Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi S6/A6 C5 -> Porada :)

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Audi S6/A6 C5 -> Porada :)

Post autor: Surchon » 22 lis 2016, 18:51

Witam. Na forum jestem nowy i nie będę się wykręcał, przybyłem tutaj w konkretnym celu. Jednak mam nadzieję, że zastanę na długo :> Zastanawiam się nad kupnem Audi S6 C5 Avant, miałem to w planach dopiero w przyszłym roku, ale ze względu na nasze kochane państwo i zbliżającą się zmianę związaną z akcyzami termin uległ zmianie... Szczerze powiem, że jestem młodym chłopakiem i rozglądam się za tym samochodem, bo zawsze chciałem mieć samochód z dość dużym silnikiem i pięknie brzmiącym V8 :) Ten samochód to spełnienie moich marzeń... Ale głos rozsądku woła: A6 C5 2.4/2.8... Lecz chcę, aby ten samochód był dla mnie czymś więcej niż środkiem transportu z punktu A do punktu B. Więc bardziej się skłaniam ku S6.

Chciałbym was prosić, bo zależy mi na czasie (będę też sam dokładniej szukał lecz już niewiele tego czasu zostało) o podanie orientacyjnych kosztów (w skali roku) utrzymania tych pojazdów. Czy jest to aż tak znaczna różnica?

Drugą sprawą jest pomoc w wybraniu odpowiedniego pojazdu, gdyż nie mam jeszcze zbyt wprawnych oczu i mogę sporo ważnych rzeczy pominąć. Wy na pewno zauważycie coś więcej i pomożecie mi dokonać wyboru :) Mam teraz na oku jadną S6 w Nysie, jest ktoś może w okolicy, aby podjechać ze mną i pomóc w ocenie stanu technicznego tego pojazdu? :) Tym bardziej, że byłby to pierwszy własny samochód i potrzebowałbym kogoś, kto w razie czegoś porządnie mnie wyhamuje :D


Ta oferta najbardziej wpadła mi w oko -> Może będzie ktoś w okolicy w najbliższym czasie? Lub mieszka niedaleko i pomógłby mi sprawdzić ten samochód? Oczywiście jakoś się odwdzięczę. :> Na prawdę liczę na pomoc z waszej strony, gdyż samemu pewnie właduję się na minę...

Albo może komuś niedawno wpadła w oko jakaś eSka na sprzedaż, którą mógłby mi polecić? :)

Dodatkowo ceny tych audic tak poszły w dół w ostatnim czasie, albo wszystkie te oferty są podejrzane pod tym względem... Mam nadzieję, że pomimo tego iż jestem nowy będę mógł liczyć na wasze wsparcie.

Jeśli uważacie, że to nie jest samochód na pierwszy "własny" pojazd, piszcie śmiało - przyjmę każdą opinię z pokorą. Zaznaczę jednak, że potrafię zapanować nad emocjami i nie zamierzam - tak jak część młodych kierowców - nikogo krzywdzić moją jazdą.

Jeszcze raz przepraszam, że pierwszym postem/tematem jaki piszę na tym forum jest temat z prośbą o pomoc, lecz na prawdę chcę zdążyć przed wejściem tej akcyzy i bez waszej pomocy mogę sobie nie poradzić. Postaram się też w miarę szybko znaleźć czas i przedstawić wam Audi 80 B4, które jest już w naszej rodzinie od około 8 lat :)


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 22:01 przez Surchon, łącznie zmieniany 1 raz.

MORPEN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MORPEN » 22 lis 2016, 21:32

Będzie zjebka :)
Jeden temat - jedno auto
Szukając sobie auta w DE obejrzałem kilka S6 w cenie ok 6tys e
I żadna nie była godna uwagi

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 22 lis 2016, 22:00

Ok, sorki. Jeszcze nie do końca się ze wszystkim zapoznałem <okok> Ja już sam nie wiem, jak się do tego zabrać, bo czasu zostało bardzo mało, biorąc pod uwagę jeszcze to, że zbliżają się święta... A jeśli to z akcyzą przejdzie to potem te ceny pójdą tak bardzo w górę, że będę mógł zapomnieć o audicy <zalamka>

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 22 lis 2016, 22:05

Surchon pisze:Ok, sorki. Jeszcze nie do końca się ze wszystkim zapoznałem <okok> Ja już sam nie wiem, jak się do tego zabrać, bo czasu zostało bardzo mało, biorąc pod uwagę jeszcze to, że zbliżają się święta... A jeśli to z akcyzą przejdzie to potem te ceny pójdą tak bardzo w górę, że będę mógł zapomnieć o audicy <zalamka>
wtedy zameldujesz się w Niemczech <lol>
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 22 lis 2016, 22:13

krzysiekjx1 pisze:
Surchon pisze:Ok, sorki. Jeszcze nie do końca się ze wszystkim zapoznałem <okok> Ja już sam nie wiem, jak się do tego zabrać, bo czasu zostało bardzo mało, biorąc pod uwagę jeszcze to, że zbliżają się święta... A jeśli to z akcyzą przejdzie to potem te ceny pójdą tak bardzo w górę, że będę mógł zapomnieć o audicy <zalamka>
wtedy zameldujesz się w Niemczech <lol>

Szczerze to wolałbym Czechy <lol> Wracając, co sądzicie o tych S6 z ogłoszeń co dałem linki? :)

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 23 lis 2016, 07:02

hej
ciężko coś ze zdjęć wywnioskować, jednak tych niemieckich bym nawet nie oglądał bo z daleka śmietnikiem jedzie. Jak chcesz dobrą...podkreślam DOBRĄ eskę to musisz szukać egzemplarza najlepiej zarejestrowanego w Polsce, kilka lat w jednych rękach i w granicach 26000-33000pln. Nika tnie odda dobrej S-ki za darmo. Prawda jest taka, że to mega przyjemne auto do szybkiej jazdy i poruszania się na co dzień w mieście o ile liczysz się ze znacznym spalaniem. Ten samochód jednak jak i RS6 C5 może być pełną zaskoczenia i niespodzianek kupą gówna jeżeli ktoś w przeszłości o niego nie dbał. Ciężko jest znaleźć egzemplarz z normalnych rąk i udokumentowaną historią ale zdarzają się rodzynki. Bacznie obserwuj forum bo i tu czasem ktoś chce sprzedać S-kę. Czy to dobry wybór na pierwsze auto? Bez względu na to czy kierowca jest zrównoważony i trzeźwo myślący, zacząłbym przygodę od czegoś co wybacza błędy - bo eska nie wybacza. :) Proponuję 1.8T lub 2.4 ale to tylko moja subiektywna opinia
Co do Twojego tematu, popraw go tak ażeby nie było kilku linków w jednym poście.
Witamy na forum ;)

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 23 lis 2016, 22:05

Właśnie ostatnio zauważyłem spadek cen i nie wiem czy to one poszły w dół czy może te samochody to szroty. Też problem jest taki, że miałem w planach kupować samochód dopiero za pół roku, lecz ta cała akcyza zniweczyła moje plany... Więc kasy automatycznie jest też trochę mniej... ze spalaniem nie będzie problemu, jakoś damy radę :> Post poprawię pod wieczór jak już wrócę z pracy, bo na telefonie to mordęga.

Dzięki za opinie i również witam :) Widziałem jeszcze te ofertę w klubie audi a6 c5 2,4 ale ona prawie miesiąc stoi więc pewnie nieaktualna...

[ Dodano: 2016-11-23, 22:05 ]
Post już poprawiłem, teraz zastanawiam się nad tym samochodem z Nysy: O tę audicę chodzi. Może mieszka ktoś blisko i mógłby mi pomóc sprawdzić ten samochód? Będę na prawdę bardzo zobowiązany.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 24 lis 2016, 07:15

Surchon pisze:Właśnie ostatnio zauważyłem spadek cen i nie wiem czy to one poszły w dół czy może te samochody to szroty. Też problem jest taki, że miałem w planach kupować samochód dopiero za pół roku, lecz ta cała akcyza zniweczyła moje plany... Więc kasy automatycznie jest też trochę mniej... ze spalaniem nie będzie problemu, jakoś damy radę :> Post poprawię pod wieczór jak już wrócę z pracy, bo na telefonie to mordęga.

Dzięki za opinie i również witam :) Widziałem jeszcze te ofertę w klubie audi a6 c5 2,4 ale ona prawie miesiąc stoi więc pewnie nieaktualna...

[ Dodano: 2016-11-23, 22:05 ]
Post już poprawiłem, teraz zastanawiam się nad tym samochodem z Nysy: O tę audicę chodzi. Może mieszka ktoś blisko i mógłby mi pomóc sprawdzić ten samochód? Będę na prawdę bardzo zobowiązany.
trochę już wisi, ma uszkodzony prawy tylny błotnik, brak RECARO wewnątrz tylko zwykłe stołki, urwana antena, zmasakrowana kierownica jak widzisz w jednym miejscu (??) Może się nie znam ale wydaje mi się, że kierownica w S-ce powinna być trójramienna a felgi powinny mieć inne odsadzenie bo te troszkę siedzą wewnątrz.
Szukaj z prywatnych rąk

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 lis 2016, 09:43

kierownica może być zwykła , a felgi chyba z A3 TT i et tragiczne rzeczywiście

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 24 lis 2016, 15:30

Ten błotnik widziałem, ale stwierdziłem, że nie skreślę przez to samochodu, bo to mogło być zwykłe puknięcie. Takich kierownic widziałem od groma w S6, więc nie zwróciłem na nią szczególnej uwagi i wydaje mi się, że też musiały być montowane. Z tymi felgami to rzeczywiście widać, tylko czy to świadczy o czymś złym? Bo szczerze to nie mam pojęcia na ten temat. Co do braku recaro - zgodzę się, jest to minus :/


Znalazłem jeszcze jedną (zapewne w sobotę podskoczę tam), niestety jeszcze bardziej podejrzaną. Chociaż wyposażenie, wnętrze białe, ogólnie mi się podoba. Pytanie co ma "w środku"... Chodzi o S6. Co sądzicie? Przede wszystkim zbyt niska cena, aby to był samochód w stanie idealnym, ale można zawsze samemu doprowadzić coś do porządku <luzik>

[ Dodano: 2016-11-24, 15:30 ]
Zauważyłem też, że ten plastik na zderzaku z tyłu jest jasny, czy to było produkowane pod kolor wnętrza czy jak?

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 24 lis 2016, 22:19

Co do akcyzy to podejrzewam że nie wejdzie w życie tylko jest to temat zastępczy do przepchnięcia czegoś innego, co do esy to jak ci koledzy wcześniej pisali jak kupisz taniej to na pewno dołożysz ja szukałem pół roku ale konkretnej sztuki i trafiłem z forum bardzo zadbaną sztukę, co do pierwszego auta to zależy na pewno będziesz mega zadowolony, jedyne co mogę powiedzieć i nie przyjmij tego jaka atak na ciebie ale czy podołasz utrzymaniu bo zakładamy że udało się kupić ładną sztukę za 25 jako młody kierowca pewnie z kimś na pol OC ale to też parę dobrych stówek spalanie to pomijam i zakładam że LPG sama wymiana oleju ok 500zawicha swoje będzie kosztować rozrząd hamulce i cały czas zakładamy że jest tip top stan i tylko serwis a jak się wysrają nastawniki to po2-2.5 sztuka a są dwie dalej skrzynia może zaboleć jak automat może być 4-8 tys ale za 4 to będzie bida nie remont a jeszcze jest kupa innych pierdółek co może wyskoczyć ja sobie sam dużo ogarniam więc mi koszt mechaników odchodzi a jak trafisz na paproka to puści cię z torbami to też ważny czynnik czy ktoś w ogóle to auto ogarnia w twoich stronach ja proponuje wejść na alle i forum i popatrz ceny części popisz sobie na kartce i ocen czy podołasz oczywiście polecam auto jak najbardziej ale z perspektywy czasu ciesze się ze zaczynałem na poczciwym golfie 3 bo co nowe auto to mocniejsze a z czasem baruje mocy hyhy no i wiadomo finanse 1.8T fajnie lata można taniej wyrwać i coś tam poczipować i przyzwyczaić się do c5 kolega wcześniej dobrze pisał ale oczywiście zrobisz jak uważasz

powodzenia w zakupie

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 25 lis 2016, 10:57

Mam nadzieję, że z tą akcyzą masz rację... Jak kupie taniej to dołożę, tylko teraz czy taka eSka za 25 000 zalicza się do tych zbyt tanich, bo tak jak mowie, albo odtatnio ceny spadły, albo wszystkie oferty, ktore teraz są to złomy...

Właśnie o to chodzi, ze pierwszy samochód najbardziej sie zapamietuje... Dlatego chciałbym eSke. Apropo utrzymania zdaje sobie sprawę, że koszty będą wysokie. Co do spalania i oc, jestem z tym pogodzony i jestem w stanie tyle poświęcić dla eSki. Wiem, że koszty eksploatacji są duże, jednak ja mogę je tylko oszacować na oko, tym bardziej, że to mój pierwszy własny samochód. Mógłbyś mi powiedzieć czy z eksploatacją i ewentualnymi naprawami wyrobię się w kosztach 8000zł/rok? Oczywiście mówię tu tylko o częściach, nie ma w tej kwocie paliwa ani oc. Przebieg roczny jaki będę robił tym cackiem to około 10 000km/rok. Jak bardzo się mylę iż te 8 koła mi wystarczy? Mógłbyś mi napisać ile Ty rocznie wydajesz na eSke i jakie robisz przebiegi?

milosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:35
Lokalizacja: Lubki

Post autor: milosik » 25 lis 2016, 12:48

Jeżeli chodzi o zwykłą eksploatację beż żadnego fuch up'a typu skrzynia to 8k wystarczy bez problemu. Policz sobie opony, rozrząd(2k z pierdołami), lpg, sondy, hamulce, oliwa, zawiecha p+t, same części i będziesz wiedział co i jak. Gdzieś pisałem na forum co i ile kosztowało(poszukaj moich poprzednich postów) na a8 team też ludzie w jakimś temacie opisywali koszta utrzymania.

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 25 lis 2016, 13:41

milosik, tym mnie uspokoiłeś, bo wiem, że z utrzymaniem sobie poradzę :) wpisów oczywiście poszukam. Pospisuje sobie koszty na kartce i jeszcze raz na spokojnie ocenie.

Teraz apropo tego, coby się nie władować na minę... Jutro koło Bielska Białej będę oglądał S6, jeśli nic podejrzanego nie znajdę będę potrzebował kogoś kto mi pomoże z dokładniejszym sprawdzeniem. Czy Ty mieszkasz obok Tarnowskich Gór? W razie gdyby tamta S6 koło Bielska dobrze się zapowiadała po moich jutrzejszych ogledzinach, mógłbyś podjechać ze mną dokładnie ją sprawdzić? Jestem pewny, że wprawne oko posiadacza s6 dużo dokładniej oceni stan tego samochodu. Oczywiście odpowiednio wynagrodze pomoc :)

kubawd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 03 lis 2015, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubawd » 25 lis 2016, 14:25

Jeśli chodzi o tę z Jastrzębie-Zdrój, to kiedyś dzwoniłem w sprawie tego auta. Na pewno była malowana i szpachlowana, sam mi powiedział to przez telefon, ale co dokładnie to nie powiem, bo już ze trzy miesiące minęły. Na dodatek instalacja jest włoska(włoska, zakładana we Włoszech i serwisowana we Włoszech - nie wiem jak z tym u nich) i siedzi w aucie ok.10 lat. Cena jest dobra jak na polifta z gazem, musi być jakiś powód, z którego od 3 miesięcy się nie sprzedała. Ale niemniej - życzę powodzenia w poszukiwaniach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga