Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Potrzebny schemat elektryczny podłączenia nawigacji

Elektryka
ODPOWIEDZ
leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 566
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Potrzebny schemat elektryczny podłączenia nawigacji

Post autor: leon11 » 07 kwie 2023, 08:44

Pacjent to A6 C6 sedan z 2004 r. z MMI2G 5150. Kolega przyjechał z niedziałającym MMI. Ekran w ogóle nie odpalał się. Brak połączenia ze wszystkimi modułami po światłowodzie. Podmieniłem sterownik MMI i na parę sekund zaczął odpalać ekran startowy. Zapętliłem czytnik nawigacji i wszystko oprócz niej ruszyło. Wróciłem do poprzedniego modułu MMI i już zaczął też odpalać tak jak ten drugi, więc go pozostawiłem a drugi oddałem. Jednak mimo podmieniania sprawdzonych czytników nawigacji, nawigacja nie działa. Gdy ją kompletnie podepnę, przerywa mi magistralę optyczną i nic nie działa. Gdy założę pętlę światłowodową na nawi, wszystko działa a z nawigacą komp pokazuje brak połączenia.
Potrzebowałbym schemat elektryczny tych trzech przewodów z wtyczki nawigacji, skąd one wychodzą aby je sobie przedzwonić. Czy z Gatewaya, czy sterownika MMI, czy mają jakąś kostkę po drodze. Nawigacja nie wykazuje żadnych oznak życia, nie podświetla się, nie rusza mechanizm płyty. Na jednym przewodzie mam masę (nie wiem czy nie wychodzi z jakiegoś modułu), jeden z żadnym napięciem, bo multimetr niby pokazuje 12V, ale biorąc kontrolkę, to już się nie zaświeci. Trzeci jest chyba sygnałowy.
Jeżeli ktoś jest w stanie podpowiedzieć skąd wychodzą te przewody do nawigacji, poproszę o info.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga