Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] ÂŚruby zabezpieczające i ich wytrzymałość?!

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

[ALL] ÂŚruby zabezpieczające i ich wytrzymałość?!

Post autor: kolega26 » 13 cze 2009, 01:35

Widziałem ostatnio gościa w porschaku miał 4 różne gwinty na adapter w śrubach mocujących koła :shock:

Czy te śruby zabezpieczające przed kradzieżą są tak samo mocne jak reszta, "normlanych" śrub?!

Odkładam na nowe fele rs4 i szczerze powiem jadłbym spokojniej w restauracji zostawiając auto na parkingu mając więcej niz jedną śrube zabezpieczającą :D Pewnie nie jest to to samo co betonowanie auta za każdym razem do ulicy, ale może dwóch na pięciu odstraszy czas jakiego potrzebowałby do demontażu :mrgreen:
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Funosek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 517
Rejestracja: 07 mar 2009, 00:19
Imię: A6 Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funosek » 13 cze 2009, 11:47

O kurcze :shock:
Ja jak kupowałem to kazali dokręcić troszeczkę lżej niż pozostałe śrubki, a już cztery dokręcone lżej na jednym kole mogą robić problemy :-P Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego, ale tak kazali. Może po to, aby nie uszkodzić wzoru?

Nie wiem czy jest sens montować 4 różne śrubki. Bo złodziej albo podejdzie z bajerem, którym odkręci wszystkie, albo nie odkręci takiej śrubki wcale. A jak już bardzo będzie chciał te felgi to podjedzie lawetą i samochód będzie mieć gratis ;-)

Ja mam teraz problem jak uchronić dekielki... Które bądź co bądź kosztują około stówki za komplet na Allegro. W ASO pewnie z 80zł kosztuje jeden <ok>

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 13 cze 2009, 14:16

Laweta będzie mu ciężko bo alarm GPS z głośnikiem 120 Watowym RSM mu uszy urwie :D

Jeżeli zastosowanie 4 śrub na koło zabezpieczających, jest bezpieczne dla jazdy to mysle że to dobry pomysł, ponieważ każde zabezpieczenie więcej jest lepsze i złodziej będzie potrzebował więcej czasu, tym bardziej jeśli śruby będą całkowicie inne, nie tylko inne wzory originalnych z Audi, ale też jakiś innych firm wydaje mi sie że zwiększa to szanse na pozostanie kół na miejscu na mieście, bo w nocy stoi pod okiem monitoringu w garażu :D
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

kiernozA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2009, 00:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiernozA6 » 13 cze 2009, 19:21

znam przypadek, gdzie mojemu znajomemu ukradli z A8 felgi 20' w nocy na parkingu, i tez miał po 2 sróby zabezpieczające na każde koło (2 komplety rożnych firm) Więc jeśli komuś zależy to sobie i z 4 poradzi :) ale zawsze jesteś pewniejszy :) Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga