Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

centralny zamek

Elektryka
ODPOWIEDZ
bekaman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2019, 20:29
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

centralny zamek

Post autor: bekaman » 03 paź 2022, 18:38

Witam, dziś w moim Audi A6 C5 1,8t (1999 rok) doszło do awarii, mianowicie :rano auto otworzyłem normalnie pojechałem do sklepu, wróciłem, zamknąłem i wszystko było ok. Jak odchodziłem zauważyłem, że w tylnym kole jest mało powietrza, poszedłem po kompresorek do drugiego auta, otworzyłem tylna klapę, podłączyłem urządzenie i włączyłem je , po krótkiej chwili usłyszałem dziwny odgłos z tylnych drzwi lewa strona i prawa oraz z klapki wlewu paliwa(jakby trykanie , ciężko określić ten dźwięk). Wyłączyłem kompresor i chciałem otworzyć auto z pilota ale odmówiło współpracy, więc otworzyłem z kluczyka( myślałem,że akumulator może słaby) więc odpaliłem samochód niestety nic nie pomogło. Po zgaszeniu silnika i próbie zamknięcia drzwi z pilota niestety brak współpracy. Drzwi mogę tylko zamknąć lub otworzyć z kluczyka, nie mogę otworzyć innych drzwi nawet od środka za pomocą klamki(,oprócz tylnej klapy, wydaje się że ta działa normalnie) jakby zamki cały czas ryglowały i cały czas wydobywa się ten hałas. Gdy odłączałem wtyczkę od zamka we wlewie paliwa zamek był bardzo gorący a silniczek cały czas pracował. Musiałem odłączyć akumulator żeby się nie popaliły zamki. Dodam, że tydzień temu walczyłem z niedziałającymi szybami i kontrolką otwartych drzwi.
Wróciłem z pracy i wziąłem się za szukanie przyczyny jednak zamiast usunąć awarię zaczęły hałasować wszystkie zamki, jakoś( sam nie wiem jak )udało się otworzyć od środka drzwi tylne i rozłączyć kostki w słupkach, hałasu nie ma ale i centralny zamek nie działa.Zauważyłem też ,że gniazdo bezpiecznika 14 zaczyna sie topić mimo , że jest tam bezpiecznik 10A( cały)Co może być przyczyną??

Konrad1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:57
Imię: Konrad
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: centralny zamek

Post autor: Konrad1980 » 09 sty 2023, 14:03

Witam. Jestem właścicielem Audi A6 C5, 1.9 TDI/110 KM, sedan. 1998 rok. Mam problem z centralnym zamkiem w tylnych lewych drzwiach ( drzwi pozostają zamknięte pomimo otwarcia centralnego zamka). Wszystkie pozostałe drzwi się otwierają i zamykają na centralny zamek. Co jest powodem w/w awarii?, Co można i trzeba w takiej sytuacji sprawdzić ?. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotrek210
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 paź 2011, 09:36
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybnik

Re: centralny zamek

Post autor: Piotrek210 » 14 sty 2023, 00:09

Sprawdź przewody miedzy drzwiami a słupkiem w gumowej harmonijce oraz wtyczkę przy zamku
BLU

Konrad1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:57
Imię: Konrad
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: centralny zamek

Post autor: Konrad1980 » 05 mar 2024, 13:13

Witam. Dziękuje za odpowiedz na w/w pytanie. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga