Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

SWAP RNSE, Problem z przekładką

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
prkkk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2020, 22:04
Imię: Patryk
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Rzeszów

SWAP RNSE, Problem z przekładką

Post autor: prkkk » 18 sty 2023, 12:24

Cześć wszystkim
Jakiś czas temu zakupiłem radio RNSE 4B0 035 192P czyli modelowo do a6 c5, rocznik produkcji 2008 - nie jest to wersja LED.
Fabrycznie w moim aucie zamontowane było radio CONCERT I z naglośnieniem BOSE, tak tak wiem, nie gra, ani nie wygląda, ale za to miałem pod podłokietnikiem 3fabryczne miejsca do chowania kaset.. jak się okazało były w niej kasety pierwszego właściciela :D.. do rzeczy..
Concert 1 nie komunikuje się przez linie CAN L/H tylko przez 3LB, modelowo S6 C5 2000R posiada już w swoich zegarach miejsce na linie CAN L/H i tak też zostały dołożone/przełożone przewody pod radio RNSE.. i tutaj zaczyna dziać się magia.

Samo radio zostało zakupione z kodem, ( soft musiał być zmieniany, ponieważ odczytany kod po nr seryjny nie został przyjmowany ) Wydarzył się jeden jedyny przypadek w którym navigacja przyjęła kod podany przez sprzedającego, JEDEN RAZ radio było podłączone tylko do +/- na aucie

Niech się dzieje magia dalej, linia CAN została podpięta prawidłowo, sterowanie jasnością zegarów, sterowało jasnością wyświetlacza, ekran przygaszał się po włączeniu świateł oraz wyłączało się po wyciągnieciu kluczyka ze stacyjki ALE podświetlenia nie było :[ Zabawy z wszelakimi kodowaniami, adaptacjami, uruchamianiem lini CAN w zegarach nie aktywowało podświetlenia...
Warto dodać, że nawigacja przy przyjęciu każdego możliwego kodowania wywalało błąd - nieprawidłowego kodowania.. W swoim aucie nie mam zaintstalowanego modułu TV, TMC[...] tylko i wyłącznie zmieniarka.

Ręce zaczynają opadać, radio prócz jednego przypadku, nieprzyjmuje kodu, brak podświetlenia... radio poszło na stół warsztatowy podpinamy napiecie, 180min czekania - 6prób wpisania kodu, 0 rezultatów...

RNSE poszło do okolicznego majstra od elektroniki, nawigacji itd... diagnoza: nie można odczytać numeru seryjnego, ponieważ w tym egzemplarzu kod nie jest zapisany w pamięci eeprom tylko CPU domyślam się, że chodzi o przypisanie numery VIN do radia.. stad też pojawiają się problemy... głupie przypuszczenia, nie wiem nie zagłębiałem się aż tak mocno w działanie rnse <nerwus>
Pytanie do was grupowicze, co robić z tym ustrojstwem ? opcja wyrzucenia do kontenera odpada, bo kasa wydana i pasuje to ogarnąć, czy ktoś na forum zajmuje się takimi przypadkami ? pozdro

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Re: SWAP RNSE, Problem z przekładką

Post autor: bendzji » 18 sty 2023, 16:43

Wydaje mi się że po prostu wysypał się soft w RNSE - na a4klub znajdź użytkownika TomA4 on ogarnia co nieco w temacie Rnse.

Inna opcja kupic rnse z a4 b6/b7 ( można dorwać tanio ) przełożyć ramkę z twojego
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga