Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Jaki użyć środek do utrzumania lakieru na felgach??

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

[ All ] Jaki użyć środek do utrzumania lakieru na felgach??

Post autor: Bedlam » 14 sty 2012, 14:05

Witam, kupiłem w końcu felgi na lato takie jak chciałem. Kiedy jednak przyszły zobaczyłem, że mimo super stanu mają trochę inny odcień, no to dawaj lampę i patrzę. Z tego co zobaczyłem felgi były pomalowane lakierem bezbarwnym (ewentualnie lekko przyciemniającym) do felg. W sumie dobrze się składa bo taki odcień zdecydowanie bardziej mi się podoba. Na potwierdzenie tego przyglądnąłem się jedynym dwóm uszczerbkom na felgach (takie ok 0,5/0,5 na jednej i 1/0,5 cm na drugiej więc niewielkie, generalnie ich nie widać i wizualne nie przeszkadzają) i widzę, że ktoś w tym miejscu czymś zajechał i tam zszedł tylko ten lakier (felga nie tknięta). Przejechałem palcem i ten lakier nie jest jakiś miękki bardzo, więc generalnie dobrze się trzyma. Teraz dwa pytania: 1) Jakich środków użyć do impregnacji felg malowanych? 2) Czego użyć, żeby warunki pogodowe, myjnia ciśnieniowa której używam w zimie i ogólnie użytkowanie nie powodowały dalszego odchodzenia lakieru w tym miejscu??

Pierwsza moja myśl, to lakier do paznokci (odpada), albo klej typu kropelka, na pałeczkę higieniczną i jedynie maźnąć delikatnie tylko w tych miejscach. Boję się tylko, że klej przyciemnieje itd. Macie jakiś pomysł co by tu można było zastosować, żeby to dalej nie szło?

Pozdrawiam
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 15 sty 2012, 05:41

Witaj..

Istnieja woski dedykowane do felg które mają na celu zabezpieczenie i utrzymanie ich w należytym blasku i czystości.

Nie możesz jednak oczekiwac od tych produktów zabezpieczenia przed odpryskami czy łuszczeniem się powłoki lakierniczej która została uszkodzona w sposób mechaniczny , lub poprzez wadliwe jej naniesienie..

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 15 sty 2012, 09:06

Ja używam normalnego preparatu tego co do lakieru... felga to także polakierowana materia, więc nie ma problemu... u mnie się sprawdza, ale oczywiście nie mam uszkodzonej powierzchni...

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 15 sty 2012, 17:13

Te uszkodzenia są naprawdę niewielkie, chodzi tylko o to, żeby skleić same obrzeża w których lakier odstaje od felgi. Nie wiem czego użyć do tego, tak jak pisałem myślę nad zwykłym klejem, tylko dobrze żeby nie ściemniał ;/
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 16 sty 2012, 02:00

0x4B25A,

Tak masz racje , felga to także polakierowana powierzchnia jednakże o zasadniczo innych warunkach pracy.. stąd woski dedykowane..
Oczywiscie stosowanie zwykłego mazidła jest lepsze niz niestosowanie niczego..
<okok>

___________
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga