Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1,9TDI] Obrotomierz się zawiesil

Elektryka
ODPOWIEDZ
Bolszakoof

[A6 C5 1,9TDI] Obrotomierz się zawiesil

Post autor: Bolszakoof » 29 cze 2008, 22:19

Witam,

Zgłupiał mi obrotomierz :-/

obkreca sie dookoła zegara. Reaguje na gaz normalnie z tym ze na postoju pokazuje raz 4 tys raz 5 a raz jest w ogole poza skala. Kreci sie zgodnie z ruchem wskazówek zegara ale nie pokazuje faktycznego stanu obrotów. Gdalem z kumplem i on twierdzi ze sie wskazówka wyczepila z jakiegos zaczepu i kreci sie na "sworzniu" macie coś na ten temat? pozdro

zenton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 18 gru 2007, 10:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: zenton » 30 cze 2008, 08:14

miałem to samo, tylko że najpierw wariował prędkościomierz, na postoju wskazówka zatrzymywała się na 20, 40 km/h, przy jeździe kręciła się ok, tylko przekłamywała wartości. Później podobnie zaczęło się z obrotomierzem. Z tego co zauważyłem, to najsilniej objawiało się to po uruchomieniu auta rano, po rozgrzaniu objawy czasami ustępowały. Skończyło się to wymianą procesora w liczniku - koszt 400zł. Ja mam licznik z tzw. małym FIS-em i ponoć procesory w tych licznikach padają bardzo często. Pozdrawiam.

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 30 cze 2008, 21:43

gadalem z kumplem i on powiedzial mi ze wskazówka ktora zamocowana jest na tym sworzniu , jest mocowana na tzw "włos" i niby ten włos sie wyczepil. Patrzac na ruch wskazówki , ma to jakis sens, wyglada jakby faktycznie sie wskazówka slizgała na tym srorzniu. Mam nadzieje ze to nie ten procesor, bo 400zł to juz niezła kasa :-/

darek1301
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2008, 20:43
Lokalizacja: leeds

Post autor: darek1301 » 09 gru 2008, 22:44

witam... mam to samo, ostatni raz zatrzymala sie na 2000 ale po wylaczeniu auta wskazowka normalnie pada, nie zawsze sie zawiesza... rozmawialem z elektrykiem przez tel powiedzial mi, ze jakis silniczek padl, ale nie chce mi sie w to wierzyc,,,,:(

Awatar użytkownika
Wilq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Wilq » 19 gru 2008, 23:34

Ja mam podobny problem tylko, ze z predkosciomierzem najpierw stanol na 0 podczas jazdy pozniej zaczol dzialaj i na drugi dzien znowu stanol podczas jazdy. Moge powiedziec, ze stalo sie to podczasz deszczu... Moze ktos wie co moze byc przyczyna ??? A obrotomierz idzie z alternatora o ile dobrze wiem
Nie jeździj szybciej, niż Twój anioł stróż potrafi latać :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga