Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Brak możliwości regulacji świateł

Nadwozie
ODPOWIEDZ
jmm

[A6 C5] Brak możliwości regulacji świateł

Post autor: jmm » 21 mar 2013, 17:54

Witam,

Jakiś czas temu, diagnosta na przeglądzie zwrócił mi uwagę, że w prawym reflektorze jedna ze śrub regulacyjnych pochylenie odbłyśnika, nie działa prawidłowo - to znaczy można nią kręcić w dowolną stronę, a położenie odbłyśnika się nie zmienia :(

Przyjrzałem się sprawie i okazuje się, że to kółko regulacyjne zamiast kręcić się razem z metalowym pręcikiem, który jest w środku, po prostu kręci się wokół niego i dlatego nie można wyregulować lampy.

Da radę jakoś to naprawić, żeby ładnie było, czy po prostu naciąć ten pręcik na płaski śrubokręt i tyle? Zdejmował ktoś może to plastikowe kółeczko z tego wałka? Może czymś to skleić?

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 21 mar 2013, 18:46

ja zdejmowałem ten tryb przy rozbieraniu lampy, ponieważ jedna regulacja była rozwalona a bardziej woda dostała się na ten trzpień i rdza zjadła go po czym ten tryb kręcił się wookoło.

Tylko aby wymienić ten trzpień należy rozkleić lampę wyciągnać odbłyśnik i wtedy dopiero mamy dostęp do tego elementu.

Tak wyglądał u mnie, widać że poprzedni właściciel aby nie zmieniało się wywiercił dziurkę i wsadził spinacz :)

Kupiłem takie śruby wraz z tym trybem na szrocie, bo lampa może być połamana, ważne jest też jej długość bo jak dobrze pamiętam są to dwie różne długości śrub w jednej lampie, dodatkowo nie wiem czy praw i lewa też się nie różnią.


Obrazek

jmm

Post autor: jmm » 21 mar 2013, 21:20

Aha, czyli z tego co widzę, to ten trzpień może mi wpaść do środka lampy zaraz?

Nie za bardzo uśmiecha mi się rozbieranie reflektora. Może też nawiercę ten trzpień i kółko i przełożę jakiś klin?

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 21 mar 2013, 22:20

do środka raczej nie powinno wpaść ale nigdy nic nie wiadomo

foti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 13 sty 2013, 16:34
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: foti » 07 kwie 2013, 17:01

lgorek pisze:ja zdejmowałem ten tryb przy rozbieraniu lampy, ponieważ jedna regulacja była rozwalona a bardziej woda dostała się na ten trzpień i rdza zjadła go po czym ten tryb kręcił się wookoło.

Tylko aby wymienić ten trzpień należy rozkleić lampę wyciągnać odbłyśnik i wtedy dopiero mamy dostęp do tego elementu.

Tak wyglądał u mnie, widać że poprzedni właściciel aby nie zmieniało się wywiercił dziurkę i wsadził spinacz :)

Kupiłem takie śruby wraz z tym trybem na szrocie, bo lampa może być połamana, ważne jest też jej długość bo jak dobrze pamiętam są to dwie różne długości śrub w jednej lampie, dodatkowo nie wiem czy praw i lewa też się nie różnią.


Obrazek
Przy takich naprawach ostatnio tez nie dałem rady bo ułamał mi sie ten trzpień który reguluje przechył odbłyśnika i żeby go przykleić
wydawało mi sie ze trzeba rozebrać lampę.
Pojechałem do firmy która się tym zajmuje i powiedzieli ze mozna bawić sie w rozbieranie ale to będzie długo trwało a ponuieważ zależało mi na czasie to pomysł jaki zastosowali a na który nie wpadłem to wycięli w obudowie tam gdzie sie trzeba było dostać dziure
a po zrobieniu swojego ją po prostu zakleili. Sam bym nie wpał na taki pomysł bo nie przyszło by mi do głowy zę lampe mozna naprawiać "niszcząc" ją ale sposób w pośpiechu dobry i lampa po naprawianieu jest OK.

Awatar użytkownika
Xray T2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 673
Rejestracja: 25 paź 2015, 22:25
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Xray T2 » 19 kwie 2020, 11:11

Odświeżę kotleta <lol> Pytanie czy ten biały plastik i śruba regulacyjna odbłyśnika z zdjęcia różnią się czymś od przedlift, półlift, polift.
Dołożone:
Tempomat, kamerka cofania + kamera przód, elektryczne składanie lusterek, spryskiwacze lamp.
Zmienione z rns-d na rns-e + bluetooth z a4 b6/b7.
Przeróbka tylnych lamp na full led.
Przeróbka przednich lamp na black hella + bixenon + druga soczewka na światła drogowe.

Awatar użytkownika
ZyWiecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 219
Rejestracja: 05 lis 2019, 17:30
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin

Re:

Post autor: ZyWiecki » 09 sty 2021, 11:42

Xray T2 pisze:
19 kwie 2020, 11:11
Odświeżę kotleta <lol> Pytanie czy ten biały plastik i śruba regulacyjna odbłyśnika z zdjęcia różnią się czymś od przedlift, półlift, polift.
Na pewno różnią się średnicą tego jabłuszka co wchodzi w klips od strony odbłyśnika. Spotkałem się ostatnio z tym bo robiłem kilka lamp od a6 półlifta i przed lifta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga