Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] ciekawa opowiesc o drzwiach pasazera

Nadwozie
ODPOWIEDZ
pablo90
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 268
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:57
Lokalizacja: Kielce/Kraków

[A6 C4] ciekawa opowiesc o drzwiach pasazera

Post autor: pablo90 » 09 kwie 2011, 19:26

Witam !

Po jakis 2 miesiacach bagatelizowania problemu naprawilem ciegno, ktore spadlo mi z zamka - nie dzialala mi klamka od wewnatrz.
zdjalem rame drzwi, naprawilem, zalozylem - przymiarka jak sie drzwi zamykaja - rewelacja, bardzo lekko sie zatrzaskuja - a poprzednio trzeba bylo nimi walnac.
poskladalem wszystko do kupy i znowu dupa. nie chce sie lekko zamknac, trzeba j****ć.
czy to mozliwe zeby boczek gdzies odbijal i przeszkadzal w zamykaniu ? naprawialiscie kiedys cos takiego jak ciezko zamykajace sie drzwi w waszych autach ?

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 09 kwie 2011, 19:28

zobacz czy boczek drzwi dolega do całej ramy drzwi
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Dawid2542
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 614
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:15
Imię: Robert
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydułtowy (Śląskie)
Kontakt:

Post autor: Dawid2542 » 09 kwie 2011, 21:02

u mnie leciutko sie zamykaja, mozliwe ze tapicerka gdzies haczy, lub tak jak u mnie kiedyś źle linke poprowadziłem do klamki no i tapicerką ją ścisłem i klameczka za dobrze nie odbijała i też trzebabyło walić drzwiami

mikdawid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2012, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mikdawid » 06 maja 2012, 13:03

Hej,

Ja mam chyba podobny problem o jakim było pisane na wstępie.

Nie działa mi klamka od wewnątrz w drzwiach kierowcy.

Sytuacja wygląda tak. jak zamknę samochód i pociągnę za klamkę od wewnątrz to bolec mi się podnosi do góry i otwiera zamek, ale gdy pociągnę za klamkę jeszcze raz to drzwi nie chcą się otworzyć.

Z zewnątrz klamka działa bez problemów. Tylko ta wewnątrz szwankuje.

Co to może być, czy to jest wina linek?

Pozdrawiam.

sawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 546
Rejestracja: 08 paź 2009, 20:04
Imię: Krzysztof
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sawik » 06 maja 2012, 13:34

Dawid2542 pisze:u mnie leciutko sie zamykaja, mozliwe ze tapicerka gdzies haczy
same drzwi z ramką będą się zamykały dobrze, z tapicerką już gorzej, spróbuj wziąć poprawkę na tapicerkę i zostawić więcej luzu, jest jeszcze możliwość regulacji zamkiem w drzwiach i ryglem w budzie - karoserii, u mnie to pomogło! <okok>
Sytuacja wygląda tak. jak zamknę samochód i pociągnę za klamkę od wewnątrz to bolec mi się podnosi do góry i otwiera zamek, ale gdy pociągnę za klamkę jeszcze raz to drzwi nie chcą się otworzyć.
<mysli> to co opisujesz to jest trochę dziwne, rozbierz wszystko, wyczyść i złóż ponownie i zobacz wtedy jak będzie <mysli>

Zack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2010, 22:29
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Zack » 06 maja 2012, 22:57

mikdawid pisze:Hej,

Ja mam chyba podobny problem o jakim było pisane na wstępie.

Nie działa mi klamka od wewnątrz w drzwiach kierowcy.

Sytuacja wygląda tak. jak zamknę samochód i pociągnę za klamkę od wewnątrz to bolec mi się podnosi do góry i otwiera zamek, ale gdy pociągnę za klamkę jeszcze raz to drzwi nie chcą się otworzyć.

Z zewnątrz klamka działa bez problemów. Tylko ta wewnątrz szwankuje.

Co to może być, czy to jest wina linek?

Pozdrawiam.
też tak miałem, wystarczy przesmarować mechanizm zamka

mikdawid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2012, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mikdawid » 26 lip 2012, 21:01

Witam,

już rozwiązałem problem. Nie chodziło o mechanizm zamka. Po prostu odpaliłem samochód i się wszystko naprawiło. Nie wiem czy to jakaś forma zabezpieczenia jest. Nie mam pojęcia dlaczego tak się robi. Sytuacja wygląda tak, że jak zamknę samochód siedząc w środku i pociągnę za klamkę od kierowcy to bolec wyskakuje ale drzwi się nie otwierają. Klamka od zewnątrz działa ale od wewnątrz nie. Wszystko wraca do normy po odpaleniu samochodu.

Dziwna sprawa. Może coś wiecie na ten temat? <mysli>

mortech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:06
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: mortech » 07 lip 2013, 22:26

mikdawid pisze:Witam,

już rozwiązałem problem. Nie chodziło o mechanizm zamka. Po prostu odpaliłem samochód i się wszystko naprawiło. Nie wiem czy to jakaś forma zabezpieczenia jest. Nie mam pojęcia dlaczego tak się robi. Sytuacja wygląda tak, że jak zamknę samochód siedząc w środku i pociągnę za klamkę od kierowcy to bolec wyskakuje ale drzwi się nie otwierają. Klamka od zewnątrz działa ale od wewnątrz nie. Wszystko wraca do normy po odpaleniu samochodu.

Dziwna sprawa. Może coś wiecie na ten temat? <mysli>

Nie wiem o co chodzi z tym otwieraniem po odpaleniu samochodu, ale jeśli chodzi o brak możliwości otwierania wewnętrzną klamką to miałem to samo po złożeniu drzwi. Oazało się, że Âźle zamontowałem linkę klamki. Pancerz linki ma kołnierz i musi on być umieszczony w przeznaczonym do tego wycięciu, a nie na końcu mocowania. Musi być możliwość zabezpieczenia pancerza przed spadnięciem przed i za tym kołnierzem. Chodzi cały czas o końcówkę pancerza przy sameym podłączeniu do klamki wewnętrznej.
Gdy miałem Âźle zamocowaną to włąśnie tak działała, że przy wciśniętym grzybku po pierwszym pociągnięciu klamki grzybek się podnosił, a po drugim zamiast otwierać drzwi to zamek się blokował. Możliwe, że przy minimalnych różnicach długości objawy mogą być lekko inne.

keri11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 07 sie 2010, 16:24
Lokalizacja: kielce

Post autor: keri11 » 09 lip 2013, 16:35

a nie masz czasem blokady dla dzieci zapiętej ?????????? <szok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga