Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z otworzeniem drzwi pasażera i kierowcy / Luźna i niesprawna klamka / Gdzie szukać problemu ?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chaosman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2020, 00:49
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: UK

Problem z otworzeniem drzwi pasażera i kierowcy / Luźna i niesprawna klamka / Gdzie szukać problemu ?

Post autor: chaosman » 03 gru 2020, 14:00

Witam serdecznie,
Postanowiłem otworzyć nowy wątek ponieważ mój problem i objawy odbiegają trochę od innych wątków.
Trzy dni temu przestała działać :| zewnętrzna (lewa) klamka pasażera (brytyjczyk). Tester OBDeleven nie stwierdził żadnych błędów w drzwiach.
Na próbę kilka razy otwierałem i zamykałem drzwi z pilota i przez krótką chwilę klamka pasażera zadziałała, ale przestała niestety działać klamka kierowcy :( .
A w tej chwili nie działa ani klamka pasażera ani kierowcy <beczy> . Więc żeby się dostać do samochodu muszę otwierać okno z pilota albo tylne drzwi i przednie drzwi otwierać klamką wewnętrzną.
Wszystkie klamki wewnętrzne (przód i tył) działają bez problemu. Wydaje mi się że zamki też działają poprawnie bo przy otwieraniu/zamykaniu słychać pracujący mechanizm.
Klamki zewnętrzne działają tylko z tyłu a obie przednie są takie jakby luźne (nie czuć oporu). Wygląda to trochę jak mechaniczna usterka (np. pęknięta sprężyna) , ale czy to możliwe żeby obie strony pękły i to w ciągu doby ? Pewnie to bez znaczenia, ale jakieś 3-4 tygodnie temu wymieniłem wszystkie żarówki na LEDy (również w przednich drzwiach). Czy to może mieć jakiś związek ? Być może ktoś z użytkowników miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? Moje pytanie brzmi gdzie szukać problemu ? W mechanice (nowe zamki) czy w elektryce (uszkodzony jakiś przewód) ? Jestem wstępnie umówiony do mechanika na poniedziałek, ale kilka roboczo-godzin to dodatkowe i niemałe koszty :| , które mogą niczego nie rozwiązać niestety. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
acinr_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2013, 07:56
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Re: Problem z otworzeniem drzwi pasażera i kierowcy / Luźna i niesprawna klamka / Gdzie szukać problemu ?

Post autor: acinr_PL » 07 gru 2020, 09:36

zdemontuj klamkę zewnętrzną to dosłownie 2min roboty, ściągasz nakładkę zamka, luzujesz 1 śrubę z boku drzwi i wyczepiasz klamkę.
Klamka na końcu ma taki uchwyt sprawdź po wyjęciu czy jest kompletna. Po wyjęciu klamki możesz zamknąć drzwi bez klamki i spróbować otworzyć drzwi śrubokrętem przez otwór klamki zahaczając o cięgno wewnątrz drzwi.

https://i.ibb.co/6NtPpWQ/1-wymontowanie ... nej-a6.jpg
https://i.ibb.co/jrVTdxR/1.jpg
https://i.ibb.co/MS178Qq/wymontowanie-c ... -zamka.jpg

Awatar użytkownika
chaosman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2020, 00:49
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: UK

Re: Problem z otworzeniem drzwi pasażera i kierowcy / Luźna i niesprawna klamka / Gdzie szukać problemu ?

Post autor: chaosman » 08 gru 2020, 15:17

MISTRZU :) Dzięki bardzo za radę <brawo>. Po drobnych komplikacjach 100% sukces <radocha>. Zacząłem od strony pasażera i zdemontowałem klamkę zgodnie z Twoją instrukcją. Cięgno było luźne, ale naciągnęło się po zamknięciu drzwi. Tak że po pociągnięciu cięgna palcem drzwi się otwierały. Wszystko wyczyściłem, zmontowałem i strona pasażera działała jak należy <radocha>. Natomiast od strony kierowcy cięgno było luźne i nie chciało się naciągnąć <uoee>. Już byłem przekonany że to jakiś większy problem <zalamka>. Na szczęście nie zmontowałem tego z powrotem od razu, tylko zostawiłem (około 30 minut) licząc na cud <prosi> . No i tak się stało <hura>. Obie strony działają jak należy <tak> <tak> <tak>. Tak więc jeszcze raz dziękuję. Tak się zastanawiam jakie mogły być przyczyny tego problemu ? Pozdrawiam.

Pele2151988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 20 lip 2019, 14:47
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzesko

Re: Problem z otworzeniem drzwi pasażera i kierowcy / Luźna i niesprawna klamka / Gdzie szukać problemu ?

Post autor: Pele2151988 » 02 lut 2021, 17:00

Witam ja dzis rozebralem klamkę zgodnie z opisem ale gdy ruszyłem ciegno przy zamknietych drzwiach nadal nie chcialy sie otworzyc ...czy po rozebraniu klamki i wyciagnieciu zamka zamknieciu drzwi trzeba jeszcze cos zrobic zeby ciegno sie nacioglo? Co moze byc tego przyczyna skoro klamka od wewnatrz dziala zamykanie otwieranie manualne i z pilota tez dziala...tylko ta nieszczesna luzna klamka...pociagalem kilkakrotnie za ciegno palcem przy otwartch i zamknietch drzwiach i nic
Szelag

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga