Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Lepsze sezonowe czy całoroczne?

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Kmicik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 23 paź 2014, 10:57
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wawa ->Poznań

Lepsze sezonowe czy całoroczne?

Post autor: Kmicik » 13 sie 2015, 08:50

Stoję przed dylematem, jakie opony kupić do mojej C4. Myślicie, że lepsze będą całoroczne czy letnie i zimowe osobno? Jak to wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy?

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 13 sie 2015, 09:16

Moim zdaniem jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
motostacja - części samochodowe.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 13 sie 2015, 10:41

Podpisuję się pod powyższym :)
Kmicik, to tak jak z butami, latem i zimą nie chodzisz w takich samych a o kompromis ciężko :)
Pozdrawiam...

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 13 sie 2015, 10:56

... chyba, że faktycznie mało jeździsz i spokojnie... to może to być jakiś pomysł... w przeciwnym razie, nie polecam... <nie>

Gość.

Post autor: Gość. » 13 sie 2015, 13:07

A moim zdaniem niekoniecznie uniwersalne sa złe. Nie jeden raz zakładałem takowe i wcześniej to była fiesta,obecnie auto zony-nexia. We fieście polski produkt debicy wytrzymał 20tys po czym prawie juz łyse sie odkształcac zaczeły. W Nexii zastosowałem najdroższe jakie mieli Goodyear 4seasons rozmias 195/50 r15. Poprostu rewelacja. Doskonale spisuja sie na suchej nawierzchni i przy kilku gwałtownych hamowaniach wrecz czuc ich przyczepność,tak samo na zakrętach a mieszkamy w górzystym terenie,na mokrym bez zarzutu na sniegu oczywiście też. Bieznik jodełka powoduje że sa nawet ciche. Kolega ma to samo w nowszej astrze kombi w rozmiarze 17" i tez zadowolony przelatał z 50tyś.

Więc jezeli ktos kreci się wiecej po miescie i czasami robi trasy a nie musi gnać 250 po autostradach zdecydowanie polecam. Ten model sam sprawdziłem ale bywaja jeszcze z wyższej półki,i tak wyjdzie taniej jak dwa komplety :)

I wcale nie trza jeździc mało i spokojnie bo doskonale daja rade przy normalnej jeździe.

dejer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Kraków/Wawa

Post autor: dejer » 17 sie 2015, 15:13

Odpuść soie opony całoroczne. Jak ktoś tutaj już zaznaczyl jak coś jest do wszystkiego to zwykle jest do niczego i nie będziesz z nich zadowolony. Zerknij sobie jeszcze tutaj:
http://www.motocorner.pl/opony-calorocz ... -i-zalety/
Masz artykuł na blogu , w którym gościo opisuje jakie są wady oraz zalety każdego rodzaju opon. Możesz sobie poczytać. Może i takie opony sprawdzaja sie w krajach na południu ale nie w naszym klimacie.

[ Dodano: 2015-08-17, 15:13 ]
Ktoś tutaj dał fajne porównanie. Porównał opony zimowe i letnie do butów zimowych i letnich. Nie ma uniwersalnych butów, robione są z różnych materiałów, które mają różne właściwości. O ile jeszcze latem pochodzisz w zimowych butach, to zimą w letnich już nie bardzo. Kwestia ta w ciekawy sposób przedstawiona została również w tym artykule: http://www.motocorner.pl/opony-calorocz ... -i-zalety/
Deser

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 09 maja 2016, 21:53

dla kogoś kto nie czuje auta jeżdzi spokojnie ma małe przebiegi na krótkich lokalnych trasach uniwersalna opona jest dobrym kompromisem
na pewno nie zastąpi 2 kpl lata i zimy dla kogoś kto wymaga od opon czegoś więcej niż by była czarna i okrągła

Gość.

Post autor: Gość. » 09 maja 2016, 23:01

Jeżdzę dużo i szybko nie mam czasu ani miejsca by trzymać graty w postaci kompletu kół kupuje wielosezony do każdego auta jakie mam na dłużej. Do A8 wreszcie zrobili sensowne więc juz sa w planach. Nigdy mnie nie zawiodły. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga