Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Założenie RNS-D

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Założenie RNS-D

Post autor: chelsea78 » 15 lip 2015, 02:42

Witam. Mam do kupienia pewien zestaw tj. Navigation Plus RNS-D, konsola 2din, popielniczka 2din, antena GPS, tuner TV i jeszcze coś co koleś na aukcji nazywa ,,moduł'' a wygląda to tak że jest to srebrna skrzyneczka z czarnym plastikowym przodem i wycięciem na wentylator. Oczywiście przed podjęciem pochopnej decyzji przejrzałem już kilka tematów w owym dziale i znalazłem jeden z problemów. Jeśli chodzi o TV to akurat na niej zależy mi najmniej a bardziej jednak na nawigacji ale wiem że nie będzie ona działać dobrze gdy nie mam podprowadzonego sygnału z licznika na temat prędkości. A na pewno nie mam bo aktualnie mam zamontowane radio manty (od czasu gdy go kupiłem takie było) podłączone przez adapter a wcześniej to wszystko było podłączone tak że były poobcinane wtyczki oryginalne, pożenione ze sobą kable za pomocą taśmy izolacyjnej aby to wszystko grało. Dopiero jak kupiłem oryginalne wtyczki, adapter i polutowałem to wszystko ze sobą to jakoś to działa. Ale tego sygnału na pewno mieć nie będę bo jest tam jeszcze parenaście kabli których przeznaczenia nie znałem i zostawiłem je tak jak były czyli odcięte i zaizolowane. A więc teraz takie moje pytanie, z której wtyczki z licznika podprowadza się ten sygnał GALA czy tam GAIA (bo nie wiem dokładnie)? I który to pin? A który to pin w RNS-D? można go od tak po prostu podciągnąć z licznika do radia? Czy ktoś już walczył z czymś takim? Pchać się w to czy dać sobie spokój? Wiem że może RNS-D nie oferuje niczego nadzwyczajnego ale jakoś tak lubię wszystko to co oryginalne.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 15 lip 2015, 07:17

gala to po prostu sygnał prędkości , nie ma w tym większej filozofii - w rozpiskach licznika jako speedometer output

jaki masz teraz licznik?

poproś o numer tego rns żebyś bez dx nie kupił , a ten moduł to może o tuner TMC chodzi? jest on potrzebny żeby wyświetlać info na FIS w licznikach z elektronicznym zegarkiem i dużym FIS

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 15 lip 2015, 10:35

Już wszystko jasne, jedno to moduł nawigacji a drugie to tuner tv. Co do licznika to jego numer to 4B0 919 930 P. Napisałem do kolesia w sprawie numeru navigation plus. A co to jest to DX? Już wiem który pin odpowiada za sygnał prędkości więc jest git. Potem jeszcze sobie znajdę rozpiskę pinout'ów navigation plus. Ale tak sobie teraz myślę bo jeszcze będę musiał znaleźć klimatronik pod 2din i wszystko zamknie się w 1000 zł albo nie co ponad. Mimo że lubię oryginał tak jak pisałem to nie wiem czy gra jest warta świeczki czy nie lepiej zamontować takiego Peiyinga Alien 7" GPS 9905
Obrazek
Muszę to przemyśleć.
Tu nic nie musiałbym ryzać, jedyne co to umieścić gdzieś antenę GPS i TV, w przypadku Navigation plus musiałbym ciągnąć antenkę na dach bo z dachu jest ona wymontowana, myśleć co z kablem itp. A do tego jeszcze poumieszczać moduły w bagażniku. <mysli>

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 15 lip 2015, 11:17

Na RNS-D DX chodzą najnowsze mapy , bez DX to tylko praktycznie atrapa w Polskich warunkach. Z twoim licznikiem to tylko navi bez DX będzie współpracować więc.....chyba rzeczywiście nie warte kombinacje

Awatar użytkownika
Podles
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2013, 22:26
Lokalizacja: Żerków/Poznań

Post autor: Podles » 16 lip 2015, 21:05

bendzji, o co chodzi z tymi licznikami? jeżeli nie mam licznika z dużym Fisem to Dx nie ma u mnie prawa bytu? pytam bo też myślałem nad montażem RNS-D

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 16 lip 2015, 22:04

ma prawo bytu ale potrzebny wtedy emulator CAN

djfryz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2015, 20:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: djfryz » 26 lip 2015, 14:25

Jaki jest nr. licznika z dużym fisem do 2.5 tdi?? Ewentualnie ile i gdzie kosztuje emulator ??

charLeS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 30 lis 2014, 19:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: charLeS » 09 sie 2015, 20:07

Podłączę się do tematu. Zainstalowałem do swojego audi RNS-D DX. Mam zegary z analogowym zegarkiem z pełnym FISem. Czy jest szansa że po zakupie tunera TMC będę miał RDS na FIS? Przeczytałem chyba wszystkie tematy, ale nie ma jednoznacznej informacji. Dzięki.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 09 sie 2015, 22:12

nie masz w swoim liczniku wejść CAN - więc po podpięciu tunera TMC potrzebny byłby adapter/emulator CAN-BUS żeby zamienić sygnały na zrozumiałem przez twój licznik ( wejście ENA/DATA/CLOCK )

Jeśli coś takiego jest dostępne , jeśli nie to tylko wymiana licznika na taki z cyfrowym zegarkiem

charLeS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 30 lis 2014, 19:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: charLeS » 09 sie 2015, 22:31

Ok. Dziękuję za informację. Jak widać koszty przekraczają zyski :) A da się chociaż zrobić u mnie sterowanie z kierownicy?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 09 sie 2015, 22:42

Tak jest temat o tym na forum w dziale zrób to sam , musiałbyś sprawdzić czy masz w rozpisce pinów na RNS - pin opisany REMC/REMO - od tego zależy jaki przekaźnik do multifunkcji potrzebujesz

Jeśli nie będzie tego pinu to potrzeba i tak tuner TMC i przekaźnik CAN-BUS kierownicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga