Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Online
Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: Pawlo1276 » 10 kwie 2022, 14:58

Witajcie proszę o pomoc i jakieś wskazówki.
Mianowicie chodzi o wyskakujacy ciągle błąd "System ACC i audi break guard są niedostępne " w 90% obstawiam że to wina anteny GPS na dachu. W VCDS pokazuje przerwa w obwodzie. Ale gdy poruszam ta antena na dachu to na jkis czas znika blad ale za cgwile znowu sie pojawia. Trochę to irytujace bo dojedrzam do pracy 100km i ciagle mi wyskakuje ten blad. Czy żeby się do niej dostać muszę demontować cała podsufitke w sedanie? A może jest jakiś trik? np demontujac podsufitke od tylu do połowy byłby dostęp do anteny 🤔 potrzebował bym też sprawdzić numer anteny jaka zamówić nowa. Numer vin: WAUZZZ4G7CN073556.
Samochod ma ogrzewanie postojowe.
I Ewentualnie czy mogły też ktoś podrzucić mi linka jaka antenę gps zamówić montujac ja na podszybiu A starą zostawiając? (gdyby okazało się że wymiana anteny na dachu to nie taka prosta sprawa) taki plan B.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: mat1324 » 10 kwie 2022, 17:44

W razie czego oryginał ma oznaczenie 4G0035503F lub nowszy numer 4G0035503AE. Jeśli chodzi o wymianę, to nie podpowiem.

Lukasz13145
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2020, 18:25
Imię: Lukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: Lukasz13145 » 10 kwie 2022, 19:08

Tak jak piszesz wystarczy rozebrać trochę podsufitki i dasz radę, jeśli dasz jakiś tani zamiennik gdzieś za radiem radary nie będą działały

Online
Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: Pawlo1276 » 10 kwie 2022, 19:27

W razie czego oryginał ma oznaczenie 4G0035503F lub nowszy numer 4G0035503AE. Jeśli chodzi o wymianę, to nie podpowiem.

Dzięki wielkie za pomoc👍A ten numery co mi podałeś to one tyczą się też samochody ogrzewaniem postojowym? Tak dla penwosci pytam🙂

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
Lukasz13145. A robiłeś już kiedy taka operację wymiany anteny w sedanie?

Dodano po 5 minutach 19 sekundach:
mat1324. Widziałem w innym poście związanym z antena gps jak pisałeś że z 2 anten można zrobić jedna. Obudowę rekina chciałbym zostawić swoją A z nowego wyciagnac środek i przełożyć do starej obudowy. Ten środek on jest skręcamy tylko na śrubkach i wychodzi fanie? czy jest też zabezpieczony jakimś klejem uszczelnianjacym czy cos w tym stylu?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: mat1324 » 10 kwie 2022, 21:58

Podałem numery konkretnie pod Twoje auto, więc uwzględniają one webasto, bo masz je fabrycznie. Z dwóch anten możesz zrobić jedną, bo jest one rozbieralna. Dzięki temu nie trzeba szukać anteny w kolorze. Nie rozbierałem, więc nie powiem, ale wątpię, aby było to zabezpieczone klejem, jeśli jest to skręcone śrubami torx.

Dodano po 41 sekundach:
Jak znajdziesz, a może być trudno, to bierz anteną z tym nowszym numerem, bo jest ona teoretycznie poprawiona.

Online
Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: Pawlo1276 » 11 kwie 2022, 18:22

Udało mi się zamówić tą antena o nowszym numerze ktory podałeś. w tygodniu powinna dojść na weekendzie będę się brał za sciaganie podsufitki. Jak ogarnę to dam znać ja poszło. Jeszcze takie jedno pytanie czy mógłbyś sprawdzić jaki numer jest czujnika parkowania? Przod środkowy prawa strona( od strony pasażera ) też po tym numerem win który podałem wyżej? Jak nic się nie psuje to jest git A jak już zaczyna to wszytko na raz😐

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: mat1324 » 12 kwie 2022, 20:58

Podałem już na PW :).

Online
Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: Pawlo1276 » 24 kwie 2022, 18:35

Witam. Wymiana anteny ogarnięta. Po krótce opiszę jak się do niej dostać może komuś się przyda.
A więc tak trzeba zdemontować tylne boczki które są nad tylna półka. Trzeba je podważyć i pociągnąć z wyczuciem do środka samochodu żeby zatrzask się odczepil A następnie wyciagnac w stronę przednich siedzien

Obrazek

Obrazek

Nastepnie trzeba zdemontować rączki do trzymania. Po otwarciu rączki w dół można zauważyć dwie zaslepki z rowkiem. Najlepiej kupić do tego oryginalny przyrząd do ściągania nie kosztuje dużo. Ja musiałem giac cienki śrubokręt. Następnie w ta szczeliny wkładamy np. Zagiety śrubokręt płaski i odchylamy do góry żeby ta zaslepka się wysunęła trzeba tak zrobić z każdą zaslepka

Obrazek

Niechcący jedna zlamalem. Te zaslepki działają jak kołki rozporowe pod nimi jest blaszka która wszytko trzyma. Blaszke należy też wyciągnąć bo beda zachaczqly przy odchyalniu podsufitki.tylko trzeba uważać przy wycofaniu bo lubi wpaść do środka.

Obrazek

Gdy już ogarniemy tyle rączki podsufitki można brać się za odchylenie podsufitki od tylu. Należy oparcia kanapy złożyć i usiąść na nich opierając się o tylna półke. Najlepiej odchylac podsufitke od środka od światła stopu tam znajduje sie plastikowy zatrzask z wyczuciem trzeba podciągnąć na dół resztę zatrzaskow też plastikowe z metalową rozpórka. Ja użyłem do tego długiego płaskiego śrubokręta żeby się wspomóc przy ściąganiu zatrzaskow żeby nie połamać podsufitki.

Obrazek

Wszytkich zatrzaskow z tylu podsufitki jest 6.

Gdy już odpniemy podsufitke z zatrzaskow można wyciągnąć tylna la ke podsufitki jest łatwiej później manewrowac podsufitka.
Następnie wyciągamy podsufitke zza uszcelki drzwi aż do środkowych bloczków wystarczy żeby tylko troszkę wyszła z za uszczelki zmniejsza to ryzyko załamania się.

Obrazek

Gdy już to wszytko zrobimy można brać się za odkrecanie anteny w tym celu należy spowrotem uciąć na złożonej tylnej kanapie opierając się o tylna polke i z wyczuciem odchylac podsufitke w dół żeby można było włożyć grzechotka torxem. Odkrecamy srube trzymajaca antele ale ona i tak nie wyjdzie ponieważ trzeba najpierw odpiac kable podłączone do niej sa 3 kostki na każdej kostce jest bialy plasticzek który trzeba odciągnąć w dół w celu odbezpieczenia kostki A następnie płaskim srubokretem podważyć i ściągnąć w dół kostki.

Obrazek

Obrazek

Pod zdemontowaniu kostek żółtej niebieskiej i czerwonej i wcześniejszym odkercenieu sruby trzymajaca antenę jest jeszcze metalowe zabezpieczenie w kształcie skrzydełek ono powinno wypaść samo po odkrecaniu sruby. Jeśli by nie chciało to skrzydełka należy odciąć w dół żeby wyszły razem z antena

Obrazek

Proces montażu anteny przebiega w odwrotnej kolejności czyli w skrócie wkładamy antenę, zakręcony srube ,zapinany kostki , wbijamy tyle zaczepy podsufitki na swoje miejsce, zakładamy rączki podsufitki , reszta podsufitki wsuwamy za usczelke ktora wczensniej wysunelismy montujemy tylne boczki szanujemy vcds u usuwamy bledy i jestem i w domu

Dodano po 1 minucie:
Zapomniałem dodać an samym początku operacja przebiegała na audi a6 c7 Sedan

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Sorki za błędy ale było to na szybkości pisane 😁

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: mat1324 » 24 kwie 2022, 21:21

Poprawiłem linki do zdjęć, które są teraz widoczne.

Online
Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wymiana anteny GPS a6 c7 sedan

Post autor: Pawlo1276 » 25 kwie 2022, 07:39

Dzięki👍

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga