Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]ÂŚwiecą tylko wskazówki...

Elektryka
ODPOWIEDZ
huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

[A6 C5]ÂŚwiecą tylko wskazówki...

Post autor: huragan1971 » 29 wrz 2008, 18:36

Witam wszystkich..mam pytanie: czy po zapaleniu świateł(obojętnie czy pozycji czy mijania) na desce rozdzielczej mam podświetlone TYLKO wszystkie wskazówki a całe zegary w ogóle i ledwo co widzę np: ile został mi paliwa w baku itp...mam A6 B5 od niedawna i chcę się dowiedzieć o nim niemalże wszystkiego,więc dlatego o to pytam.Przy okazji czy można Vagem(właśnie go sobie zamówiłem) można zmienić język wyświetlania na polski???Jeśli chodzi o zmianę mill na km. i mpg. na litry to już przeczytałem dokładnie na tym wspaniałym forum,jednak chciałbym,żeby ktoś mi napisał czy robił już coś takiego i czy po "przestawieniu" z mill na km itd...pwartości,które są do tej pory zostaną jakby automatycznie przeliczone,bo to ważne!!!
Mieszkam w Angli i mam od niedawna Audi A6 Qattro 1,8T ,150 kM z 2001 r.a swoją drogą patrzyłem na polskim allegro to nie ma za dużo takich modeli...
Jeszcze jedno gdzie można odczytać kod silnika,bo chciałem sprawdzić co ile kilometrów wymienia się pasek...Faktem jest,że mam wymieniony pasek po przejechaniu 64,000 mill to niewiele ponad 100.000 km.Jestem na to pewny,ponieważ mam pełną dokumentację na to auto na tą chwilę mam przejechane 75,000 mill.

Jak już dostanę Vaga to będę miał następne pytania....

Proszę o odpowiedź....


Nazywaj tematy zgodnie z regulaminem.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 14:30 przez huragan1971, łącznie zmieniany 2 razy.

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 29 wrz 2008, 21:18

Dzięki...ja do ściemniania mam takie "kółeczko" i sprawdzałem to jest podkręcone do samej góry,robiłem też próbę i normalnie się ściemnia i rozjaśnia,więc ja już sam nie wiem w czym jest problem coś wspominasz,że też się naciska???Może spróbuję jeszcze po naciskać...,bo nie możliwe,że popaliły by mi się wszystkie żarówki!!!Poza tym wszystko akurat u mnie znajduje się po prawej stronie,bo jak Wiesz mieszkam w Angli i WSZYSTKO jest tu na odwrót...., kartkę w bagażniku mam a tak konkretnie do w luku koła zapasowego,tylko nie wiem,które określenie to kod silnika,bo resztę kodów już zdążyłem sobie "przetłumaczyć"oczywiście dzięki forum,ale dzięki za informacje.

Pozdrowionka.

[ Dodano: 2008-09-29, 21:40 ]
...acha jeszcze zapomniałem dodać,że (bo właśnie to sprawdziłem),że właśnie wskazówki się ściemniają i rozjaśniają jak kręcę kółeczkiem,bo może to tak musi być,bo jak powiedzmy jadę szybciej to wskazówka idzie w górę no i wtedy oświetla "cyferki" z kilometrami analogicznie jest ze wskaźnikiem poziomu paliwa,temperaturą oleju, naładowania akumulatora i obrotomierz...po prostu wszystko świeci na czerwono(wskazówki) ,ale nawet przy największym podkręceniu podświetlenia wskazówek zegary są mało widoczne!Podzielcie się ze mną wrażeniami czy ktoś też tak ma ...jestem bardzo ciekawy czy to jest tylko u mnie....oczywiście pokrętło na pewno działa,ponieważ kiedy przyciemniam czy rozjaśniam dzieje się tak na całej desce rozdzielczej....jeszcze raz piszę,że aż nie chce mi się wierzyć,że mogłyby się spalić wszystkie żarówki a może poprostu tak musi być!

Pozdrowienia.

Darek 2.5tdi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 251
Rejestracja: 06 mar 2008, 15:30
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa/Kutno

Post autor: Darek 2.5tdi » 30 wrz 2008, 09:03

A masz po lifcie czy przed? po licie zegary podświetlane są na biało a wskazówki na czerwono i faktycznie jadąc w dzień lub nawet o zmierzchu ma się wrażenie jak by zegary były niepodświetlane ale widać wszystko dobrze :)

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 30 wrz 2008, 11:14

Dzięki Koledzy ,dzięki "censored",masz rację mam na naklejce trzy duże litery a przed nimi napis MOTORKB./GETR.KB. AWT i to pewnie jest kod silnia,czy możecie mi coś więcej powiedzieć na temat tego kodu?Ja swoją drogą i tak sam poszukam,bo raczej do leniwych nie należę...apropo tych moich nieszczęsnych zegarów to już w ogóle dziwna sprawa(a może tak musi być,bo to przecież "anglik",zegary mam czarne czyli pewnie przed liftingem ,ale tak jak już pisałem wcześniej nie wydaje mi się ,żeby popaliły się wszystkie żarówki od podświetlania zegarów....a naprawdę oprócz FIS-u,który jest widoczny aż za nadto przy pełnym rozjaśnieniu to właśnie wskazówki są tylko podświetlone!Sprawdzałem to na wszystkie sposoby,więc jeszcze raz proszę jaśli ktoś sie spotkał z czymś takim to chętnie skorzystam z rady.

Pozdrawiam.

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 30 wrz 2008, 13:18

Twój silnik to model AWT, poszukaj o nim na forum, bo ja mam AGA. Powinieneś mieć podświetlone wszystko, nie spotkałem się nigdy z takim czymś, sprawdź żarówki bo chyba to jest przyczyna, bo kompletne oświetlenie jest zajefane <ok> daj znać jak ustalisz pzryczynę

huragan1971
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:51
Lokalizacja: Bodzanów/CREWE/UK

Post autor: huragan1971 » 30 wrz 2008, 14:29

Szukam i szukam cosik o moim silniku AWT i niestety NIC nie mogę znaleźć!!!!Czy może mi ktoś pomóc?Jeśli chodzi o te zegary to może rzeczywiście powinienem sprawdzić żaróweczki,właśnie znalazłem na forum(ze zdjęciami) jak dokładnie wyjmuje się licznik...

Pozdrawiam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga