Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

235/40/18 Imperial Ecosport 2

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Lukasz007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 225
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:06
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łukow/Wawa

235/40/18 Imperial Ecosport 2

Post autor: Lukasz007 » 04 cze 2018, 19:14

Witam, ostatnio przeglądałem znany serwis oponiarski i zauważyłem, że mają niezłą obniżkę na te opony - 153zł/szt. Wiadomo, że to chińczyk ale ogólnie w owym portalu kupujący chwalą.
Czy ktoś z forumowiczów jeździ na tym modelu? Proszę o opinie praktyków.
Jako, że zakupiłem śliczne 18ki muszę zakupić wkrótce zestaw...

legato_1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2014, 20:04
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne

Post autor: legato_1987 » 06 sty 2019, 19:00

Słuchaj wszystko zależy od składowania opony i całego procesu produkcyjnego.
pracuję na wulkanizacji i ludzie kupują najróżniejsze chińczyki. Wszystko wyjdzie na wyważarce. Jeśli będzie opona skakać dość mocno na feldze to radził bym oddać te opony. Nie to żebym jakoś chciał cię zrazić do chińskich opon ale czasami się trafiają marki premium z tego serwisu łoponeło i opony skaczą jak kangur. Czasami się trafiają chińczyki super ze nic nie skacze wagi na kołach są względne ale to tak się trafia często jak sklejone paluszki solone(1/200) lub wcale. Opony z tego serwisu przychodzą do klientów spięte taśmą bindującą co powoduje zdeformowanie opony a szczególnie stopy opony i później skaczą jak głupie.
Powiem tak. Fanie że jest jakaś alternatywa dla drogich opon premium, ale jeśli chodzi o to czy polecam to ..... wstrzymam się od głosu. Powiem tak:
Chytry 2 razy traci.
Nas biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.
Dużo ludzi przyjeżdża później na reklamację wyważenia ale to nic nie daje.i później muszą koła rozbierać i odsyłać bo opony mają duże bicia. Kolejne koszta.

Lukasz007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 225
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:06
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łukow/Wawa

Post autor: Lukasz007 » 07 sty 2019, 19:37

Nie pamiętam czy dobrą cenę podałem w czerwcu za te 18ki Imperial bo teraz są po 215zł, w każdym razie sezon dojeździłem na łysych Bridgestone'ach, na których kupiłem felgi. W listopadzie zakupiłem piękne półtoraroczne Michelin Pilot Alpin PA4. Ślicznoty 8mm po jednym sezonie, miękkie, cichutkie przy 140-160. Jak mogłem się wk...ć gdy po założeniu okazało się, że balon jest za duży (pomyliłem się i zamiast 235/40/18 kupiłem 235/45/18), a felgę mam 18/8/et30 więc na styk wchodzi mi 235/40 bez ocierania. Zmuszony pierwszymi mrozami i opadami białego puchy szybko zakupiłem 4 sztuki Imperial Snowdragon 3. Na obecną chwilę (po weekendowych szaleństwach w grubej warstwie świeżego śniegu, później w błocie pośniegowym, aż w końcu po zmrożonym błocie) mogę stwierdzić, ze zdają egzamin. Latałem setą w leśnych łukach (nie wspominając o prostych) gdzie bunie turlały się 30-40. Fakt, że quattro robi swoje ale opony przyjemnie wgryzają się w śnieg i błoto, a na czystym asfalcie spokojnie do 140 są niesłyszalne także jestem pozytywnie zaskoczony bo spodziewałem się chińskiego badziewia i modliłem się początkowo żeby przetrwać do wiosny ale teraz chcę więcej śniegu!!! <radocha>
Wspomnę tylko że po założeniu Michelin odważniki na felgach oscylowały miedzy 0-20g, n Imperialach 15-35. Różnica jest ale bez tragedii, jedynie dało się zauważyć minimalne bicie promieniowe na trzech z czterech oponach (czego nie było w ogóle na Michelinach) ale bez wpływu postaci drgań kierownicy itp.
Nie wiadomo jak ta guma będzie się zachowywać w przyszłym roku, czy nie stwardnieje itp ale najwyżej się wyrzuci (dałem za nie 204 za sztukę, a w weekend sprawdzałem były w tym samym serwisie już po 269 :shock: Chyba skuszę się też na testy letnich ecosportów 2 od Imperiala

ZAGATO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 234
Rejestracja: 02 maja 2015, 20:12
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Bytów

Post autor: ZAGATO » 11 sty 2019, 22:00

Skosnookie mają pewnie full fabryk z oponami i raz sie trafi ok a raz shit co trzeba 10cm odwaznika kleic. Problem z chinczykami to rowniez czeste zabkowanie opony i wtedy halas niemilosierny. Ja jednak wole kupic premium uzywke z gwarancją montazu niz takiego chinola co ciagle wywazac trzeba.
A6 c5 1.9tdi afn
A6 c6 2.0tdi blb

Detal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2022, 12:09
Imię: Adam
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Manual
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Katowcie

All Seazon opinie

Post autor: Detal » 25 mar 2022, 12:14

Właśnie chciałem kupić Imperial All Seazon, ale się wstrzymałem. One mają masę bardzo dobrych opinii, ale też widziałem test i na mokrej nawierzchni słabo wypadła w porównaniu do markowych. Nadal te z Chin są takie, że się trafiają takie trudne do wyważenia??? Czytałem opinie, że już jest lepiej???? Zastanawiałem się jeszcze nad Kormoranami polskimi, ale też nie wiem czy lepiej omijać takie marki?

Szajn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 20 sty 2022, 08:03
Imię: Szajn
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: 235/40/18 Imperial Ecosport 2

Post autor: Szajn » 25 mar 2022, 14:04

Latałem już dwie zimy na Imperialach SnowDragon, gumy 255/35R20 i nie mogę powiedzieć nic złego.
Nie zauważyłem również znacznego zużycia bieżnika.
To przekonało mnie do zakupu opon letnich, Imperial EcoSport 2, gumy 255/30R20 i też nie mogę nic złego powiedzieć o tych gumach.
Co prawda nalatane na nich ok 400 km, ale jeżeli będą jakościowo porównywalne z tymi zimowymi to rewelacja.
W zeszłym sezonie latałem na DUNLOP Sport MAXX 3 i po jednym sezonie nic z nich nie zostało, a zakładałem jako nowe i to za nie małą kwotę, bo 4 k <boisie>

Imperiale, jeżeli chodzi o chińczyki są jednymi z lepszych.
Śmiało mogę polecić. <lol>

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Dodam, że przy wyważaniu gum zimowych i tych letnich nie było problemu

Detal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2022, 12:09
Imię: Adam
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Manual
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Katowcie

Re: 235/40/18 Imperial Ecosport 2

Post autor: Detal » 08 kwie 2022, 12:36

Ostatecznie kupiłem Klebery, patrzę a tam Rumunia jako kraj produkcji. Nie wiem czy to gorsze, czy lepsze. Cena w promocji była ta sama co Imperiali. No nic zobaczymy jak to będzie. Te Imperiale dużo ludzi chwali więc może źle zrobiłem, ale zobaczymy. Może niedługo w drugim aucie będę zmieniał, to w drugim samochodzie dam szansę Imperialom.

Szajn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 20 sty 2022, 08:03
Imię: Szajn
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: 235/40/18 Imperial Ecosport 2

Post autor: Szajn » 08 kwie 2022, 14:43

Na Imperialach zrobiłem już 2000 km, na mokrym na suchym i w temp. bliskiej 0 st.C (bo ostatnio przymrozki) i jestem mega zadowolony.
Polecam

Detal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2022, 12:09
Imię: Adam
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Manual
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Katowcie

Re: 235/40/18 Imperial Ecosport 2

Post autor: Detal » 27 kwie 2022, 10:53

Szajn pisze:
08 kwie 2022, 14:43
Na Imperialach zrobiłem już 2000 km, na mokrym na suchym i w temp. bliskiej 0 st.C (bo ostatnio przymrozki) i jestem mega zadowolony.
No to może źle zrobiłem i mogłem wybrać te Imperiale. No nic zobaczymy jak przyjdzie lato i upały, a potem zima. Na razie są ok, ale to jest taki okres przejściowy więc trudno jakieś sensowne opinie mi napisać. Wizualnie średnio się prezentują , ale to taka moja subiektywna opinia, a przecież nie jest to szczególnie ważne, tylko to jak się zachowują w różnych warunkach. Postaram się w latem napisać jaką konstruktywną opinię.




Obrazek
Audi A6 C7
Moja opinia o Audi Perefect Lease i leasingu Volkswagen Audi

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga