Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8] Awaryjne otwieranie maski

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arcioo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2008, 17:54
Lokalizacja: OTWOCK

[A6 C5 2.8] Awaryjne otwieranie maski

Post autor: arcioo » 12 cze 2009, 23:47

Witam .
Ostatnio miałem mały problem chciałem otworzyć maskę a ty lipa linka luźna lata sobie.
Poszukałem trochę poczytałem ale nic ciekawego nie było.
W końcu zdesperowany trochę nadłamałem i wyjołem przednią atrapę z maski i dalej nic.
Aż pewnego ranka przypomniałem sobie ze mam przecież gdzieś przedni pas z zamkiem.
Więc może to pomoże wam trochę mi zajeło 20min

http://rapidshare.com/files/243872936/maskaA6.mp4

to film jak to wygląda sory za rapidshare jeżeli ktoś wie gdzie go umieścić za darmo mogę wysłać na email
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
krzycho0110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 298
Rejestracja: 27 wrz 2008, 09:54
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: krzycho0110 » 16 cze 2009, 10:18

Było ale do C4 a teraz mówimy o C5 ;-)

karat_ck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2011, 20:25
Lokalizacja: Kielce

Awaryjne otwieranie maski w Audi A6 C5 2.5 TDI

Post autor: karat_ck » 23 mar 2011, 21:26

Witam. Miałem problem z otwarciem maski w Audi A6 C5 2.5 TDI. Rączka nie reagowała, nawet na mocne gwałtowne ruchy. Poczytałem parę rad na forum i postanowiłem otworzyć zamek od spodu samochodu. Po zdjęciu pokrywy dolnej silnika, zobaczyłem że nie będzie to łatwe, a nawet niemożliwe. Wymyśliłem że dostane się do zamka od strony nadkoli, które odkręciłem, dostępu nadal brak, odkręciłem zderzak przedni (śruby po jednej sztuce znajdują się pod kratkami od świateł przeciwmgielnych+ te po 3 sztuki z każdej strony łączące błotnik ze zderzakiem. To też nie pomogło dostępu nadal brak. Postanowiłem dobrać się do zamka od góry, odkręciłem maskę tuż przy przedniej szybie, lecz szczelina która powstała była za mała by mi pomóc w odryglowaniu zamka. Gdy zacząłem tracić cierpliwość wpadłem na pomysł odkręcenia pasa przedniego, wykręciłem śruby które wkręcane są w "przód" podłużnic + po jednej sztuce na przodzie błotników. Potem odchyliłem pas "dołem" w swoim kierunku, i poprosiłem kolegę aby go podtrzymywał w takiej pozycji, abym ja mógł wsadzić gołą rękę i odblokować zamek. Udało się zamek puścił bez problemu. Okazało się że linka nie była urwana tylko wypięła się z zamka, gdyż 2 tygodnie wcześniej przy skręcaniu pasa przedniego po wymianie rozrządu założyłem ją na odwrót. Czas pracy z pomocą kolegi ok. 3 godzin z krótkimi przerwami na papierosa i znalezienia kolejnej metody. Koszt zerowy, grill nie uszkodzony, (a wydaje mi się że jego uszkodzenie na niewiele się zda), odrobina pracy i cierpliwości nieco więcej. Myślę że moja długa rada zaoszczędzi czasu, pracy i pieniążków. Zdjęcie przedstawia etap rozkręcenia samochodu, na którym jest możliwe odciągnięcie pasa przedniego. Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 mar 2011, 23:35 przez karat_ck, łącznie zmieniany 1 raz.
KARAT_CK

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 23 mar 2011, 21:30

karat_ck, świetny opisik. <okok> Przyda się na pewno. Ja kiedyś miałem problem w C4 więc wiem co za ból <nerwus>

Q-Bass
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2010, 18:10
Lokalizacja: Łuków/lubelskie
Kontakt:

Otwieranie maski A6 C5...

Post autor: Q-Bass » 28 mar 2011, 16:47

Witam wszystkich!
Wiem, że temat jest już pewnie nieaktualny, ale być może moje doświadczenia też się przydadzą.
Mnie udało się otworzyć maskę w niecałe pięć minut (niestety po kilkugodzinnym myśleniu jak to zrobić).
Więc po kolei:
1. Zdemontować grill. Ukazuje nam się zamek a konkretnie jego górna część. Z lewej strony, z tyłu otworu (rowka) w który wchodzi "ucho" maski, znajduje się lekko zaokrąglony kawałek cięgna, które zwalnia blokadę.
2. Długim, płaskim śrubokrętem energicznie naciskamy tą blachę. Mi udało się zwolnić blokadę po kilku próbach.
3. Następnie normalnie pociągnąć za cięgno z przodu maski i klapa się otworzy.

Aktualizacja:
Poniżej foty, które pewnie pomogą...

Reasumując: więcej czasu zajmie demontaż i montaż grilla niż samo otwieranie.
Za kilka dni postaram się wrzucić zdjęcia. Wtedy chyba będzie łatwiej.

Pozdrawiam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

komsta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: komsta » 20 gru 2011, 15:35

wszystko spoko Q-Bass niestety pokazujesz to wszystko na otwartym zamku i tu ja przynajmniej widzę problem ,właśnie przerobiłem to o czym tu mowa i nie wygląda to tak pięknie .
Moja propozycja:
co do grilla to ramkę chromowaną wypina się górną część podważając delikatnie chrom od góry jednym płaskim i cienkim śrubokrętem oraz od dołu drugim analogicznie postępując z dolą częścią chromowej ramki, gdy wszystkie zatrzaski puszczą trzeba zsunąć ramkę w dół po bokach nie ma zatrzasków są jedynie takie prowadnice ramka powinna zejść bez większych problemów

grill wtykamy palce między szczeliny grilla na górze są zapadki które gdy wciskamy grilla wskakują za blachę maski, wiec wkładamy dość twardy i cienki śrubokręt w szczelinę pierwszego zatrzasku u góry grilla zaczynając od lewej (jest to obojętne lewa prawa łatwiej mi wytłumaczyć)kierując czubek śrubokręta w lewo musimy umieścić go nad ową zapadką naciskamy ją mocno w dół i ciągniemy za część grilla ,potem płaski otwór (nie zatrzask)czubek śrubokręta w prawo tam jest następna zapadka to samo wykonujemy z prawej strony dwie zapadki w rogu prawym śrubokręt w prawo druga zapadka z prawej strony śrubokręt w lewo nie wyszedł nic dziwnego zapadek jest pięć ostania centralnie na środku do dojścia z lewej lub prawej dziurki zatrzasku tu musimy trochę resztę zapadek (pozostałe 4)wcisnąć nie do końca inaczej środkowa nie puści
ostrzegam zapadki są dość spore trzeba się natrudzić i namocować

następnie po bokach grilla są dwie małe ja niestety nie miałem pomysłu na nie wiec ofiary w tej wojnie musiały być zostały wyłamane

dolna krawędź to tylko wkładane szyny w kształcie U gdy górną krawędź odchylimy cały grill podciągamy do góry powinien wyjść cały :)

nie przejmujcie się listkiem za który pociągacie otwierając maskę jest metalowy pokryty tylko plastikiem

teraz przechodzimy do tego o czym mówił kolega Q-Bass

jakiś mały obrazek żeby wyjaśnić (zapożyczony od arcioo sorki że nie spytałem)http://www.fotoszok.pl/show.php/765084_zamek.jpg.html

części zamka na obrazku zaznaczone na zielono 1,2 i 3 to jeden i ten sam element obracając się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegarka (stojąc przed autem) otwiera zamek. <rotfl> natomiast element zaznaczony na czerwono nr 4 to blokada otwarcia (zamykając maskę wciskamy ten element uchem maski zatrzaskując ją)
element 4 wciskany przez ucho maski obraca się (odwrotnie do ruchu wskazówek) i zostaje zablokowany przez fragment elementu widocznego na zielonym zaznaczeniu nr 2
ten fragment (zielony nr 2)blokując czerwony przesuwa się ku górze przez co jest niedostępny przy zamkniętym zamku i masce (nie mówię że nie możliwe do otwarcia ale z pewnością jest to fart)

oba elementy zielony i czerwony są na sprężynach a siły tych sprężyn są przeciwstawne wiec....

kolejnym fragmentem jest zielony nr 1 tutaj zamiast widocznego klucza możemy włożyć kawałek linki zakończonej kulką nie więcej jak o średnicy ok 4mm. (najlepiej takiej z jednego drutu łatwo się wygina i łatwiej trafić)fragment nr 1 od strony auta ma wcięcie linką musimy trafić w to nacięcie .Gdy już nam się uda trafić wtedy przymocujmy coś do końca linki (żeby było za co trzymać )musimy mocno pociągnąć maska powinna się otworzyć

ostatni element zielony nr 3 to cięgno zamka do którego jest przymocowana linka doprowadzona do wewnątrz auta ten fragment elementu zielonego jest dostępny z pod maski lub od spodu auta tutaj pomysłów na pewno macie mnóstwo jak się do tego dobrać a ja tylko jeden luzowanie pasa przedniego i rączką grzebiemy ten fragment mamy pociągnąć w prawą stronę


dziękuje i przepraszam za pisownie <radocha>

sebtech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2012, 13:23
Lokalizacja: Chełm

Post autor: sebtech » 28 sty 2012, 13:44

Witam jestem nowy na forum mam ten sam problem w nocy było -20 celcjusza autko zagrało lecz po chwili zgasło podejrzewam że paliwo z lo.... było kiepskiej jakości i moja mała 6 mnie pierwszy raz od 3-ech lat zawiodła, mało tego próbując otworzyć maskę urwała się linka, przeczytałem wasze podpowiedzi i biorę się za robotę. Narazie pozdro opisze jak mi poszło
seba.
sebek a6

pawel510
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:00
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: pawel510 » 28 sty 2012, 13:57

tylko uwazajcie zebyscie calej atrapy maski nie wygieli tak jak ja rok temu...;) z przymusu bo auto stalo pod sama sciana w garazu'ja zrezygnowalem z tego pomyslu i sciagnolem dolna oslone silnika a potem to juz wystarczy poszukac recznie linki z lewej strony auta
dlugie rece kombinerki i ciagniemy panowie
napewno mniej skomplikowane :))
a no i sprawdzone w 100% na wlasnym doswiadczeniu ;))

abkub1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2012, 02:25
Lokalizacja: Myszków

Post autor: abkub1 » 18 lip 2012, 21:21

Koledzy ja w zime tez miałem taki problem i nie wiedziałem czy linka się zerwała czy poprostu spadła z tego uchwytu co trzyma koĂącówke linki.
Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje zobaczyć jak dostać sie do maski to obejrzyjcie mój filmik.
Nagrałem specjalnie dla tych co nie mogą sobie z tym poradzić.
I proszę mi tu nie krytykować że cegłą czy innym badziewiem nagrywałem bo to telefon był z aparatem 5MP także luksusów nie ma ale widać dokładnie co trzeba zrobić żeby otworzyć maske.
Mile widziane będą komentarze
Pozdrawiam zapaleĂąców A6 <okok>

Jak się nie ma co się lubi
to się lubi co się ma :-p
Oprócz czterech kółek AUDI mam tez dwa kółka o nazwie Yamaha yzf600r Thundercat

jomcio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: jomcio » 23 maja 2014, 00:43

Witam,

Pozdrawiam wszystkich .

Jestem od niedawna posiadaczem nareście mojej niuni, no i dopadł mnie problem.Maska ani drgnie przy otwieraniu,rączka dźwigni luźna.

Ponieważ jestem bardzo zobowiązany społeczności klubu A6, za zawarte informacje na forum,w niedługim czasie przedstawię "foto story" bardzo prostą i nieskąplikowaną metodę awaryjnego otwarcia maski w Audi C5. Bez jakichkolwiek demontaży elementów!!!
Wystarczy jedynie drut spawalniczy 3-4mm2 oraz dobra latarka i jedna minuta czasu.

Przyznam się, że myślałem,dedukowałem z dwie godziny, jak dobrać się do zamka bez upierdliwego demontżu grilla. Udało się.
Grill cały, nic nie zniszczone.Maska otwarta, wyhaczyła się całkowicie linka z zamka.
Hej!

Awatar użytkownika
P1Pp3N
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 13 wrz 2016, 11:35
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: P1Pp3N » 16 lut 2019, 20:51

Odgrzebę trochę kotleta...
jak jest sposób bez ściągania grilla to proszę o przepis na otwarcie maski.
Chciałem wymienić żarówkę ale nie da rady otworzyć maski.
Od strony wnętrza auta linka cała więc padła gdzieś dalej...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 16 lut 2019, 21:39

myslę że jeśli kolega wyżej przez 5 lat się nie zebrał do napisania to raczej już tylko zostaje demontaż grila

Awatar użytkownika
P1Pp3N
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 13 wrz 2016, 11:35
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: P1Pp3N » 16 lut 2019, 21:52

więc, jutro muszę spróbować nie uszkodzić grila..

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 16 lut 2019, 21:59

od spodu patrzyłes czy nie dojdziesz reka?
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Awatar użytkownika
P1Pp3N
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 13 wrz 2016, 11:35
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: P1Pp3N » 17 lut 2019, 13:02

mieszkam w bloku. jutro będę walczył dalej z tematem

[ Dodano: 2019-02-17, 13:02 ]
Jestem po zabawie we włamywacza...
załączam zdjęcia
na szczęście spadła linka, nie zerwała się
na zdjęciach zaznaczone uchwyty na grillu oraz miejsce na zamku do otwarcia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga