Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Nie mrugają kierunki przy zamknięciu auta

Elektryka
ODPOWIEDZ
alldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2014, 09:31
Imię: Rafał
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: PL

[A6 C5] Nie mrugają kierunki przy zamknięciu auta

Post autor: alldi » 14 mar 2021, 12:27

Cześć. U mojej drugiej połówki wystąpił dziwny problem.Ostatnio zauważyła, ze podczas zamykania auta raz kierunki mrugają, raz nie. Potem padło to całkowicie i zaczął włączać się alarm (czasem w ogóle się nie włączał, czasem po godzinie, po 30 minutach- jednym słowem losowo). Podjechała do jakiegoś elektryka, który stwierdził, że alarm wywołuje otwarcie maski, cos jej pogrzebał i problem znikł, jednak sygnalizacji kierunkami przy zamykaniu auta nie ma. Było 100% i nawet jak pamiętam to był jakby sygnał syreną po zamknięciu. Auto zamyka się normalnie, alarm się uzbraja i działa (po zamknięciu się w aucie uruchamia się po aktywacji) - z tej strony wszystko jest ok. Zniknęło okazywanie zamknięcia kierunkami oraz po otwarciu maski informacja na FIS o jej otwarciu (było 100%)- i myślę, że to powoduje jakiś problem. Co do otiwerania - sygnalziacja jest poprawna. Odczyt z komputera i pełny skan nic nie dają - żadnych błędów (nawet bawiłem się pilotem zamykając i otwierając auto).

Mam gdzieś drugi zamek maski i sobie go obejrzałem i dojrzałem tam jakby mikroswitch. Pytanie jak to działa. Do zamka wpinana jest jakaś kostka jak dobrze widziałem (wydaje mi się, ze w zamku jest wejście na 2 piny). Chciałbym zrobić mały test i wypiąć ten przewód, wpiąć do zamka w "powietrzu" jakby poza autem z otwartą maską i wcisnąć mikroswitch - to powinno zasymulować zamkniętą maskę (jeżeli problemem jest zamek i jego mikroswitch). Dobrze kombinuję? Wtedy raz - sprawdze (przy niewciśniętym switchu), czy będę widział na FISie informacje, dwa jak będę trzymał mikroswitch palcem i nacisnę zamykanie to powinien być sygnał kierunkami. A co się powinno dziać jak wypnę tę kostkę kompletnie?

Niestety nic więcej nie wiem, bo awaria po trasie i elektryk gdzieś w okolicy, więc ciężko się czegoś dowiedzieć co on tam zrobił - zwarł piny we wtyczce?

Rajek00
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2017, 18:48
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Koszalin/Rosnowo

Re: [A6 C5] Nie mrugają kierunki przy zamknięciu auta

Post autor: Rajek00 » 14 mar 2021, 13:54

Borykałem się kiedyś z tym tematem w mojej C5 aż w końcu ja sprzedałem i nie doszedłem do tego. Wszystkie zamki sprawne "teoretycznie" pod maską wymieniony rygiel nie ruszałem bagażnika w sumie bo tam też było coś kombinowane. Kierunki przy zamykaniu zazwyczaj nie mrugaja gdy uszkodzony jest jakiś zamek. Drzwi się wtedy zazwyczaj nie zamykają wtedy można bardzo szybko namierzyc usterkę. Jedyne do czego doszedłem to to że w zamku podobno są dwa albo trzy te mikrostyki wystarczy że któryś z nich będzie walnięty i już będzie usterka powodująca że kierunki nie będą mrugac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga