Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Różnica w odcieniu lakieru bazowego

Wszystko co dotyczy ogólnie nadwozia, elementów karoserii, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Punisher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:09
Imię: Przemysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Różnica w odcieniu lakieru bazowego

Post autor: Punisher » 06 lip 2016, 09:43

Witam

Jakiś czas temu miałem stłuczkę, przez co ucierpiała niewielka część maski, a dokładniej róg przy grillu.
Maska była kiedyś malowana przez poprzedniego właściciela, widać że jest różnica w odcieniu lakieru pomiędzy nią, a błotnikami. Maska jest ciemniejsza od reszty.

W związku ze stłuczką, aby nie malować całego elementu, poprawiony został sam róg maski. Problem w tym, że posiadałem trochę lakieru bazowego do tego samochodu, ale kolor był odcieniu jaśniejszego (czyli odcień jaki ma wszystko z wyjątkiem maski) i tym został pomalowany.
Teraz widać różnice i tutaj mam pytanie, czy jest jakiś sposób na załagodzenie przejścia odcieni?


Czytałem o wosku koloryzującym i dowiedziałem się że nic on nie daje.

Na allegro jest kilka cudów np:
-ROZCIEŃCZALNIK DO CIENIOWANIA od użytkownika e-lakiernik
"Sprawdzony preparat, który sprawi, że przejście pomiędzy starą a nową powłoką lakieru będzie niewidoczne.
Motip Spotblender to mieszanka rozpuszczalników przeznaczona do wyrównywania przejść tonalnych pomiędzy różnymi lakierami przy miejscowych naprawach. Tworzy delikatną, rozproszoną mgłę, umożliwiającą równomierne przejście pomiędzy nową, a starą powłoką lakieru, zapewniając lepszy efekt końcowy i łatwiejsze polerowanie powierzchni. "

-Żywica do cieniowania lakierów bazowych od użytkownika www_lackon_pl
Tylko to chyba nakłada się w trakcie malowania(?)
"Żywica do cieniowania jest jednokomponentowym preparatem znajdującym zastosowanie podczas lakierowania nadwozi pojazdów i używa się jej w celu wyrównania różnic koloru stosowanego lakieru bazowego TWB oraz koloru starej powłoki lakierowej na sąsiednich elementach (w przypadku miejscowej poprawki na tym samym elemencie).
Po nałożeniu warstwy żywicy nakłada się „mokry na mokre” warstwę cieniowanego lakieru bazowego TWB. Dzięki specjalnym właściwościom żywicy nie powstają „chmurki” na granicy wykonanego przejścia, a różnica odcieni jest niezauważalna."


Czy jest szansa wskórać coś tymi środkami?
Posiadam jeszcze polerkę mechaniczną, ale nie wiem czy na tą chwilę to ruszać, bo czy różnica nie stanie się jeszcze bardziej widoczna po polerowaniu maski?


PS. Proszę o wstrzymaniem się z doradzaniem że na pewno pomoże pomalowanie całego elementu, to wie każdy <lol>


Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga