Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C4 Avant] Zmiana zwykłych reflektorów na ksenony

Nadwozie
Goły
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:18
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

[Audi A6 C4 Avant] Zmiana zwykłych reflektorów na ksenony

Post autor: Goły » 30 paź 2010, 19:48

Witam,

W swojej Audiolce mam zwykłe reflektory soczewkowe, które są masakryczne i jazda nocą na tych światłach jest naprawdę ciężka (bardzo ograniczona widoczność).
Postanowiłem więc zmienić te lampy(żarówki?) na ksenony.
I tutaj moje pytania: jaki zestaw najlepiej kupić? Czy wystarczy wymienić same żarówki, czy trzeba wymieniać całe reflektory, żeby miało to sens, no i oczywiście nie przyczepiły się misiaczki? Czy jest sens kupowania tanich zestawów z allegro?
Dodam, że jestem w tym temacie dosłownie zielony.
Dlatego liczę, że mi doradzicie co mam zrobić, żeby uzyskać efekt i nie wydać "tysięcy".

Z góry dziękuję za rady.

gość_

Post autor: gość_ » 30 paź 2010, 19:52

Jeśli nie czyściłeś reflektorów to wyczyść. To może poprawić widoczność.
Temat znajdziesz w dziale Warsztat.
Jeśli to zrobiłeś i nadal poprawy brak to Xenon. Ja to przerabiałem. Wyczyściłem poprawa mega. Po roku już i to za dużo nie dawało. Wstawiłem ksenon 4300K czyli zwykłe białe światło różnica jest zauważalna od razu. Możesz zobaczyć w temacie mojego auta jak świecą.

Goły
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:18
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Post autor: Goły » 30 paź 2010, 20:03

No właśnie reflektory były już czyszczone, jednak za dużo to nie dało.
Czyli warto kupić coś takiego: http://moto.allegro.pl/h4-zestaw-bixeno ... 00504.html i po prostu wymienić same żarówki?
Policja nie może zabrać za to dowodu?

gość_

Post autor: gość_ » 30 paź 2010, 20:06

Nie wiem czy H4 na pewno pasuje :]
Z tego co wiem to u nas jest H1 zresztą takie też kupiłem.
Ja i kilka innych kolegów mamy ten zestaw. Jak na razie spisuje się:
http://moto.allegro.pl/xenon-hid-slim-h ... 21760.html

Goły
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:18
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Post autor: Goły » 30 paź 2010, 20:24

A na przeglądzie nie będą się czepiać? :-?
I jeszcze pozostaje wybór światła...chyba lepiej wybrać słabsze 4300K, żeby aż tak się w oczy nie rzucało?

gość_

Post autor: gość_ » 30 paź 2010, 20:32

no ja wybrałem właśnie 4300 z tych samych pobudek co ty. 2 dni po założeniu zestawu miałem kontrolę Policji. Bynajmniej nie kontrolowali mnie z powodu xenonów. W ogóle na nie uwagi nie zwrócili. Przegląd mam po świętach bożenarodzeniowych. Zastanawiam się, czy pojadę z xenonem czy wepnę na szybko żarówki ;)

Awatar użytkownika
piast
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2009, 13:58
Lokalizacja: mazury

Post autor: piast » 04 lis 2010, 20:32

Hej a ja mam takie pytanie,ktore reflektory sa lepsze,
standardowe na zaruwke H4, cz moze reflektory soczewkowe?

Awatar użytkownika
Lipton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 836
Rejestracja: 27 lip 2010, 17:51
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Lipton » 04 lis 2010, 22:00

tak a później mnie takie pseudo rozwiązanie z allego za 100zł oślepia na drodze brawo w dobrym kierunku idziecie... a spryskiwacze i układ samopoziomujący? zmień lepiej lampy a nie kombinujesz... później nie dziwne że są wypadki przez oślepianie z tego pseudo wynalazku....
Obrazek

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 04 lis 2010, 22:18

piast, rozwin swoja pokretna mysl kolego do czego mamy to odniesc.?h4 sa zarowakami dwu wloknowymi wiec sa z zasady bardziej podane na uszkodzenie.starsza generacja.w tej chwili juz chyba nie stosowane w nowoczesnych autkach...w twoim napewno ich nie ma.wymagaja ryflowanego szkla.soczewki maja duzo mniejsza budowe a daja taka sama ilosc swiatla.dzieki temu pozwalaja stowrzyc w lampie dwa odblysniki czyli odzielny dla swiatel dlugich co znacznie poprawia ich sprawnosc czyli najkrocej mowiac lepiej na nich widac

gość_

Post autor: gość_ » 05 lis 2010, 08:49

ÂŹle ustawione lampy nie mają prawa oślepiać.
A że zakładają ksenony do jakichś starych parchów gdzie jedna lampa świeci w niebo a druga prosto w twoje oczy, dodatkowo nie do soczewek a do zwykłych kloszy, to już wina i bezmyślność takich kierowców. Ze swoimi hidami pokonałem już ponad 1000 i jeszcze nikt nie mrugnął. Zastanów się co piszesz koleżko a potem twórz swoje oskarżenia. A jak cię oślepiają to jeździj w dzień a nie po nocy bo wnioskuję, że cienki z ciebie kierowca jak boisz się światła, które przez 5 sekund cię porazi. Normalne żarówki nie rażą zmęczonego oka w nocy?
Wypadki, o których słyszę w telewizji są z winy kierowców, brawury, nieprzestrzegania przepisów na drodze. Nigdy nie słyszałem jeszcze w Polsacie, tvnie czy innych mediach by wypadek był z winy xenonów. Takie gadanie to wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 05 lis 2010, 14:28

Goły pisze:chyba lepiej wybrać słabsze 4300K
Jezeli chodzi o 4300K to to nie jest moc , 4300K nie są słabe a 12000 nie są mocne..
Wbrew pozorom te 4300K i 5600 ma najlepszą skuteczność oświetlania drogi..

Oczywiście najlepsz była by ori nowa lampa ksenon , no ale jezeli tniemy koszta to..
Najlepszy efekt uzyskasz zakładająć nowe (dobry zamiennik też moze byc) lampy soczewkowe..

Jeżeli niechcesz być nagminnie karany przez wymiar sprawiedliwości musisz zrobić pare zmyłek.. :mrgreen:

1. Prawidłowy montaż lamp , żarników i odpowiednia regulacja. ( ksenon nie oślepia swoją mocą tylko złym kontem świecenia ! )

2. Umieszczenie spryskiwaczy co wbrew pozoro dla miłośnika motoryzacji nie jest trudne ( dajesz trójnik na przewody przy zbiorniczku sprysku szyby [mała średnica przewodu wieksze ciśnienie] , jakieś nie chamskie dysze, [koniecznie rozpraszające wode na charakterystyczną mgiełke] pare dziurek , troche inwenci twórczei i gotowe. Ewentułalnie coś gotowego z alledrogo) dla mniej wytrwałych imitacje do naklejenia na zderzak.

3. Poziomowanie (podobno wymyślono już jakieś ustroństwo które aktywuje się zapłonem a podłączone jest pod ręczną regulacje świateł. Jego zadanie to nie regulacja a zrobienie wody z mózgu stróżowi prawa. (alledrogo)

4. Na kloszu ori lampy xenon jest wybity znak który jest oznaczeniem lampy ksenonowej.
Ani twoje soczewki , ani nowy zamiennik nie będą miały tego oznaczenia , kumaty stróż prawa napewno to wychwyci. ;-)

5. Pomiń punkty 1 , 2 , 3 , 4 a przy kontroli powiec że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze , połknij dowód rejestracyjny i stwierdż że słońce też oslepia ;-)



___________
Pozdrawiam

Goły
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:18
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Post autor: Goły » 05 lis 2010, 15:26

Hmm...to liczę teraz na praktyczną pomoc. ÂŚwiatło z moich lamp jet beznadziejne jak już pisałem (pomimo tego, że mam soczewki). Chce to zmienić i to najlepiej tak, żeby policja się za bardzo nie czepiała do tego. I teraz tak...skoro tak piszecie o tym, że ksenony oślepiają, policja się czepia itd. to czy zamiast ksenonów warto zainwestować w coś takiego: http://moto.allegro.pl/h1-osram-night-b ... 40534.html , co niby polepsza znacząco jakość i długość świecącego światła? A jeżeli skusiłbym się na ksenony to taki zestawik byłby wystarczający: http://moto.allegro.pl/h1-h7-h4-h11-hb3 ... 69083.html ?

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 06 lis 2010, 06:22

Podstawa to lampy, jeżeli są już mocno zmęczone to i biksenon ci nic nieda...
Proponuje nowe lampy soczewkowe + ksenon 4300 + spryski ,ostatecznie imitacie i bedzie gitarka.. <ok>

Goły
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:18
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Post autor: Goły » 09 lis 2010, 21:33

A co myślicie o takich żarówkach ksenonowych?
http://moto.allegro.pl/niemiecki-zarowk ... 11467.html
Czy warto to wstawić zamiast zwykłych żarówek? Nie będzie to za bardzo oślepiać innych?

I powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: jaka jest różnica, jeżeli zamontuję cały zestaw HID tj. żarniki, przetwornice itd., a wymienię same żarówki na takie jak powyżej?

Może i to głupie pytanie, ale naprawdę się na tym nie znam.

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 09 lis 2010, 21:44

Goły pisze:A co myślicie o takich żarówkach ksenonowych?
http://moto.allegro.pl/niemiecki-zarowk ... 11467.html
Czy warto to wstawić zamiast zwykłych żarówek? Nie będzie to za bardzo oślepiać innych?

I powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: jaka jest różnica, jeżeli zamontuję cały zestaw HID tj. żarniki, przetwornice itd., a wymienię same żarówki na takie jak powyżej?

Może i to głupie pytanie, ale naprawdę się na tym nie znam.
to nie są żadne ksenony tylko zwykłe żarówki, wszelkie chińskie HIDy stanowczo odradzam, mocno razi, słabo świeci, pół minuty sie rozgrzewa; jak już jechać gdzie trzeba i zrobić wszystko tak jak powinno być (kolega w audi a8 2003 zapłacił 1000zł za montaż porządnych ksenonów)
co do przeglądu - przeszedłem przegląd z palnikami 6000K na zasadzie "Nie mam już siły z wami dyskutować", ale i tak je wywaliłem na drogowe i wstawiłem zwykłe żarówki do świateł mijania gdyż na radiu zwracano mi uwagę że przy naszych wyboistych drogach często daję po oczach

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga