Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Silnik CAHA

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
Krissout
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2021, 16:12
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec sw

Silnik CAHA

Post autor: Krissout » 29 sty 2021, 16:20

Witam wszystkich szukam opinii użytkowników audi z silnikiem CAHA 2.0tdi z 2010 a mianowicie na co uważać przy zakupie i na jakie wady jest narażona ta jednostka
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Re: Silnik CAHA

Post autor: pawcio81 » 29 sty 2021, 20:34

Ja mam od 5 lat A6 z tym silnikiem, aktualnie najechane 142 000km. Generalnie są to ponoć dość udane silniki, jak na 2.0 tdi, poprawiono wiele bubli z serii na pompowtryskach o kodach trzy literowych zaczynających się od litery "B". U mnie padł tylko EGR przy 95 000km, kupiłem za 300zł regenerowany od polskiej firmy i do dziś spokój. Zepsuć się może wszystko, ponoć pompy paliwa opiłkują, napęd pompy oleju jest poprawiony (długość 100mm zamiast 70mm), ale też warto do niego zajrzeć w okolicy 200-250 tys. km. Poza tym osobiście nie znam innych problemów. Co to pomp paliwa, które zanieczyszczają układ paliwa, to nie wiem czy to wada, czy niewłaściwa eksploatacja, np. po wymianie filtra paliwa, trzeba VCDSem napełnić układ, bo może się tłok w pompie obrócić i zaczną się pojawiać opiłki, ja doewam co tankowanie trochę dodatku smarującego do paliwa LM 2185 i się nie martwię na zapas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga