Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nawigacja fabryczna i brak zasięgu po wymianie anteny - co dalej ?

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chaosman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2020, 00:49
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: UK

Nawigacja fabryczna i brak zasięgu po wymianie anteny - co dalej ?

Post autor: chaosman » 14 cze 2020, 18:37

Witam serdecznie,
Od niedawna jestem posiadaczem A6 C7 z 2013 no i niestety dopadł mnie problem z nawigacją fabryczną Audi RMC Navi Plus (4G0 035 192 H) czyli brak sygnału (satelity - 0).
Przyznam szczerze że przed zakupem nie sprawdziłem czy nawigacja działa poprawnie. Poprzedni właściciel potwierdził że działa jak należy, ale niestety pewności nie mam.
Nowy temat założyłem ponieważ większość problemów rozwiązuje wymiana anteny na nową, używaną lub uniwersalną. Póki co zdecydowałem się na opcję nr 3 czyli antenę uniwersalną,
którą zakupiłem w serwisie ebay (częstotliwość 1575.42 Mhz / napięcie 3-5 V). Niestety u mnie wymiana anteny ani reset nic nie pomógł i satelit jak nie było tak nie ma.
Co ciekawe wg nawigacji (antena oryginalna i uniwersalna) samochód jest zlokalizowany około 12 km od miejsca gdzie się faktycznie znajduje. Jak to w ogóle jest możliwe skoro nie ma zasięgu ?
Czyżby jakaś lokalizacja przez smartphone i bluetooth ? Czy może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jakoś udało się go rozwiązać ? Czy nowa uniwersalna antena (koszt około 25 zł) może być uszkodzona ?
Być może nie jest kompatybilna z moim MMI ? A może jednostka MMI jest uszkodzona (innych problemów nie stwierdziłem) ? No chyba że komputer zapisał jakiś błąd przez usterkę oryginalnej anteny i
to uniemożliwia poprawną pracę nowej anteny ? Na youtube oglądałem wymianę anteny w innym modelu (wyświetlacz na stałe) i przy wymianie ktoś wchodził w zielone menu.
Pojęcia nie mam czy tylko w celach pokazowych czy to jest niezbędne. Tak czy inaczej bez interfejsu nie uruchomię zielonego menu a przynajmniej tak czytałem.
Interfejs mogę kupić. Tylko pozostaje pytanie czy to rozwiąże problem z zasięgiem ? Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie.

Pozdrawiam
Mariusz

Mane
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2017, 15:00
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja fabryczna i brak zasięgu po wymianie anteny - co dalej ?

Post autor: Mane » 17 cze 2020, 09:08

Cześć,
miałem podobnie, czyli nawigacja lokalizowała mnie gdzieś w Polsce... :shock: ale nie tam gdzie byłem (nawet 200 km dalej!!). Mechanik (elektryk) powiedział, że to wina anteny na dachu. To przypadłość (wada) producenta. Styki śniedzieją i dlatego tak się dzieje. Była akcja serwisowa i wymieniali rekinki ale tylko tym, którym nie działały. Zasadniczo jak byłem w serwisie to wypierali się tej wady. Ja dałem auto do fachowca, pokasował błędy i założył antenę uniwersalną. Podpiął ją do modułu w bagażniku odpinając firmową.Teraz działa bez problemu. Zdecydowałem się na dołożenie anteny na podszybiu, gdyż wymiana rekinka to dużo roboty z demontażem podsufitki (sedan, w kombi jest łatwiej). Antena rekinek obsługuje u mnie radio, GPS i webasto.
pozdro
Mane
Mane

Awatar użytkownika
chaosman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2020, 00:49
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: UK

Re: Nawigacja fabryczna i brak zasięgu po wymianie anteny - co dalej ?

Post autor: chaosman » 17 cze 2020, 12:22

Cześć,
Możesz to wyjaśnić bo trochę się pogubiłem. Najpierw piszesz że w warsztacie podłączyli antenę uniwersalną do modułu w bagażniku (zamiast oryginalnego rekinka) a potem że antena rekinek obsługuje u Ciebie radio, GPS i webasto. Tak swoją drogą wiesz może gdzie jest ten moduł w bagażniku ? Chętnie bym spróbował takiego rozwiązania. Może coś pomoże kto wie. Zdecydowałeś się na dołożenie anteny na podszybiu. Mówimy o przodzie czy o tyle ? Jeśli moduł jest w bagażniku to chyba o tyle, ale nagłośnienie i spore magnesy raczej nie pomagają w łapaniu zasięgu. A jeśli mówimy o przodzie to wg mnie prościej jest się podpiąć bezpośrednio pod MMI bo nie trzeba ciągnąć anteny przez całą długość samochodu. Ja podpiąłem się bezpośrednio w miejsce niebieskiej wtyczki fakra. Gdzieś czytałem że lokalizacja może zadziałać dopiero po 200-300 km ale na chwilę obecną taki wyjazd nie wchodzi w grę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chaosman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2020, 00:49
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: UK

Re: Nawigacja fabryczna i brak zasięgu po wymianie anteny - co dalej ?

Post autor: chaosman » 20 cze 2020, 17:38

Problem rozwiązany. Tak więc temat do zamknięcia. Okazało się że nowa antena noname którą zakupiłem w serwisie ebay była uszkodzona. Wczoraj zamówiłem kolejną na próbę z Amazona (Eightwood Active GPS Antenna Fakra) i wszystko działa jak należy. Jak to mówią kto tanio kupuje, dwa razy kupuje ... :| . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga