Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2,5 TDI] opony letnie

Koła, felgi i opony
Awatar użytkownika
userPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2008, 11:02
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

[A6 C4 2,5 TDI] opony letnie

Post autor: userPL » 24 mar 2009, 21:22

Witam
Więc mam pewien problem . Gdy sprowadzilem moją A6 z włoch jeździła na Dunlopie . Przejechalem jeszcze na nich 3 sezony i musiałem je wymienić . Kupiłem komplet BFGoodrich . Nie powiem , bardzo fajnie trzymalo i na mokrym i na suchym a opory toczenia były praktycznie zerowe . Jednak po jednym sezonie jazdy byly kompletnie sciorane . Nie jeździłem agrasywnie , raczej spokojnie . Chciałem kupic te same Dunlopa , lecz nigdzie nie moglem znaleść . Jakie polecacie oponki na troche dłuższy okres czasu ?
i Jak po szynach ...........

Awatar użytkownika
meir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:36
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 24 mar 2009, 22:12

mogę ci polecić Yokohame A.Drive lub michelin pilot bardzo dobre oponki i na pewno na długo ci starczą !! co do BF Goodrich zeszli z ceną ale niestety z jakością też i oponki są porostu wadliwe teraz !! widzę że masz diesla dlatego polecam ci kupić opony asymetryczne bo opony kierunkowe niestety w dieslach bardzo ząbkują !

pozdrawiam
FURA JEST NIEZŁA I TURLA FELE
---> WULKANIZATOR <---

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 24 mar 2009, 22:15

a co ma ząbkowanie do silnika :shock:
opony ząbkują się gdy są słabe amorki :-/

Awatar użytkownika
meir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:36
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 24 mar 2009, 22:19

syper pisze:a co ma ząbkowanie do silnika :shock:
opony ząbkują się gdy są słabe amorki :-/
nie tylko amorki są powodem przejedz się do PORZÂĄDNEGO zakładu wulkanizacji i spytaj czy w dieslach częściej ząbkują opony !! przy quattro nie wypowiem sie na 100 % jak jest ale w większości diesli z przednim napędem tylne opony po sezonie są wyząbkowane wiem to z doświadczenia !!
FURA JEST NIEZŁA I TURLA FELE
---> WULKANIZATOR <---

Awatar użytkownika
meir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:36
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 24 mar 2009, 22:28

mowa tu oczywiście o oponach kierunkowych , asymetryki rzadko ząbkują lecz tez sie zdarza
FURA JEST NIEZŁA I TURLA FELE
---> WULKANIZATOR <---

Awatar użytkownika
userPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2008, 11:02
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: userPL » 24 mar 2009, 22:29

michelin pilot fajne oponki , ale cena tez zajebista . Osobiscie też brałem pod uwage yokohame . Cóz robi sie cieplej trzeba cos kupic i nie ciorac zimowek :mrgreen:
i Jak po szynach ...........

Awatar użytkownika
meir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:36
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 24 mar 2009, 22:31

powiem ci tak ze cena yokohamy jak na jakość tej opony jest naprawdę przystępna np w mniejszym rozmiarze bodajże 14" miedzy yokohamą a kormoranem było 20 zł wiec to nie duże pieniądze jak za oponki tej klasy do tego dochodzi jeszcze 5 lat gwarancji
FURA JEST NIEZŁA I TURLA FELE
---> WULKANIZATOR <---

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 24 mar 2009, 22:31

ja się z meirem muszę zgodzić bo po sezonie wyząbkowało mi delikatnie tylne opony pomimo że amorki miałem nówki sztuki na całym aucie, poprostu zbyt lekki tył w porównaniu do przodu , ja mam dodatkowo obniżone i utwardzone zawieszenie no i cóż oponki teraz na przodzie i się wyrównają <ok>
PAGÓR
Obrazek

Awatar użytkownika
userPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2008, 11:02
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: userPL » 25 mar 2009, 08:48

nooo patrząc dziś za okno i widząc te wszystkie zaspy stwierdzam ze z zakupem letnich się jeszcze wstrzymam :D
i Jak po szynach ...........

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 25 mar 2009, 09:22

userPL pisze:nooo patrząc dziś za okno i widząc te wszystkie zaspy stwierdzam ze z zakupem letnich się jeszcze wstrzymam :D
ale marudzisz :-P ja już od 10 marca na letnich śmigam :mrgreen:
PAGÓR
Obrazek

Awatar użytkownika
userPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2008, 11:02
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: userPL » 25 mar 2009, 15:18

Jutro jade do łodzi po oponki . Wiec ostatnie rady , co kupić a co omijac ?
Szukam oponki o małej scieralności i o ,,Dobrych właściwościach jezdnych'' ładnie to ujmując :) Czytałem komenty o Michelin Pilot i prawdopodobnie tragicznie trzyma na mokrym . Mój znajomy ma yokohame A.Drive i bardzo poleca . Chyba na to się zdecyduje
i Jak po szynach ...........

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 25 mar 2009, 18:11

userPL pisze:Czytałem komenty o Michelin Pilot i prawdopodobnie tragicznie trzyma na mokrym .
Ja mam Michelin Pilot Primacy, jeszcze na nich nie jeździłem (kupiłem alu 17 już z tymi oponami) no i powiem szczerze, że się przestraszyłem jak zacząłem szukać info na ich temat odnośnie prowadzenia na mokrym :-?

W poprzednich alu miałem Uniroyal RainSport 1 i tam nie ma mowy, że na mokrym opona płynie przy 80 km/h także nei ma żadnego problemu z ruszaniem na mokrym, oponki Uniroyal są stworzone na deszcz i w teście w Auto ÂŚwiat zajęły chyba 3 miejsce spośród 9 opon i najwięcej pkt zdobyły własnie za zachowanie na mokrym chwalone były za zachowanie suchym, oraz niskie opory toczenia i skuteczność hamowania.

A te Micheliny to trochę mnie już nie pokoją z tym "mokrym" chociaż jeszcze na nich nie jeździłem więc do końca nie wiem czy to prawda.


Może ktoś z Was miał doczynienia z tymi Michelinami i napisze jak to w końcu jest z tymi oponami na mokrym ??? :-?
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
columb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 156
Rejestracja: 09 kwie 2008, 17:09
Lokalizacja: Lubin

Post autor: columb » 25 mar 2009, 19:35

Ja mam wlasnie Michelin pilot primacy i powiem ci ze nie masz sie czego bac. Auto dobrze trzyma sie drogi na suchym jak i na mokrym. Ale jednak na poprzednich Dunlop SP sport 9090 jezdzilo mi sie lepiej. Jakos mam takie odczucia.
A co do zabkowania ja niczego takiego nie zauwazylem.

Awatar użytkownika
meir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:36
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 25 mar 2009, 21:00

eneron pisze:
userPL pisze:Czytałem komenty o Michelin Pilot i prawdopodobnie tragicznie trzyma na mokrym .
Ja mam Michelin Pilot Primacy, jeszcze na nich nie jeździłem (kupiłem alu 17 już z tymi oponami) no i powiem szczerze, że się przestraszyłem jak zacząłem szukać info na ich temat odnośnie prowadzenia na mokrym :-?

W poprzednich alu miałem Uniroyal RainSport 1 i tam nie ma mowy, że na mokrym opona płynie przy 80 km/h także nei ma żadnego problemu z ruszaniem na mokrym, oponki Uniroyal są stworzone na deszcz i w teście w Auto ÂŚwiat zajęły chyba 3 miejsce spośród 9 opon i najwięcej pkt zdobyły własnie za zachowanie na mokrym chwalone były za zachowanie suchym, oraz niskie opory toczenia i skuteczność hamowania.

A te Micheliny to trochę mnie już nie pokoją z tym "mokrym" chociaż jeszcze na nich nie jeździłem więc do końca nie wiem czy to prawda.


Może ktoś z Was miał doczynienia z tymi Michelinami i napisze jak to w końcu jest z tymi oponami na mokrym ??? :-?
Pracuje w serwisie Miśka i powiem ci ze nie masz sie czego bać !! opona w testach jest jedną z najlepszych na suche jak i mokre nawierzchnie !! kolega pisał o uniroyalu są to opony robione pod mokre warunki drogowe dlatego dobrze sie trzymają na deszczu ale na suchym niestety nie wypadają tak genialnie jak np miśki !! Yokohama jest takim odpowiednikiem tych 2 opon zachowuje sie dobrze zarówno na deszczu jak i na suchym !!
FURA JEST NIEZŁA I TURLA FELE
---> WULKANIZATOR <---

Awatar użytkownika
userPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2008, 11:02
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: userPL » 26 mar 2009, 08:47

To moze ja przytocze te cytaty ze strony www.opony.com

Opinie użytkowników opon Michelin PILOT PRIMACY


brysko

Jak tylko odebrałem samochód poczytałem troche o tych oponach. Opinie różne, ale przeważająco dobre więc na wstępie byłem zadowolony. Po przejechaniu 20 000km mogę powiedzieć zdecydowanie - totalna tandeta. Na suchej nawierzchni przy jeździe na wprost lub delikatnych łukach opona trzyma całkiem dobrze. Zdecydowanie gorzej jest przy szybszej jeździe i w ostrzejszych zakrętach - ta opona w ogóle nie trzyma się drogi ! Auto niedość, że jest mało stabilne, bo opona miękka, to jeszcze do tego opony ślizgają się przez co traci się całkowicie tor jazdy. Na mokrym jeszcze gorzej. A nawet pełen dramat. Opona w ogóle nie ma przyczepności w zakretach i podczas hamowania. Naprawdę trzeba mocno uważać aby nie spowodować kolizji czy wypadku. ÂŚcieralność też in minus. Po przejechaniu 20000km zostało mi 1,5-2 mm do ograniczników czyli opony są praktycznie łyse. Do tego wyząbkowały się więc nie da się ich dobrze wyważyć. Nigdy wcześniej nie miałem takiego przypadku by po jednym sezonie wyrzucić opony do kosza na śmieci a jeździłem na różnych np. Uniroyal Rallye 550, Continental ContiPremium, Barum Bravura. Jedyny plus, to poziom hałasu i opory toczenia. Opona stosunkowo cicha zarówno na suchym jak i na morkym. Następny zakup, to zdecydowanie nie będzie to Michelin.

Kinek

Witam. Opona na suchej nawierzchni jest ok. Dobrze się prowadzi nawet po koleinach, bardzo dobra przyczepność nawet przy szybkiej i ostrej jeździe, dobrze trzyma w zakrętach, ciężko wyprowadzić ją z równowagi - nie udało mi się (nawet celowo sprawdzając na parkingu) doprowadzić do sytuacji, w której systemy stabilizacji toru jazdy musiały by ingerować. Przy odpowiednim ciśnieniu nawet w mieście na dziurach jest bardzo dobrze. Niestety sytuacja tragicznie się zmienia na mokrej nawierzchni ! OPONA JEST TRAGICZNA NA WODZIE !!!. Przejechanie po kałuży przy prędkości 80 km/h podnosi poziom adrenaliny ! Na koleinach wypełnionych wodą jest tak jak bym jechał na slikach ! Ten bieżnik wogóle nie odprowadza wody z kolein !!! Masakra ! i to nie przy jakichś kosmicznych prędkościach tylko już przy 80 km/h Szok ! Nigdy więcej tej opony. Niestety nie ma ujemnych punktów, bo tak bym ją ocenił na -5. Kumpel który jeździ C5 potwierdził mi to zjawisko. Wymieniam te opony mimo tego, że przejechałem na nich dopiero 7000 km. Wracam do Nokiana "Z" - zajebista opona na mokrej nawierzchni.

Nie wiem oczywiscie na ile to prawda , bo zawsze moze byc coś z zawieszeniem
i Jak po szynach ...........

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga