Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALLROAD C5] Zanik napięcia na panelu regulacji/ESP

Elektryka
ODPOWIEDZ
alldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2014, 09:31
Imię: Rafał
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: PL

[ALLROAD C5] Zanik napięcia na panelu regulacji/ESP

Post autor: alldi » 13 sie 2022, 16:13

Cześć. Mam problem z zanikiem napięcia w przyciskach od regulacji zawieszenia/ESP. Jak auto postoi to w panelu znika jakby napięcie - nie działają przyciski od podnoszenia, przycisk ESP - wyrzuca na desce błąd "poziomowania". Za jakiś czas napięcie wraca, błąd z deski znika i tak kilka razy, aż w końcu "zaskoczy" i już potem można auto gasić, odpalać i jest ok. Czasem wyłącza się na dłużej, czasem "pomruga" tym zasilaniem i już jest ok. Auto nie opada, jak jest napięcie to podnosi się normalnie i wszystko jest wtedy ok. Jak auto znowu postoi problem wraca.

Jest jedne błąd w sterowniku zawieszenia:
00668 - Supply Voltage Terminal 30
31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

Bezpiecznik przejrzałem, ale raczej to odpada, bo przecież w ogóle nie byłoby napięcia. Znajomy podpowiedział mi, ze pał sterownik zawieszenia-ale czy wtedy mimo wszystko nie działałoby ESP - czy to jest powiązane (w sumie odcina zasilanie "guzków", a to jest zespolone z guzikiem od ESP). Co jeszcze mogę sprawdzić - aku sprawny, doładowałem go dla wszelkiego, ale problem powrócił. Myślałem też, że gdzieś na ka\blach cos nie styka, ale auto stoi i się nie rusza, a to "cyka", więc raczej odpada jakiś przełamany kabel, zwłaszcza, że jak już zatrybi to mogę jeździć i po jakichś wertepach, gdzie autem buja na wszystkie strony jest ok.

Jakiś przekaźnik? Jakieś pomysły/sugestie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga