Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 MMI Basic - CarPlay [Yanosik, Spotify, Google Maps]

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PrywaciarzUST
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2022, 13:07
Imię: Prywaciarz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

A6 C6 MMI Basic - CarPlay [Yanosik, Spotify, Google Maps]

Post autor: PrywaciarzUST » 10 maja 2023, 23:45

Ze względu na remont domu musiałem sprzedać C7 i kupić woła roboczego w postaci C6, niestety trafiła mi się z MMI Basic <beczy>
Nie będę ukrywał, że Apple Car troszkę mnie rozpuścił pod względem multimediów. Zacząłem czytać i MMI Basic to straszna dziadowa wersja :[
Bez zmieniarki, bez bluetootha, bez nawigacji, bez AUX itp... drama <bezradny>

Pożyczyłem dziś z żony MiTo transmiter FM - Baseus BS-01
Powiem Wam szczerze, że nie ma tragedii:

Zyskałem:
+ zestaw głośnomówiący na Bluetooth'a
+ odtwarzacz muzyki (Spotify, Open FM, PromoDJ, podcasty itp.) - nawet da się sterować telefonem za pomocą transmitera vol +/- << ||> >>
+ YouTube, transmisje na żywo, TV itp.
+ Yanosika <lol>

Niestety moim oczom nadal ukazuje się "piękny" czerwony ekran <glupek> postanowiłem użyć jakiejś "zapchaj dziury" po kosztach, bez inwestowania w oryginalne zestawy, bez rozbierania, kodowania itp.
Na pierwszy rzut poszedł iPhone 7 plus - niestety mały ekran, spora biała ramka + przycisk home <uoee>
Drugi rzut Samsung S9+ pasuje idealnie i wygląda estetycznie ale nie ma jak podpiąć kabla zasilającego bez dziurawienia deski.
Trzeci rzut LG V30 troszkę mniejszy od S9+ ale zwykłego kabla USB nie zamontuję bez dziurawienia deski, ale zamówiłem kabel typu C łamany pod kątem 90o mam nadzieje, że się zmieści.

Problem polega, że nie wiem jak zamontować smartfona w otworze czerwonego wyświetlacza - chciałbym to zrobić w miarę bezinwazyjnie. Na razie myślę o opcjach:
- klej na gorąco
- nano mata
- rzepy do obrazów 3M

Kolejny napotkany problem to, że ten transmiter obsługuje tylko jedno urządzenie <blee> więc gdy z androida będzie leciała muzyka + komendy nawigacji + yanosik to nie będę mógł ze swojego srajfona prowadzić rozmowy na głośnym mówieniu po Bluetooth <boisie> (planuję, że Android będzie na stałe zamontowany i nie będę go odczepiał z deski).
Zamówiłem więc kolejne dwa transmitery (też Baseus), które mają obsługiwać dwa urządzenia Bluetooth naraz.

Czy ktoś z Was korzysta/ł z jakiegoś transmitera który obsługuje dwa urządzenia naraz? Proszę o jakieś modele i opinie.
Czy ktoś z Was zamocował / zamontował jakieś urządzenie (mały tablet / smartfon) w miejscu czerwonego ekranu MMI Basic? jeśli tak to w jaki sposób i jakie to było urządzenie.

Byłbym wdzięczny za wszelkiego rodzaju sugestie co do mojego pomysłu.
Na samym początku myślałem, że to głupi pomysł do póki nie zagrała muzyka w głośnikach z mojego telefonu z komendami google maps i yanosikiem w tle - do tego jeszcze mogłem rozmawiać na zestawie głośnomówiącym... więc skoro działa to chyba nie jest takie głupie XD

adadur
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2010, 18:24
Imię: Adam
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg

Re: A6 C6 MMI Basic - CarPlay [Yanosik, Spotify, Google Maps]

Post autor: adadur » 28 cze 2023, 12:04

<luzik> chcesz powiedzieć że dzięki transmiter MiTo transmiter FM - Baseus BS-01 zyskałeś YouTube, transmisje na żywo, TV itp. ... czyli przekazuje obraz <mysli> ;) ... tylko na co jak masz czerwone MMI

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga