Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wyświetlacz MMI robi zwarcie

Elektryka
ODPOWIEDZ
marcinjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2019, 22:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Wyświetlacz MMI robi zwarcie

Post autor: marcinjg » 22 gru 2019, 23:52

Witam. Czy ktoś przerabiał temat taki że wyświetlacz mmi 8calowy wywalał bezpiecznik ... jest ktoś kto naprawia takie wyświetlacze? W dużym skrócie jechałem autem przygasły zegary oraz mmi, obudziły się po sekundzie i brak obrazu na wyświetlaczu... pomoże ktoś? Dodam że to na 100% wyświetlacz robi zwarcie bo wyciągnąłem go z deski i sprawdziłem instalację w aucie. Dzień przed tą awarią przestał mi działać na kilka godzin wiatrak od nadmuchu powietrza, po kilku godzinach zaczął normalnie funkcjonować...

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wyświetlacz MMI robi zwarcie

Post autor: axe » 23 gru 2019, 18:31

marcinjg pisze:Witam. Czy ktoś przerabiał temat taki że wyświetlacz mmi 8calowy wywalał bezpiecznik ... jest ktoś kto naprawia takie wyświetlacze? W dużym skrócie jechałem autem przygasły zegary oraz mmi, obudziły się po sekundzie i brak obrazu na wyświetlaczu... pomoże ktoś? Dodam że to na 100% wyświetlacz robi zwarcie bo wyciągnąłem go z deski i sprawdziłem instalację w aucie. Dzień przed tą awarią przestał mi działać na kilka godzin wiatrak od nadmuchu powietrza, po kilku godzinach zaczął normalnie funkcjonować...
bardzo czesto przyczyna sa prztarte kable za wyswietlaczem
Trzeba go wyjąć i przyjrzeć się przewodom czy nie sa kilka kilkanascie cm za wyswietlaczem przygniecione/naciete. Najlepiej jest rozciąć izolacje.

--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

marcinjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2019, 22:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: marcinjg » 26 gru 2019, 13:34

Faktycznie rozciołem izolacje i kable były mocno zagięte a jedna izolacja na przewodzie can pęknieta. Lecz niestety to nie było przyczyną. Ewidentnie padła płyta za wyświetlaczem. Zamówiłem używany zobaczę czy jest w nim ochrona komponentu ..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga