Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 woda w tylnej klapie + zaparowane lampy

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Fortri
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2020, 14:27
Lokalizacja: Łdz

A6 C7 woda w tylnej klapie + zaparowane lampy

Post autor: Fortri » 15 mar 2020, 14:32

Witam,
Mam problem z moją C7, a mianowicie od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam zaparowane tylne lampy(matrix) ale tylko dolna część przez co nie działa mi w prawej lampie już światło przeciwmgielne. Druga sprawa to woda w klapie. Ruszając samochodem słyszę, jak w klapie jest woda i przy skręcaniu lub na rondzie odnoszę wrażenie, że jest jej dużo.

Prosiłbym o pomoc co w tej sytuacji zrobić, jak tą wodę wypuscic z klapy, są jakieś sruby ?

Druga rzecz to prosiłbym o pomoc co zrobić w sytuacji lamp ? Tylną lewą mogę wysuszyć i będzie ok, ale w prawej już padł prawdopodobnie led od przeciwmgielnego i mam rozumieć, że czeka mnie wymiana całej lampy?

Czym najlepiej to uszczelnić ?

cooljack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 27 mar 2016, 13:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cooljack » 30 mar 2020, 16:53

na dole w klapie na takie gumki....wyciagnij i zamknij klape - woda wyleci.
nic nie trzeba uszczelniać....zdemontuj lampy w klapie, obejrzyj uszczelki - jezeli są całe -> zamontuj je poprawnie i bedzie ok. prawdopodobnie klape miales lakierowaną i majster żle je zamontował....tam one trzymaja się na takim pająku przykrecanym srubą....może być tez ramie tego pajaka ułamene - wtedy lampa nie jest rownomiernie dociskana i uszczelka nie dziala.....praktycznie da sie tego pajaka zamontowac odwrotnie co też powoduje brak docisku po jednej stronie co w rezultacie powoduje akwarium w klapie.

zdemontuj wszystko
obejrzyj uszelki i oczysc miejsce gdzie przylegają
zamontuj poprawnie
i przetestuj wężem z wodą a bedzie ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga