Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Spawanie felg aluminiowych

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
akdmks

[ALL] Spawanie felg aluminiowych

Post autor: akdmks » 15 maja 2010, 21:12

Witam. Nie tak dawno podczas oddania felg do prostowania, kawałek pękł. Czy spawanie aluminiowych felg to dobry pomysl i bezpieczny ?

Felgi to oryginalne 16'', więc nie są to opony o niskim profilu.

akdmks

Post autor: akdmks » 16 maja 2010, 12:04

Ok dzięki za odp, u mnie trochę taniej. Kumpel polecił mi gościa, który spawał mu miskę olejową, także mam nadzieję, że zrobi to dobrze.

akdmks

Post autor: akdmks » 16 maja 2010, 16:05

Aha, no to tego nie przewidziałem :mrgreen: to faktycznie cenowo wyjde podobnie :-P

Dzięki wielkie raz jeszcze <piwo>

Awatar użytkownika
ŁAJDAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ŁAJDAK » 17 maja 2010, 17:49

Witam. odnosnie tego spawania felg czy te spawanie jest bezpieczne bo jednak w jakims stopniu pekniecie albo szczelina oslabia material a spaw to jest tylko nadlanie ubytku czy przy duzych predkosciak przypuszczalnie powyzej 230 nie bedzie obawy ze jednak cos z tym spawem moze sie stac......
......BEZ DECHY NIE MA JAZDY W DÓŁ......

Awatar użytkownika
ŁAJDAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ŁAJDAK » 18 maja 2010, 19:00

raczej duzo podruzoje po naszych tak zwanych szybkich drogach wojewodzkich wiec powyzej 200 to taka normalna jazda dlatego kupilem audi dla szybkosci pewnosci i frajdy z jazdy inaczej by mi stykla jakas beemka lub merc ale audi to audi hehehe pozatym szczerze trudno trafic na dobrego spawacza felg on tez moze zbabrac robote mialem przypadek ubytku w feldze i bez zastanowienia wolalem kupi taka sama nowa
......BEZ DECHY NIE MA JAZDY W DÓŁ......

Kaz0r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:28
Lokalizacja: Ostrów Wlkp/Wrocław

Post autor: Kaz0r » 20 maja 2010, 00:34

W VW miałem spawaną jedną z felg z powodu wgniecenia na dziurze. Po spawaniu miejsce bylo ponownie uszkodzone , ale sam spaw nie puścił. Dużo na pewno zależy od tego kto to robi i czy uczciwie powie,że już się do bezpiecznej jazdy nie nadaje i nie ma sensu naprawiać. W polo jeszcze nie miałem się aż tak czego obawiać bo siłą rzeczy prędkości >200km/h nie wchodzą w grę , jedynie polskie dziury dają się we znaki przy dosyć niskim profilu ;)

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 22 maja 2010, 19:38

ÂŁAJDAK, jeździsz powyżej 200 i zamierzasz spawać felgę ? :roll: ÂŻebyś się kiedyś nie zdziwił jak Ci się "rozsypie" ta felga przy dużym obciążeniu. Naprawy kosmetyczne ok, ale jeśli felga ma być spawana, to wolę kupić drugą nową i zapłacić 3 razy drożej niż za naprawę a mieć gwarancję bezpieczeństwa. Ja nie jeżdżę z takimi prędkościami, bo nie muszę, ale gdybym tyle jeździł, to na pewno bym nie oszczędzał na felgach i gumach...

Awatar użytkownika
ŁAJDAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:57
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ŁAJDAK » 22 maja 2010, 19:45

cameleon741 polecam uwazne czytanie tego co sie pisze napisalem ze bez zastanowienia wolalem kupic nowa felge....... i jak pisalem wyzej ze jednak przy duzych predkosciach jest obawa ze taki spaw mmoze nie wytrzymac...pozdrawiam
......BEZ DECHY NIE MA JAZDY W DÓŁ......

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 22 maja 2010, 20:03

ÂŁAJDAK, sorry, odszedłem od topicu i mi się pomieszało... :roll:

jarod
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2010, 12:58
Lokalizacja: markaryd szwecja

Post autor: jarod » 27 maja 2010, 18:00

spawacz powiedzial ze spaw bedzie mocniejszy od materialu i to prawda ale nie powiedzial ze wytrzymalosc materialu do okola spawu obnizyla sie. dzieje sie tak z kazdym spawanym materialem przynajmniej tak mi sie wydaje. zrobilem sobie kurs na TIGa i cos weszlo do tej glowy :-)

jarod
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2010, 12:58
Lokalizacja: markaryd szwecja

Post autor: jarod » 31 maja 2010, 14:21

zeby przywrocic wytrzymalosc materialu trzeba wlozyc go do pieca o bardzo duzej temperaturze na okreslony czas, nie pamietam dokladnie wartosci, zebym wiedzial ze bedziecie zadawac takie pytania bardziej przylozylbym sie do nauki :-)
pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga