Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Napęd płyt dvd

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
seebbaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2019, 16:29
Lokalizacja: Staszów

Napęd płyt dvd

Post autor: seebbaa » 24 lut 2019, 12:36

Witam

Mam pytanie odnośnie nawigacji w moim audi z 2004r.

Otóż ostatnio znajomy wgrywał mi najnowszy soft oraz spolszczenie, i wszystko to działa bez zarzutu. Przy okazji nagrał mi też płytę z najnowszymi mapami. Jednak gdy wrzycam ją do napędu wyskakuje mi żeby sprawdzić płytę dvd z mapami.
Dodam jeszcze że nawigacja bez nowego softu i spolszczenia, również nie działała ani na oryginalnej płycie, ani na tej znalezionej w napędzie.
Myślałem że może po prostu laser jest zabrudzony więc oddałem go do firmy która się tym zajmuje, wyczyścili mi go jednak nie dało to żadnego efektu i dalej jest tak samo.
Próbowałem też przełożyć płyty do samochodu znajomego u którego nawigacja działa. Jednak moje płyty nie działają u niego, a jego płyty nie działają u mnie (nie wiem jedynie czy moja oryginalna u niego działa bo niestety zapomniałem jej wtedy wziąć.

Czy może trzeba coś włączyć lub zmienić w zielonym menu samochodu po wejściu w kategorie nawigacji?
A jeśli nie to czy bardzo problematyczna jest wymiana całego napędu?
Czy może problemem jest coś innego?

Awatar użytkownika
woocash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2014, 14:44
Lokalizacja: Brodnica PL

Post autor: woocash » 04 mar 2019, 22:14

Siemasz, mam to samo niestety. Na anglojęzycznych forach, znalazłem temat o wymianie całej optyki DVD. Ludzie, którzy mieli ten sam problem co my, po tej operacji sukcesywnie przywracali swoje navi do życia. U mnie nie pomogło, laser wymieniony i dalej <dupa> . Może wypowie się ktoś, kto uporał się z podobnym problemem.

Wymiana napędu prawdopodobnie i tak wiąże się z wizytą w ASO w celu ściągnięcia CP.

KamilP87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2019, 20:50
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: KamilP87 » 05 mar 2019, 22:16

Pozwolę sobie powielić mój post:

Cześć,
ostatnio chciałem zaktualizować sobie mapy w MMI 2G na te z 2018r.
Miałem z tym problem ponieważ po włożeniu płyty DVD z mapami 2018 na MMI pojawiał się komunikat
"Sprawdź DVD nawigacji" i nic nie działało. Wcześniej auto miało wczytane mapy z 2004r. (oryginał).
Czyszczenie soczewki lasera nie pomagało. Czytałem w wielu miejscach, że trzeba nagrywać mapy na płyty dobrej jakości bo inaczej napęd ich nie wczyta lecz wydawało mi się to dziwne bo gdyby napęd nie czytał płyty to w ogóle by jej nie widział, a bez płyty komunikat na MMI to "Włóż dysk do DVD".
Zrobiłem kopie map z 2004r. na najtańszej płycie DVD i działała bez problemu.
Wtedy wpadłem na pomysł aktualizacji map "stopniowo".
Znalazłem mapy z 2015 r. i wypaliłem na najtańszej płycie DVD i poszło.
Następnie ponownie wrzuciłem tą samą co wcześniej płytę z mapami z 2018r. i... wczytało i zaktualizowało bez problemu :)

Nagrywałem imgBurn.

Postanowiłem się podzielić doświadczeniem, może komuś się przyda :)

-------

Dajcie znać czy i Wam pomogło.

Awatar użytkownika
woocash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2014, 14:44
Lokalizacja: Brodnica PL

Post autor: woocash » 06 mar 2019, 19:57

KamilP87 pisze:Pozwolę sobie powielić mój post:
Kamil, już próbowałem wcześniej. Nic nie dało. Wydaje mi się, poprzedni właściciel namieszał cos w menu serwisowym bądź z softem jest cos nie tak.

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 18 kwie 2019, 13:50

KamilP87, masz rację, sam to przerobiłem, płyta nie ma znaczenia, tylko jej nagranie. Przerabiałem to samo i za pierwszym razem, na jakiejś większej prędkości nie widział mapy, potem użyłem ImgBurna w najnowszej wersji z nagrywaniem 1x, płyta z marketu esperanza za 0,99 zł i poleciało od razu. Czytałem też gdzieś, że kluczowe jest przejście przez 2015, bo tam jakiś soft jest, ale u mnie poszła 2018 od razu a w środku od wroga siedziała nagrywana płyta 2011. Nie wiem, może w międzyczasie ktoś tam puścił 2015, w każdym razie ja nie musiałem.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

KamilP87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2019, 20:50
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: KamilP87 » 18 kwie 2019, 21:50

Mi wczytało 2018 dopiero po zaktualizowaniu z 2004 na 2015.
Facet co handluje mapami potwierdził, że aby wczytać 2018 musi być uaktualniona navi,
a aktualizacje są na mapach 2015. Może na 2011 też są aktualizacje ale tego nie wiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga