fakt, że w powyższej cenie można kupić zadbany samochód tej klasy :)

Pozdrowionka!

Kamis23kx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 05 sie 2012, 10:38
Lokalizacja: Szczytno/Mazury

Post autor: Kamis23kx » 18 lut 2015, 15:05

Mazdomania, a podeślesz wątki o tych C6 bo znaleźć nie mogę ;p

[ Dodano: 2015-02-18, 15:05 ]
Kolego nie unoś się bo tu nikt źle nie chce.Myślę że 99 procent forumowiczów wie że to jest mina nawet bez dzwonienia.Handlarz ci powie to co chcesz usłyszeć.Jeśli twierdzisz że kupiłeś za + - 8 tyś zadbane A6 C5 to do zobaczenia w dziale technicznym....

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 18 lut 2015, 15:49

No_Name pisze:...zaczynam żałować, że ostrzegłem przed gościem, bo okazało się, że na forum nie ma pewnej solidarności wśród użytkowników, by eliminować takie zachowania...
Od piętnowania takich praktyk powinno być polski prawo, a póki ich nie reguluje dostatecznie, takie praktyki będą miały miejsce.
Kolego, my na forach możemy sobie opowiadać, kląć, pluć i wyzywać takich cwaniaczków, ale ponad połowa kupujących nie zagląda na takie fora jak te, albo zaglądają za późno, jadą, kupują i myślą, że pana boga za nogi złapali,a po kilku dniach kwiatki wychodzą.
Taka prawda, nikt dobrego auta za bezcen bez większych powodów nie oddaje.

No_Name
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2015, 23:05
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: No_Name » 18 lut 2015, 16:09

metyoo pisze:Kolego, my na forach możemy sobie opowiadać, kląć, pluć i wyzywać takich cwaniaczków, ale ponad połowa kupujących nie zagląda na takie fora jak te, albo zaglądają za późno, jadą, kupują i myślą, że pana boga za nogi złapali,a po kilku dniach kwiatki wychodzą.
Politycznej rzeczywistości nie zmienię, miast też nie wykleję ostrzeżeniami, ale w imię zasady "internet nie zapomina" sprawę przedstawiłem tu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga