Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zakup A6 C5 2.4 BDV z LPG

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
HubaBuba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2024, 10:11
Imię: Hubert
Moje auto: Nie mam
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Kalisz

Zakup A6 C5 2.4 BDV z LPG

Post autor: HubaBuba » 17 sty 2024, 10:27

Cześć,
Przymierzam się do zakupu a6 c5 2.4 BDV z LPG, quattro, tiptronic, 2003. Przebieg auta to okolo 320kkm, na gazie STAG przejechał około 150kkm. Auto w 2018 przyjechało do Polski i było tylko w rękach tego sprzedającego.

Instalacja gazowa założona w 2018 przy przebiegu około 200kkm.

Jestem jeszcze przed oglądaniem auta i zastanawiam się, czy warto. Przebieg prawdopodobnie prawdziwy, sprawdzałem na stronie z raportami po VIN, oraz u znajomego w ASO, który potwierdził po VIN to, co mówił właściciel. Rozrząd z rolkami wymieniony przy przebiegu 280kkm, filtry, oleje na czas (ten w skrzyni też), instalacja gazowa również sprawdzana na czas. Mechanicznie wszystko sprawne. Na wszystko kwity.

Do wymiany podsufitka, błotniki do poprawy. Auto jest dość bogato wyposażone, wizualnie ładne, środek niezniszczony. Audi od osoby prywatnej. Cena wyjściowa niecałe 14k.

Główne moje obawy to instalacja gazowa... Nie wiem, czy po takim przebiegu coś się zaraz nie rozpadnie.

Czy ktoś mógłby doradzić jak podejść do tematu? Co sprawdzić, jak i gdzie?

Z góry dziękuję.

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakup A6 C5 2.4 BDV z LPG

Post autor: vredota » 17 sty 2024, 13:45

HubaBuba pisze:
17 sty 2024, 10:27
Główne moje obawy to instalacja gazowa... Nie wiem, czy po takim przebiegu coś się zaraz nie rozpadnie.
Elektronika gazu (STAG) nie ma większego znaczenia, łączysz się ze sterownikiem LPG, zapisujesz ustawienia do pliku. Jeśli sterownik umrze, kupisz drugi, wgrasz ustawienia, będziesz jeździć dalej. Po 120kkm od założenia gazu reduktor i wtryski mogą być zużyte, wymienisz, z robotą, za 1,500zł (6x Barracuda = 480zł, reduktor = max. 300zł, filtry 100zł, strojenie na drodze 200zł, pozostała robocizna 420zł za godziny, w tym parę metrów węży przy wymianie wtrysków).

Polski LPG jest bardzo brudny dlatego reduktory zarastają mazią z frakcji oleistych a wtryski się tym zalepiają, wredne i super dobre filtry nie zatrzymają wszystkiego. Wiek i tak robi swoje z A6 C5, jak powymieniasz (wielowahacz, uszczelnienie silnika, hamulce) to będzie dobrze.

Oszczędzaj na jeździe, nie na częściach.
Jeździsz Audi, utrzymuj jak Audi.

W wakacje 2023 było dużo ciekawych promocji cenowych na części: zawieszenie kompletne przód+tył, kompletne układy hamulcowe przód+tył, naprawiasz, zapominasz. Nie bawisz się, jak w niektórych markach, w litanię usterek odnawiających się cyklicznie. Za to banan na twarzy, gdy zostawiasz 75% aut z tyłu a pasażer mówi, że jego nowoczesny pięciolatek tak nie umie. V6 robi robotę, V8 to już kosztowa przepaść w utrzymaniu.

HubaBuba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2024, 10:11
Imię: Hubert
Moje auto: Nie mam
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zakup A6 C5 2.4 BDV z LPG

Post autor: HubaBuba » 17 sty 2024, 15:20

Dzięki za odpowiedź.

Poprzedni właściciel porobił dużo rzeczy, klocki tarcze zaciski przewody elastyczne, chłodnica, alternator itd. podobno dużo więcej na co ma papiery.

Czytałem, że gaz w tym aucie dobrze działa, tylko nie jestem pewny, czy to dobre działanie można przeciągać na takie przebiegi.

bgroni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 154
Rejestracja: 31 gru 2021, 12:37
Imię: bgroni
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup A6 C5 2.4 BDV z LPG

Post autor: bgroni » 17 sty 2024, 15:44

HubaBuba pisze:
17 sty 2024, 15:20
Dzięki za odpowiedź.

Poprzedni właściciel porobił dużo rzeczy, klocki tarcze zaciski przewody elastyczne, chłodnica, alternator itd. podobno dużo więcej na co ma papiery.

Czytałem, że gaz w tym aucie dobrze działa, tylko nie jestem pewny, czy to dobre działanie można przeciągać na takie przebiegi.
Jeżeli masz możliwości połączenia się ze sterownikiem auta poprzez vcds, sprawdziłbym:

Korekty długoterminowe mieszanki paliwa.
Kiedy byli kasowane błędy, jeśli masz zerowe korekty po podłączenia, trzeba przejechać się na obu paliwach przynajmniej po 50km, potem sprawdzić na PB i LPG jakie są faktyczne korekty. <--- to Ci powie o zdrowie silnika.

A ze sterownika gazu, możesz sprawdzić stan podciśnienia silnika, czyli tak zwany MAP- nie powinnien wynosić więcej niż 0.32 do 0.35.
Jestem obcokrajowca, także wybaczcie pisownia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6/A7”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga