Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Nawigacja fabryczna] a6 c6 mmi 2g

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
igorw

[Nawigacja fabryczna] a6 c6 mmi 2g

Post autor: igorw » 16 sty 2013, 16:12

Koledzy, czy może ktoś odnieść się do dokładności map nawigacji fabrycznej w porównaniu do Automapy?
Korci mnie aby doposażyć autko w navi ale mam dylemat czy warto - na co dzień jeżdżę z Automapą która spełnia moje wymagania, ale że harcerzem byłem to mapy papierowe w aucie muszą być.
Abstrahując więc od kosztów - co sądzicie o dokładności map w navi od producenta vs Automapa?

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: jacob » 17 sty 2013, 00:56

wszystko zalezy jakim funduszem dysponujesz i co chcesz zrobic, bo jak masz np mmi 2g a niemasz nawigacji i chcesz ja dolozyc to niesadze aby byly duze koszta a dokladnosc map jest zadawalajaca, natomiast ja bym osobiscie wsadzil mmi 3 g z ta niesamowita nawigacja ktora bije wszystkie inne marki na glowe!!!! ALE 3g to juz koszt 6000 zl, oczywiscie dostajesz wtedy duzo wiecjen niz navi bo i dvd , dysk twardy, system sterowania glosem czytniki sd bluetooth i tak dalej :)

igorw

Post autor: igorw » 17 sty 2013, 09:39

jacob, dzięki.

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 17 sty 2013, 14:05

Moge dorzucić porównanie MMI 2g i Automapy, bo mam to i to. Nie korzystałem z 3g więc nie będę się wypowiadał na jej temat.

MMI 2g nie jest zła, jesli chodzi o Europę tzw. Zachodnią. Automapa jest identycznie szczegółowa, bo korzysta z tego samego źródła dla mapy Europy.
Mapa Polski w MMI 2g ma drobne błędy i nie do końca pełną numeracje budynków w dużych miastach (np tylko zakresy np. 3-9 lub 4-12).
Innym utrudnieniem MMI 2g jest szukanie nazw ulic w Polsca po pełnej nazwie poczynając od imienia partona. Np. ul. Julisza Słowackiego nie znajdziesz jako Slowackiego tylko wpisując dokładnie jako: Juliusza [spacja] Slowackiego.
W Automapie szuka po zawartości i znajdzie ci słowo Slowackiego. Mapa Polski jest bardzo szczegółowa i bardziej akualna od MMI

Jeżeli chodzi o algorytm prowadzenia, MMI 2g (Navteq) prowadzi chyba przyjemniejszymi drogami. Automapa po ostatnich zmianach potrafi poprowadzić naprawdę bardzo lokalnymi drogami, mimo odpowiednich ustawień w opcjach.
Automapy używam już od conajmniej 5 lat, więc wiem co mówię.

To tyle.
Jak jest w 3g - nie wiem.
Niech wypowiedzą się inni koledzy.
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: jacob » 17 sty 2013, 20:54

No ja tez niewiem jak jest dokladnie w 3g ale z tego co przegladalem to jest naprawde rewelacja, sam mam 2g i nosze sie z zamiana na 3g, w niektorych miejscach mozna to zrobic za 3 000 zl z zostawieniem starych gratow ze swojego 2g w rozliczeniu

igorw

Post autor: igorw » 17 sty 2013, 21:29

Dzięki koledzy, o to chodziło. Czyli na razie zmiana jest bez sensu pomijając estetykę ;) Jak mi zdechnie nawigacja za 1 zł to pomyślę nad fabryczną bo do tego czasu będzie lepsza mapa PL i może tańszy sprzęt. Albo zmienię auto bo mam na oku "moją" Skodę.

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: jacob » 18 sty 2013, 16:23

A swoja droga strasznie mnie dziwi faktze niemasz w aucie z takim silnikiem i skrzynia nawigacji, ktos niezle pozalowal kasy jak kupowal to autko w salonie

pozdro

igorw

Post autor: igorw » 18 sty 2013, 18:34

jacob, nie Ty pierwszy ;) straszny golas... ale przebieg prawdziwy i nie bity ;) to brałem, IMHO bajerami się nie jeździ.

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: jacob » 18 sty 2013, 21:05

no masz racje bajermi niejezdzisz

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga