Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL C5 V6] duże spalanie LPG

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

[ALL C5 V6] duże spalanie LPG

Post autor: goly191 » 07 gru 2008, 10:35

siema all ;-)
mam problema :-(
jak w temacie, moja bryczka przy spokojnej jeździe łyka 16l LPG :-(
osobiście uważam iż to za dużo, gdyż mówię tu o naprawdę spokojnej jezdzie do 120km/h bez buta, czyli delikatne "dotykanie" pedału gazu
przy takiej jeździe komputer pokazuje ok 10l benz, nie jest problemem taki wynik osiągnąć
spora różnica moim zdaniem
byłem na 2 stacjach LPG, jeden powiedział iż nie może nic zrobić bo się nie zna na mojej instalacji, bo teraz uwaga mam instalację Tartarini Super Plus, dodam że to nie jakieś shit ponieważ zakładane było w rajchu za jedyne 2500euro :shock:
na drugiej stacji koleś chciał wymienić filierki, ale okazały się czyste jak łzy
po ok 1h zabawy udało im się połączyć z kompem gazu, no i powiedzieli że jest wszystko ok :-/ (dodam tylko że za samo sprawdzenie filterków i podłączenie stówke mnie skroili)
sam samochód chodzi miodzio, zero różnicy do bezn, no ale nie miłe spalanie, aż się bać co byłoby przy bucie

dlatego jeżeli ktoś zna dobrego podkreślę dobrego fachowca od gazu, byłbym wdzięczy
pamiętam jak jeden forumowicz podawał że gdzieś w Gdyni jest koleś co się super zna na gazie i V6, a za cholerę nie mogę tego odkopać na forum
pozdro
Ostatnio zmieniony 27 gru 2009, 17:12 przez goly191, łącznie zmieniany 3 razy.

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 07 gru 2008, 10:44

Nie wiem co powiedzieć, zauważ że masz napęd Quattro no i 2.4 motor. Moja w porównaniu z Audi kumpla - ten sam motor, podobne przebiegi i rocznik, tyle że ja mam quattro i mi ok. 2 litrów pali więcej. Chodzi o benzynkę. Nie wiem może się mylę. <ok>

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 gru 2008, 13:00

no w sumie wszystko chyba zależy od jazdy
mówię o naprawdę spokojnej jeździe
dodam tyko, że w papierach ma ona 10,8 średnio ( niektórzy mówią, że papiery ściemniają, ale z tego co wiem i z opowieści znajomych to się te wyniki zgadzają)
poprzedni właściciel twierdził, że średnio mu paliła 13l, a przy bucie 15l ( kuzyn więc raczej nie ściemniał)
dodam iż moja niunia była po strzale, dlatego pojechałem na przegląd aby się upewnić czy nie ma jakiegoś wycieku gazy (bo w sumie mogło się coś poluzować)
ale na stacji powiedzieli że nie ma takiej możliwości aby gaz gdzieś uciekał, nawet nie raczyli tego sprawdzić, przecież mają w sprayu środki do takich rzeczy
ale po odkręceniu filterka gazu było takie wiadomo "sss" i koleś tym sposobem stwierdził że instalacja jest szczelna :-/ myślałem że się przewrócę
mówisz quattro 2l więcej - coś sporo chyba (w papierach znaczniej mniej to ujęli)

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 07 gru 2008, 14:01

kolego ja mam instalacje gazową firmy BRC sekwencyjną już rok czasu i powiem ci że spalanie przy spokojnej jeździe wynosi 13l/100km a tak noermalnie a nóżkę mam troszkę cięższą to 15l/100km. Po mieście oczywiście bo w trasie przy średniej prędkości 120km/h to spaliła mi 10l/100km. Zauważyłem że tyle co pokazuje mi komputer plus 10% to zgadza sie ze spalaniem żeczywistym.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 gru 2008, 16:12

boluss pisze:kolego ja mam instalacje gazową firmy BRC sekwencyjną już rok czasu i powiem ci że spalanie przy spokojnej jeździe wynosi 13l/100km a tak normalnie a nóżkę mam troszkę cięższą to 15l/100km. Po mieście oczywiście bo w trasie przy średniej prędkości 120km/h to spaliła mi 10l/100km. Zauważyłem że tyle co pokazuje mi komputer plus 10% to zgadza się ze spalaniem rzeczywistym.
no i o takie spalanie by mi chodziło
ja nie jeżdżę po mieście, głównie robię ok 60km, na takiej trasie schodzę do 10l na kompie
no kurde nawet gdybym dodał te 30%, no ale 60% to już sporo :-/
np tankuję za 100zł robię niespełna 300km, przy tej cenie to 48.5l lpg

Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 07 gru 2008, 17:55

morfeusz27 pisze:zauważ że masz napęd Quattro no i 2.4 motor.
Morfeusz27 ma rację, to jest najbardziej paliwożerna kompilacja czyli Ouattro + 2,4 +nie wiem jaka skrzynia, ale załóżmy że tiptronic.Nie ma cudów, tym autem nie ma taniej jazdy.Te 16 litrów o których piszesz nie jest znowu takie tragiczne. Nikt nie zauważył jaki gaz tankujesz, a to ma kolosalne znaczenie jeżeli chodzi o spalanie.Wiadomo u nas w Polsce co stacja to inny gaz.Nie raz już miałem tak że na pełnym baku zrobiłem nawet o 60 km mniej jak poprzednio. Styl jazdy nie ma znowu aż tak wielkiego znaczenia, może coś tam więcej wziąć, ale bez przesady.Jeżeli dalej się upierasz że Ci dużo pali to weź zajedź do dobrego gazownika, niech Ci zrobi mapy benzyny, gazu, do porządku skalibruje i wtedy zobacz. Moja bryczka pali w mieście 13-14 gazu,a trasa około 11.Jak mu pocisnę powyżej 130 km/h to wiadomo że więcej wciągnie. Ale moim zdaniem jakby CI paliła 23 l to wtedy mógłbyś się zacząć martwić.Znajdź warsztat co robi Tartarini i niech zobaczą co jest.Ty jesteś z pomorskiego, troszku daleko, u mnie jest warsztat co robi tylko tartarini, do mojego zaśpiewali 5300 PLN.Oczywiście dałem se spokój, a moja KME chodzi idealnie (odpukać). <ok>
usunieto !!

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 07 gru 2008, 22:02

stasiuszef pisze:
morfeusz27 pisze:zauważ że masz napęd Quattro no i 2.4 motor.
Morfeusz27 ma rację, to jest najbardziej paliwożerna kompilacja czyli Ouattro + 2,4 +nie wiem jaka skrzynia, ale załóżmy że tiptronic.Nie ma cudów, tym autem nie ma taniej jazdy.Te 16 litrów o których piszesz nie jest znowu takie tragiczne.

Jeżeli dalej się upierasz że Ci dużo pali to weź zajedź do dobrego gazownika, niech Ci zrobi mapy benzyny, gazu, do porządku skalibruje i wtedy zobacz. Moja bryczka pali w mieście 13-14 gazu,a trasa około 11.Jak mu pocisnę powyżej 130 km/h to wiadomo że więcej wciągnie. Ale moim zdaniem jakby CI paliła 23 l to wtedy mógłbyś się zacząć martwić.Znajdź warsztat co robi Tartarini i niech zobaczą co jest.Ty jesteś z pomorskiego, troszku daleko, u mnie jest warsztat co robi tylko tartarini, do mojego zaśpiewali 5300 PLN.Oczywiście dałem se spokój, a moja KME chodzi idealnie (odpukać). <ok>
widzę, że masz podobny motor z quattro i mówisz o 11 na trasie
ja nie śmigam po mieście, jak wspomniałem, robię nie długie trasy jak wspomniałem
no i łyka 16l
muszę poszukać tego posta na forum, co koleś podawał do Gdyni ul., założyłem temat, bo może akurat wpadnie kolo :-P
jak to powiedział mój mechanik " to po cholerę Ci ten gaz, w obecnej cenie bezn to prawie tak samo :mrgreen: w sumie jak to policzyć to prawie tak wychodzi (kierując się tym co podaje komp)

Awatar użytkownika
papyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:28
Lokalizacja: sheffield

spalanie

Post autor: papyt » 07 gru 2008, 23:09

ej co sie dzieje z tym spalaniem
mysle ze 16l to normalka w miescie raz zlazlem do 14,5 ale to byla masakra a nie jazda, nie po to kupilem 2,8 Q zeby jak ci.... jezdzic, 16 to dobre spalanie normalne...
dodam ze w trasie to mnie zadziwilo spalanie bo jak jechalem do polski w nocy na autostradzie predkosc zaznaczam nie przesadzam 160-180 kmh 12literkow skakalem jak dziecko liczylem kilka razy bo nie wierzylem....
gaz mam KME dalem3100 zl u mojego stalego mechaniora , zadnych problemow jestem wniebowziety.....pozdrawiam
Pawel

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 08 gru 2008, 07:49

Faktycznie przy jezdzie na trasie jesli nie bedzie palic cos w okolicach 12 litrow to gaz przestaje byc konkurencyjny. Za 100 mozna w tej chwili zalac 27l , na trasie przy predkosciach 120km moje 2.8Q pali 8.3l co daje jakies 330km :-D . Dobrzy gazownicy sa w Sopocie jesli chesz to daj na PW dam Ci namiary. Zrobili tam kumplowi S8 na gazie a nie jest to latwy silniki do gazu. U mnie w Fordzie zrobili tez dobrze gaz. Procz tego roba w duzych i drogich furach takich jak A8 Lex GS300 i Merc S.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 08 gru 2008, 08:54

Arek_R pisze:Faktycznie przy jezdzie na trasie jesli nie bedzie palic cos w okolicach 12 litrow to gaz przestaje byc konkurencyjny. Za 100 mozna w tej chwili zalac 27l , na trasie przy predkosciach 120km moje 2.8Q pali 8.3l co daje jakies 330km :-D . Dobrzy gazownicy sa w Sopocie jesli chesz to daj na PW dam Ci namiary. Zrobili tam kumplowi S8 na gazie a nie jest to latwy silniki do gazu. U mnie w Fordzie zrobili tez dobrze gaz. Procz tego roba w duzych i drogich furach takich jak A8 Lex GS300 i Merc S.
no i si, sprawdzę
bo jak pisałem i Ty również, gaz w mojej a6 jest prawie zbędny
również wykręciłem 8.4 na trasie 200km
a wiadomość na PW ;-)

Awatar użytkownika
papyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:28
Lokalizacja: sheffield

spalanie

Post autor: papyt » 09 gru 2008, 12:28

ja nie uwazam ze gaz jest zbedny


napisałem wczesniej ze pali mi 12 przy predkosciach 160-180 bez zadniej przesady
przy 120-130 to rowniez zamuka sie w 9 wiec cena gazu a cena paliwa..
przy 3200 km jakie robie jadac do polski to robi sie roznica nawet 150 funow zwazywszy ze przez dwa lata w polsce bylem juz 9 razy latwo policzyc ile zaoszczedzilem..
oczywiscie wczesniej jezdzilem peugotem 307 1,6 w gazie spalanie mial 11 w mieescie i 12,5 w trasie i po 17 godzinach jazdy mialem dosc..teraz w audi przy 170 na godzine to jest bajka spalanie to samo jak w peugocie (wttrasie) i glowa tak nie boli po trasie..
pozdrawiam
Pawel

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: spalanie

Post autor: goly191 » 09 gru 2008, 16:46

papyt pisze:ja nie uwazam ze gaz jest zbedny
nikt nie twierdzi, że jest on Tobie zbędny
ja uważam, że jest on mi zbędny "prawie"
bo spalanie 16l gazu min. to sporo moim zdaniem
po przeliczeniu na bezn - gaz zbędny :-/
a Tobie to gratulacje wyników ;-)

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 10 gru 2008, 21:31

Papyt powiedz gdzie zakladales taka instalacje gazowa ze auto pali ci gazu tyle co benzyny choc ja mam wrazenie ze mniej bo przy predkosciach 160-180 to u mnie komp benzyny pokazuje duzo wiecej. Chociaz z drugiej strony dzis gadalem z facetem ktory twierdzi ze jego 4,2 A8 automat przy 160 pali 9 wiec twoj wynik jest i tak za duzy w SPAM do jego :-D .
A na powaznie jesli masz faktycznie takie wyniki to jazda wychodzi tak tanio jak TDI a może nawet taniej.

Awatar użytkownika
papyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:28
Lokalizacja: sheffield

spalanie

Post autor: papyt » 11 gru 2008, 12:35

sprawdzalem spalanie na trasie anglia -polska nie ma mowy o pomylce, moze byc roznica jedynie w jakosci gazu jaka jest wyraznie odczowalna w niemczech, placisz drozej ale auto pokusze sie nawet o stwierdzenie ze zachowuje sie lepiej niz na benzynie...
zakladalem gaz u mnie w rodzimym miescie Glogow chlopacki sa naprawde doksztalceni w temacie,

jak czytam w postach jakie koledzy maja problemy z gazami to sie w pale nie miesci,

i z kazdym postem coraz bardziej szanuje mojego gazownika
wracajac do spalania musze powiedziec ze na trasie europa a sprawdzalem za kazdym razem trzymalo sie w granicach 12- 12,5 litra nigdy nie przekroczylem 13 z naprawde ogromnymi predkosciami jak na to spalanie,,, moj kolega ma a8 4,2 i jak mi powiedzial ile mu zlopie przy 180-200 to nie wierzylem 25 litrow gazu tyle ze on ma wlasnie ciagle jakies problemy z gazem ..
porzdzilem mu zeby pojechal do mojego gazownika to zuci okiem co jest nie tak

moj gazownik spytal czy moj kolega sam zakladal ten gaz bo nic nie bylo tak jak powinno...

apropos taniej niz TDI.. wlasnie tez sie zastanawialem i biorac ceny diesla jakiie byly w UK czyli 1,20 funa za diesla i 52 pensy za gaz to napewno mialem taniej..

dobrego gazownika ze swieca szukac..
pozdrawiam

[ Dodano: 2008-12-11, 11:40 ]
[quote="Arek_R"]Papyt powiedz gdzie zakladales taka instalacje gazowa ze auto pali ci gazu tyle co benzyny


nie wiem co tobie powiedzial twoj gazownik bo mi mowil ze na czwartej generacji gazu to spalanie jest takie same jak benzyny, oczywiscie jak gaz jest dobrze zalozony i ustawiony....

to w pierwszej i drugiej generacji auta braly po 2 litry wiecej niz benzyny....
pozdrawiam...
Pawel

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: spalanie

Post autor: goly191 » 11 gru 2008, 17:14

Arek_R pisze:Papyt powiedz gdzie zakladales taka instalacje gazowa ze auto pali ci gazu tyle co benzyny

nie wiem co tobie powiedzial twoj gazownik bo mi mowil ze na czwartej generacji gazu to spalanie jest takie same jak benzyny, oczywiscie jak gaz jest dobrze zalozony i ustawiony....

to w pierwszej i drugiej generacji auta braly po 2 litry wiecej niz benzyny....
pozdrawiam...
sporo ludu znam na gazie i każdy twierdzi, że sekwencja powinna brać do 1l więcej LPG
co do jakości gazu w Niemczech to się zgadza
jak u mnie wymieniali filterki (od teraz sam będę to robił) to koleś powiedział, że on nowy jest
do czasu jak mu powiedziałem, że autko z rajchu
powiedział, "to teraz pojeździsz w PL to zobaczysz jak powinien wyglądać filterek używany w PL :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga