Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Sprzedawca] A6 C5 2.8 Avant Quattro Szczecin

ODPOWIEDZ
gaudamea
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2012, 12:22
Lokalizacja: zielona góra

[Sprzedawca] A6 C5 2.8 Avant Quattro Szczecin

Post autor: gaudamea » 19 maja 2019, 20:42

Cześć
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Odradzam auto z aukcji
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-b ... BWD5Z.html?
Zacznę od oględzin zewnętrznych.
Auto malowane nieudolnie. Widać wręcz pofalowania od różnicy grubości lakieru. Malowane całe prócz dachu oraz maski, farba odchodzi pod listwami. Pomiary rzędu 250-800. W jednym miejscu wręcz pęknięcie szpachli. Rdza na dachu. Tylny zderzak uszkodzony dość znacznie. Tylne tarcze i klocki w zasadzie nie istnieją, założone kieeeedyś. Rdza, ewidentnie nierówna praca tylnych hamulców: i to znaczna.
Silnik:
Uruchamia się żwawo ale dość głośny metaliczny, nierówny dźwięk podczas pracy: szklanki? Nie wiem. Pod maską nad wyraz czysto, wszystkie osłony założone, dość duży ambaras by je zdemontować. Spod osłon, widoczne silne zapocenia od oleju. Sprzedawca deklaruje, że bierze bardzo mało. Silne zapocenie, wyciek w okolicy węża od wspomagania, ogólnie duużo zapoceń. Głębiej nie zaglądałem, już szkoda było mi czasu.
Wnętrze:
Całkowicie odklejona podsufitka: od przodu do tyłu. Bardzo silnie brudne słupki oraz pasy (wszystkie pasy). Bardzo. Moim zdaniem winne tu również nieudolne próby prania, które tylko problem pogłębiły. Fotele nad wyraz w dobrym stanie. Przedarcia za fotelem pasażera, rozciągnięte siatki: normalne w takim aucie. W zakamarkach bardzo stary zaklejony brud, nie tygodniowy raczej kilkumiesięczny. Braki w plastikowych elementach pod fotelami.
Stan kokpitu bardzo dobry ( jak na ten wiek). Brak wielkich zadrapań itp. Akceptowalny(wiek i przebieg).
Komputer:
Tu się zaczyna. Krótko po uruchomieniu (~5 min) temperatura cieczy wg komputera to 95-97. Wg zegara ideał... Po kilku następnych wg komputera 97-99, zegar dalej ideał: ANI DRGNIE. Stały błąd czujnika położenia wałka. Ciągły/stały alert o napinaczu pasów kierowca/pasażer za kierowcą.
Jeśli coś mi się jeszcze przypomni, z pewnością napiszę. Zastrzegam, iż nie szukałem cuda za te pieniądze. Raczej kobyły na cztery łapy w której coś porobię. Ale zakres nieudolnie ukrytych wad mnie jednak przerósł. Zdecydowanie odradzam. Sprzedający oczywiście o niczym. żadnej wadzie, nie wiedział.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 20 maja 2019, 15:16

gaudamea pisze: Zastrzegam, iż nie szukałem cuda za te pieniądze. Raczej kobyły na cztery łapy w której coś porobię. Ale zakres nieudolnie ukrytych wad mnie jednak przerósł. Zdecydowanie odradzam. Sprzedający oczywiście o niczym. żadnej wadzie, nie wiedział.
Na samym początku napisze tak - nie znam sprzedającego , kupującego itp
ale sory - myślisz że sprzedający ma inne allegro/olx/otomoto niż ty ??
Chyba każdy wie że zadbane A6 + Q + LPG w ładnym stanie to wydatek 12-15 tys i to bardziej w stronę tych 15 niż 12
więc jeśli człowiek uczciwie wycenia swój samochód na ok 2/3 albo i mniej wartości ładnego egzemplarza to
a. albo ma nóż na gardle , musi sprzedać bo za 2 dni przyjdzie komornik zabierze dom , samochód , zlicytuje telewizor itp
b. wygrał w toto-lotka milion w środę i milion w sobotę i olewa C5
c. rzeczywiście wie o jakiś tam brakach i dlatego wycenia swój samochód taniej
Jasne . Można się łudzić że odpowiedzi a lub b są prawidłowe ale od cudów to był taki facet co chodził ok 2000 lat temu boso po wodzie
oczywiście można też się łudzić że "kupie za 8 , wymienię tarcze + klocki , olej i jakieś drobiazgi i będę miał nówkę lepszą od tych za 15 ale tak jak pisałem wyżej o cudach

gaudamea
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2012, 12:22
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: gaudamea » 20 maja 2019, 15:52

kiler22 pisze:
gaudamea pisze: Zastrzegam, iż nie szukałem cuda za te pieniądze. Raczej kobyły na cztery łapy w której coś porobię. Ale zakres nieudolnie ukrytych wad mnie jednak przerósł. Zdecydowanie odradzam. Sprzedający oczywiście o niczym. żadnej wadzie, nie wiedział.
Na samym początku napisze tak - nie znam sprzedającego , kupującego itp
ale sory - myślisz że sprzedający ma inne allegro/olx/otomoto niż ty ??
Chyba każdy wie że zadbane A6 + Q + LPG w ładnym stanie to wydatek 12-15 tys i to bardziej w stronę tych 15 niż 12
więc jeśli człowiek uczciwie wycenia swój samochód na ok 2/3 albo i mniej wartości ładnego egzemplarza to
a. albo ma nóż na gardle , musi sprzedać bo za 2 dni przyjdzie komornik zabierze dom , samochód , zlicytuje telewizor itp
b. wygrał w toto-lotka milion w środę i milion w sobotę i olewa C5
c. rzeczywiście wie o jakiś tam brakach i dlatego wycenia swój samochód taniej
Jasne . Można się łudzić że odpowiedzi a lub b są prawidłowe ale od cudów to był taki facet co chodził ok 2000 lat temu boso po wodzie
oczywiście można też się łudzić że "kupie za 8 , wymienię tarcze + klocki , olej i jakieś drobiazgi i będę miał nówkę lepszą od tych za 15 ale tak jak pisałem wyżej o cudach
Tak rozumiem Twój komentarz: sprzedawca miał prawo ukrywać, nie wiedzieć, kłamać (resztę dopisz wg woli), ponieważ wystawił za taką kwotę. Po pierwsze nie zgadzam się. Nie miał takiego prawa. Ja mam prawo to sprawdzić, zweryfikowac. Mam prawo opisać tu rzeczy o których sprzedający zapomniał nadmienić: typu no nie wiem? Auto całe pomalowane, szpachlowane, po nieznanej bliżej nikomu kolizji. Żeby to auto było nawet za 1zl, ja jako klient mam na prawo oczekiwać uczciwości. Zatem skoro auto za tyle, a tyle to ja mam święte prawo kombinować itp. Nie. To po prostu nieuczciwe. Dlaczego klient, konsument ma być taki czujny? Bo wystawiłeś za taką kwotę? To do niczego nie uprawnia. To nieuczciwe. Jak najbardziej życzę sprzedającemu udanej transakcji. Oby kupujący wiedział co kupuje, nawet za 1zl.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 20 maja 2019, 16:05

oczywiście masz prawo opisać , nie kupić nawet za złotówkę ,
Dlaczego konsument ma być czujny ??
bo kupuje samochód który ma 21 lat i w całym cywilizowanym świecie od 10 powinien gnić na złomie lub być dawno przetopiony
Uczciwość jak najbardziej ale nie łudźmy się że samochód ze Szwajcarii przyjechał nie uszkodzony
malowany ?? o czym to świadczy ?? nie wiem , nie widziałem samochodu . MOŻE był delikatnie przytarty a może rozwalony z czterech stron
Ale jeśli szukasz samochodu nie malowanego 20 letniego audi za 8 tys to po prostu ....... życzę powodzenia

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 20 maja 2019, 20:38

emperatura cieczy wg komputera to 95-97. Wg zegara ideał... Po kilku następnych wg komputera 97-99, zegar dalej ideał: ANI DRGNIE.
to norma w VAGach powyżej chyba 105C cieczy na zegarach przekroczy 90 ;)
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

ZAGATO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 234
Rejestracja: 02 maja 2015, 20:12
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Bytów

Post autor: ZAGATO » 20 maja 2019, 20:41

80% c5 jest do remontu i jadąc ogladac cokolwiek trzeba sie raczej nastawic ze bedzie rozczarowanie a opisu nie traktowac powaznie. Inne marki z tamtych lat juz dawno na zlomie leżą takze i tak fajnie ze c5tek jeszcze tyle jezdzi.
A6 c5 1.9tdi afn
A6 c6 2.0tdi blb

joter82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 332
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:44
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wawa

Post autor: joter82 » 23 maja 2019, 22:48

ZAGATO pisze:i tak fajnie ze c5tek jeszcze tyle jezdzi.
i prędzej obejrzę się za fajną c5 w dobrym stanie niż c7 czy c8. Ostatnio szukałem alu18 ronala, znalazlem ofertę dzwonię, 10 min o felgach co dlaczego jak i za ile, później jakoś wyszło, że on też ma c5tke 1.8t po modach..no i rozmowa trwała.. 1,5 godziny

d:]

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 24 maja 2019, 16:58

gaudamea pisze:się zaczyna. Krótko po uruchomieniu (~5 min) temperatura cieczy wg komputera to 95-97. Wg zegara ideał... Po kilku następnych wg komputera 97-99,
A czego byś chciał? Żeby na zegarze było widać każdy 1 stopień zmiany? Zegary są specjalnie tak robione że dopiero przy wyższych temp wskazówka się podnosi. Po to żeby jeden z drugim nie szukał problemu. A ty i tak znalazles <rotfl>
A ogłoszenie... Cóż koledzy z ceną maja rację, z wiekiem i stanem też mają rację. A to że w ogłoszeniu jest stan dobry... Jedyny mankament... No cóż, nasz polski standard. Autko 20 letnie z rzeczywistym przebiegiem 200tts to by było w ogłoszeniu że stan:igła, prosto z fabryki, niejezdzone, tylko do kościoła, itp
Twoja frustracja jest częściowo zrozumiała. Fajnie ze napisałeś wszystko o stanie :)

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 24 maja 2019, 21:05

zwonko pisze: Autko 20 letnie z rzeczywistym przebiegiem 200tts to by było w ogłoszeniu że stan:igła, prosto z fabryki
bo tak jest
C5 z rzeczywistym przebiegiem 200 tys jest praktycznie jak nowe
ale jeśli ktoś wierzy ze 95% 20 letnich C5 jeździło przez 20 lat po 10 tys km rocznie to ....... życzę powodzenia i przeczytania wyżej o cudach

ZAGATO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 234
Rejestracja: 02 maja 2015, 20:12
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Bytów

Post autor: ZAGATO » 27 maja 2019, 10:23

Dodajmy jeszcze ze c6 juz ciezko znaleźć zadbana a co dopiero c5 :) zwłaszcza ze blachy w porownaniu z np a4 b5 sa dużo gorzej zabezpieczome przed korozją.
A6 c5 1.9tdi afn
A6 c6 2.0tdi blb

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga