Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5]mikrostyk w zamku kierowcy- szukam

Elektryka
pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 09 mar 2016, 23:05

Ja dzisiaj wymieniłem u siebie cały zamek pasażer przód, ponieważ sama wymiana mikrostycznika nic nie dała. Jak się okazało, u mnie płytka w zamku musiała mieć jakieś zimne luty czy coś, bo w żaden sposób FIS nie reagował. Po włożeniu zamiennika zamka, problem od razu ustąpił i FIS wszystko zaczął widzieć i od razu moduł komfortu uruchamia podświetlenie nóg, podświetlenie wnętrza i drzwi (czerwone światełko w drzwiach).

Także, ja osobiście polecam kupić sobie zestaw kluczy YATO (do okręcania torx-ów zabezpieczających wieloząbkowanych M8 czyli trzymających zamek w drzwiach, ja kupiłem te: http://allegro.pl/show_item.php?item=5748926808 ) oraz od razu zamek na wymianę (Kupowałem te do mojego C5 Avant 99r http://allegro.pl/show_item.php?item=5979358388 na pasażer przód, i teraz domówiłem jeszcze te na pasażer tył http://allegro.pl/show_item.php?item=6042981573).

Co do samego odkręcania torxów, jeśli nie masz odpowiedniego klucza, a dopasowałeś inny to radzę nie próbuj odkręcać. Ja tak zrobiłem i omal nie spiłowałem doszczętnie śrubki, a wtedy miałbym zabawę żeby to wykręcić.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 15 mar 2016, 18:33

U mnie tez niedawno naprawialem ten mikrostyk w zamku kierowcy ale po kilku mies znowu nie dzialalo oswietlenie dzis zajrzalem i niewiem od czego ale kabelki dwa co wchodza do mikrostyku tego z zewnatrz zamka pod ta blaszka jeden z tych kabelkow sie oberwal... Teraz czeka mnie albo naprawa tego albo niewiem zamek zmienic bo juz ktores podejscie robie pod to.

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 15 mar 2016, 18:58

PiterekQuattro pisze:U mnie tez niedawno naprawialem ten mikrostyk w zamku kierowcy ale po kilku mies znowu nie dzialalo oswietlenie dzis zajrzalem i niewiem od czego ale kabelki dwa co wchodza do mikrostyku tego z zewnatrz zamka pod ta blaszka jeden z tych kabelkow sie oberwal... Teraz czeka mnie albo naprawa tego albo niewiem zamek zmienic bo juz ktores podejscie robie pod to.
Ja za pierwszym razem jak próbowałem naprawić mikroprzełącznik to jak zobaczyłem ile to jest z tym żmudnej roboty i zabawy to stwierdziłem, że prościej wymienić zamek. I tak też zrobiłem. Koszt do 100zł nówka zamiennik a sama wymiana w przednich pasażera to zabawy góra na 30 min bez zdejmowania ramki szyby.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 15 mar 2016, 19:01

Wlasnie tez sie zastanawiam nad wymiana na nowy albo poprostu uzywany ori wrzucic bo juz mi sie niechce kolejny raz z tym babrac... A zamek jak zamawiales to jakies wytyczne byly? Ja mam 97 rok. I jak Ci na tym zamku smiga?

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 15 mar 2016, 19:20

PiterekQuattro pisze:Wlasnie tez sie zastanawiam nad wymiana na nowy albo poprostu uzywany ori wrzucic bo juz mi sie niechce kolejny raz z tym babrac... A zamek jak zamawiales to jakies wytyczne byly? Ja mam 97 rok. I jak Ci na tym zamku smiga?
Ja ten zamek mam na razie 2 tygodnie i w temp 0 stopni jest z nim ok bo tylko tyle ten nowy zamek doświadczył. Zamek, który kupiłem to jest ten i wytyczne, to miał pasować pod 99r Avant. Ponieważ wcześniej rozebrałem i zdjąłem stary zamek przy próbie naprawy mikrostycznika to zrobiłem zdjęcie z numerami 4B1 837 016B (kupiony zamek ma 4B1 837 016G). I pod te numerki szukałem zamka. Zamek z aukcji ma ostatnią literkę inną niż u mnie, ale mimo wszystko u mnie spasował i sprawuje się dobrze w drzwiach pasażer, przód.

Edited:
Przepraszam, tydzień dopiero siedzi w drzwiach ten zameczek, nie dwa tyg. Więc jak na razie więcej nie mogę powiedzieć, tyle że działa i moduł komfortu odpala światełka i fis widzi drzwi.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, 19:25 przez pearl1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 15 mar 2016, 19:24

Ja popytam u siebie na szrotach moze za grosze wyrwe... Ale jezeli nie to albo oddam do szpeca wkoncu ten zamek i nie bede sie sam bawil niech zrobi raz porzadnie albo kupie zamiennik bo juz naprawde akurat ten temat mnie drazni juz od jakiegos czasu :D co chwila robic.

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 15 mar 2016, 19:26

PiterekQuattro pisze:Ja popytam u siebie na szrotach moze za grosze wyrwe... Ale jezeli nie to albo oddam do szpeca wkoncu ten zamek i nie bede sie sam bawil niech zrobi raz porzadnie albo kupie zamiennik bo juz naprawde akurat ten temat mnie drazni juz od jakiegos czasu :D co chwila robic.
No ja właśnie żeby nie robić co chwilę, to kupiłem nówkę zamiennik. Bo używany to może mieć zimne luty, podrdzewiały silniczek zamka itp. historie. Więc wolę nówkę zamiennik i powinno z 4 lata wytrzymać.

A co do specjalistów, to u mnie w mieście nikt się tego nie chciał podjąć...

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 15 mar 2016, 19:33

No ja u siebie mam takiego magika jednego od zamkow elektrycznych i zwyklych itd naprawde dobry i tani ale jak to z takimi bywa ludzie sie pchaja drzwiami i oknami do niego :) podjade jutro zapytam jak da jakis termin w miare to mu dam i niech ozywi sprawe a jak nie to zamowie tez zamiennik i tyle drogie nie sa a zawsze jak mowisz nowy bedzie.

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 09 maja 2016, 22:29

No i u mnie padł nowy zamiennik w drzwiach przednich dzisiaj. Zobaczymy czy reklamację mi uznają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga