Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]Elektryka szyb

Elektryka
macieja910

Post autor: macieja910 » 16 kwie 2008, 23:02

No to tak jak mowilem wczesniej i jak ktos jeszcze radzil dla dominio zamien przyciski, jezeli zadziala to znaczy ze masz zepsuty przycisk, jezeli nie to trzeba pogrzebac w elektryce

Dominio2.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 27 gru 2007, 18:54
Lokalizacja: PETERBOROUGH

Post autor: Dominio2.8 » 17 kwie 2008, 00:05

no niestety nie naprawiłem ale wiem że to wina przycisku w panelu od kierowcy bo wymieniłem na inny zapożyczony od innej a6 i działało tak więc też sobie sprawdź tak jak ja i będziesz wiedzieć gdzie tkwi przyczyna. Pozdrawiam
AUDI A6 Z KIERA Z PRAWEJ STRONY www. a6 uk.pl

quark
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2008, 21:51
Lokalizacja: Kielce-Gliwice

Tylna szyba sama się opuszcza

Post autor: quark » 02 maja 2008, 22:06

Witam! Mam taki problem: lewa-tylna szyba sama zaczęła się opuszczać podczas jazdy! jak ją; zamknę to się otwiera znowu, albo nie reaguje w ogóle na próby zamykania zarówno z panelu kierowcy, jak i pasażera. Nie pomaga też naciskanie blokady tylnych szyb. działa natomiast domykanie z kluczyka i na postoju szyba się nie opuszcza. wystarczy jednak włą;czyć silnik... i opada w dół. Dodam, że to model z 2001-XII. Próbowałem wyją;ć bezpiecznik, żeby ją; unieruchomić czasowo (ostatnio pada...) ale tam jest po niemiecku i nie wiem który jest od tylnej-lewej szyby...
Proszę pomóżcie, może ktoś mi doradzi co zrobić bo akurat jutro i pojutrze wszystko pozamykane!!!

Z góry dzięki za odpowiedź :mrgreen:

macieja910

Post autor: macieja910 » 02 maja 2008, 22:18

quark byc moze masz zwarcie jakies w instalacji

quark
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2008, 21:51
Lokalizacja: Kielce-Gliwice

Który to bezpiecznik?

Post autor: quark » 03 maja 2008, 01:14

Który bezpiecznik jest od tylnych szyb? Może ktos mi w końcu pomoże, bo siedze tu i moknę :-/

Dominio2.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 27 gru 2007, 18:54
Lokalizacja: PETERBOROUGH

Post autor: Dominio2.8 » 03 maja 2008, 19:18

censored :-P hehe
AUDI A6 Z KIERA Z PRAWEJ STRONY www. a6 uk.pl

quark
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2008, 21:51
Lokalizacja: Kielce-Gliwice

Rzeczywiście zwarcie

Post autor: quark » 03 maja 2008, 20:56

macieja910 pisze:quark byc moze masz zwarcie jakies w instalacji
Faktycznie miałeś rację. Zwarły się jakieś kable w drzwiach. Wystarczyło poruszyć gumową; osłonę, którą; biegnie wią;zka i usterka znikła.

PS. przepraszam, za brak przywitania, ale deszcz lał mi się za kołnierz...

sasza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sasza » 05 maja 2008, 20:48

Witam :!: Ja mam taki problem ze przednia szyba od strony pasażera ma jakoś cięzko sie zamykac i tak od połowy coraz cięzej az staje i zaczyna sie cofac. Rozebrałem tapicerke, przesmarowałem prowadnice i nadal to samo. Przypuszczam ze jest to wina uszczelki ze stawia jakis opór. Tylko czym ją nasmarowac?? Czy jest jakies smarowidło do uszczelek :?:

macieja910

Post autor: macieja910 » 05 maja 2008, 22:02

sasza, censored ma racje wymien te zatrzaski ktore podnosza szybe i masz z bani :-D

majuDJ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: majuDJ » 05 maja 2008, 22:09

Moim zdaniem to wina głośników w drzwiach ;P słucham radia na fulla i później mam problemy z szybami nie chcą sie zamknąć lub otworzyć i muszę dopomagać silniczki dłońmi (ściskam szyb i podnoszę) żeby sie zamknęły bo jak by słabły. Kolega ma tak samo w swojej Audi A6 C5 sedan. Chyba radia nie będę słuchał :P chyba że jest na to jakiś tani sposób.

Dominio2.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 27 gru 2007, 18:54
Lokalizacja: PETERBOROUGH

Post autor: Dominio2.8 » 06 maja 2008, 01:13

jeśli odpalisz autko i też mają się ciężko podnosić nie masz dobrej masy :!: :!: :!: ale to raczej nie możliwe jedyną wadą "jak już wcześniej koledzy nadmienili" PROWADNICE masz popękane i nie równo szybka się podnosi przez co Ci się blokuje i opuszcza szybe z powrotem w dół. Miałem to samo jedna była dobra a druga popękana .
na forum było też jak rozebrać aby to wymienić sam czytałem i zrobiłem :-D
P.S ja mieszkałem w Cekowie i witam kolege z Turku :mrgreen:
Pozdrawiam
AUDI A6 Z KIERA Z PRAWEJ STRONY www. a6 uk.pl

Awatar użytkownika
misiula
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2008, 10:29
Lokalizacja: CB/KOL

Post autor: misiula » 18 wrz 2008, 14:04

sasza pisze:Witam Ja mam taki problem ze przednia szyba od strony pasażera ma jakoś cięzko sie zamykac i tak od połowy coraz cięzej az staje i zaczyna sie cofac.
judym pisze:witam, mam problem z lewa przednia szyba ta od kierowcy, niekiedy nie chce sama sie zamknac bo czuje jakis opor i zaraz sie cofa
Ktoś to naprawił ? Bo ja mam identyczny problem.
Dzisiaj, że troszkę cieplej się zrobiło no to chciałem przykozaczyć i z zimnym łokciem pojeździć 8-) , więc szybka na full w dół i lansik, a później duży problem bo szybka już nie idzie do góry.
A tak poważnie teraz to: przy próbie zamknięcia dochodzi do polowy, zatrzymuje się, coś stawia opór i w dół śmiga samoczynnie, nie da się zamknąć okna, więc musiałem ściągać tapicerkę aby ja podnieść i zamknąć samochód !
Czekam na trafne sugestie aby to naprawić...

Qris pisze:ÂŚlizgi tylko wzmocnione metalem kupuj. jak kupisz daj znać dam Ci instrukcję wymiany bez wyjmowania ramy z szybą.
jak nie wiesz od kogo kupić to daj znać na PW dam Ci namiar na kolesia wysyła w 24 do domku
Doczytałem, ze to prawdopodobnie ślizgi są problemem, ma ktoś może instrukcję o której pisze Qris ? Jest to jakiś problem aby wymienić samemu ?

[ Dodano: 2008-10-16, 12:06 ]
link do samodzielnej wymiany ślizgu: http://tapety3.ovh.org/
Audi A6 Avant - sportowe kombi
Przekręcamy kluczyk i do uszu dolatuje przyjemny pomruk silnika...
Wciskamy pedał przyspieszenia i niewidzialna siła wciska nas w fotel - bardzo wygodny fotel ... :-D

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 28 paź 2008, 23:09

Krzysztof1967 pisze:Może to Ci pomoże: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... t=%B6lizgi
dzięki pan,szczegółowo i rzeczowo,pozdr

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 03 lut 2009, 21:36

No dobra wszystko pieknie łądnie, ale to jest na przod, a mi zamulaja szyby tylne, na alledrogo nie ma slizgów do tylnych szyb :-(

[ Dodano: 9 Marzec 2009, 18:40 ]
Bo slizgów w tylnych drzwiach nie ma <haha>

Dobra w razie jakby ktos mial problem z tylna szybą to chodzi tam o regulacje szyby, na pierwszy rzut oka nie ma jej ;-) bo np w Skodzie widac od razu gdzie sie ona kryje, u nas jest ona schowana od strony wewnetrznej, trzeba uzyc lusterka zeby zobaczyc, widac fasolke i srubke na gwiazdke, trzeba ustawic szybe do pionu, nie bedzie sie juz blokowała na kancie i bedzie grało

gopcio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:32
Lokalizacja: Slaskie

Post autor: gopcio » 13 mar 2009, 16:30

gdy zapalam swiatla pozycyjne lub mijania otwiera mi sie szyba tylna od kierowcy, jak swiatla zgaszone i trzasne mocniej tylnymi drzwiami rowniez sie otwiera.
na vagu: 01557 - Contact Switch in Locking Cyl: Driver Side: Open (F241)
29-00 - Short to Ground


co począć? któryś kolega napisał mi ze to mikrostyk w drzwiach kierowcy, ale wole sie upewnic zanim rozbiore drzwi bo pewnie przy tym jest duzo roboty

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga