Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Czujniki parkowania albo kamera - co kupić?

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
Shadow645
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:00
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Czujniki parkowania albo kamera - co kupić?

Post autor: Shadow645 » 26 sie 2020, 14:17

Witam!
Posiadam Audi A6 C6, i przesiadłem się na ten samochód z dużo mniejszego autka. Stąd teraz przydała by się jakaś pomoc przy parkowaniu :D Moje Audi nie posiada czujników, ani kamery (2004 rocznik, MMI to z kolorowym wyświetlaczem). Zastanawiam się nad czujnikami, coś w tym stylu:
https://allegro.pl/oferta/8x-czujniki-p ... 8752217455
Miał ktoś? Jak się to spisuje? Jeśli nie to, to co polecacie? Może lepsza kamera cofania "lusterko" np. 70mai rearview? Jestem totalnie zielony w temacie, poprzednie autko było małe i przejechałem nim tyle, że czujniki parkowania miałem w oczach :D Proszę o pomoc dla laika :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania albo kamera - co kupić?

Post autor: mat1324 » 27 sie 2020, 21:04

Nie chcesz iść w oryginał? Lusterka nie polecam, ponieważ na szerokość może i coś widać, a z racji małej wysokości lusterka prawie nic nie widać, bo albo tuż za autem albo daleko za autem.

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Re: Czujniki parkowania albo kamera - co kupić?

Post autor: pawcio81 » 28 sie 2020, 07:10

Na początek powiem, że jeśli wybierać pomiędzy kamerą a czujnikami to zdecydowanie u mnie wygrywają czujniki, sama kamera jest nie wiele pomocna (oczywiście to moja opinia, mam okazję jeździć autem z czujnikami i autem tylko z kamerą). Oczywiście kamera w zestawie z czujnikami to b. dobre połączenie. Co do akcesoryjnych czujników, to ja osobiście zamontował bym zestaw elektromagnetyczny - taśma klejona od środka zderzaka, sterownik, i buzer, estetycznie, dyskretnie a będzie pomagać przy cofaniu. Wadą systemu elektromagnetycznego jest dość mały zasięg, bodajże kilkadziesiąt centymetrów.

adadur
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 22 sty 2010, 18:24
Imię: Adam
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czujniki parkowania albo kamera - co kupić?

Post autor: adadur » 02 wrz 2020, 11:03

Czujniki czy kamera stwarzają możliwości dość "precyzyjnego' parkowania co czasem bywa zgubne i z tymi systemami auta bywają czesto porysowane. Kamera bywa "zbawienna" przy zapinaniu dyszla od przyczepy. Czy na pewno tego potrzebujesz. Ori zestaw wg mnie to jedyna sensowna droga ale to problem z montażem czujników na zderzaku - wiec lepiej wymienić zderzak ... no ale to koszty, dochodzi właściwie wpięcie wiązki (jak masz smykałkę dasz radę inaczej zapłacisz za usługę). Dobra kamera to nie takie małe koszty, dochodzi kabelkologia + kodowanie w radiu.
Dokładany zestaw przystoi w miejskim yarisie ale nie w A6 i wygląda to mało ciekawie. Osobiście temat bym odpuścił ;-) w miarę czasu i praktyki ogarniesz manewrowanie autem.

Shadow645
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:00
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujniki parkowania albo kamera - co kupić?

Post autor: Shadow645 » 12 wrz 2020, 10:41

Dziękuję Wam za pomoc :) Po przemyśleniu sprawy, tak jak piszecie, zrezygnowałem z kamery na rzecz czujników, z dyskretnym, samym buzzerem, i jestem bardzo zadowolony :) Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga