Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie działa prędkościomierz licznik km wskaźnik paliwa a6 c5

Elektryka
ODPOWIEDZ
romanoitaliano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 15 lip 2017, 10:03
Lokalizacja: wawa

Nie działa prędkościomierz licznik km wskaźnik paliwa a6 c5

Post autor: romanoitaliano » 05 mar 2018, 09:57

Witam,
koledzy mam problem z licznikiem prędkości i kilometrów.

Jechałem samochodem w trasę zatrzymałem się na chwilę zgasiłem silnik i po odpaleniu przestał działać licznik kilometrów i trochę wariuje wskaźnik paliwa jest ćwiartka baku a pokazuje raz prawie pół a raz prawie pusty tak,że potrafi zapalić się rezerwa.

Widziałem takie tematy na forum sprzed kilku lat ale wszystkie jakoś bez odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć nowy.

Jest u mnie delikatny wyciek płynu chłodzącego z trójnika między silnikiem a grodzią od wejścia płynu go parownika, zwłaszcza jak jest mróz. nie robię tego teraz bo i zimno i dostęp słaby

Czy winny może być ten płyn, że gdzieś pokapał po skrzyni i zrobiło się jakieś zwarcie w tym czujniku co na też wpływ na ten wskaźnik?

Ktoś wie jak najlepiej dostać się do impulsatora?

Próbowałem od str koła i nie da się nie idzie sięgnąć ręką, za daleko..
próbowałem od góry od str zbiorniczka wyrównawczego ale czujnik ten znajduje się pod wydechem jeszcze poniżej sondy lambda. czy komuś udało się to wymienić bez podnośnika/kanału?

Sam sobie odpowiem może komuś się przyda.
Winna była kostka. ktoś kiedyś wymienił ten czujnik prędkości. czujnik jest jakby na większą kostkę, ponadto ta kostka co jest jest połamana trochę, tak,ze cieknący płyn spowodował korozję wtyków. W audi i pasatach właśnie awaria lub brak kontaktu tego czujnika prędkości daje też objawy falującej wskazówki paliwa jak wyczytałem.

Oczyściłem poskładałem i jest ok, na spokojnie poszukam sobie kostki i ją przeutuję.

Dostęp od spodu- z kanału lub podnośnika ew najazdów, po zdemontowaniu osłony półosi przykręconej 3 śrubami na klucz imbusowy 6 albo 5mm.

Oczywiście jutro będę działał w temacie usunięcia wycieków aby usunąć przyczynę..
wycieki niestety z trójników od LPG na wężach od nagrzewnicy między silnikiem a grodzią, dostęp bardzo trudny

Grek1301
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2023, 22:00
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Limanowa

Re: Nie działa prędkościomierz licznik km wskaźnik paliwa a6 c5

Post autor: Grek1301 » 27 gru 2023, 22:04

Prawdopodobnie może być to spowodowanemu złym stykiem bezpiecznika ponieważ licznik jest z wskaźnikiem paliwa na jednym bezpieczniku

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga