Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wskaźnik poziomu i komputer - problem ze wskazaniami

Elektryka
ODPOWIEDZ
Jondrus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:41
Lokalizacja: Giżycko

Wskaźnik poziomu i komputer - problem ze wskazaniami

Post autor: Jondrus » 18 lis 2018, 19:29

Od pewnego czasu pojawia się problem związany ze wskazaniami poziomu paliwa przez wskaźnik analogowy i wyświetlacz w tablicy.
Po chwili jazdy wskaźnik opada do 0 i zaczyna świecić się "pomarańczowy dystrybutorek"
Komputer nadal wskazuje ilość kilometrów do "końca" zbiornika i co ciekawe w miarę jazdy spada mniej więcej tak jak jest zużycie. Pewne jest, że w zbiorniku jest paliwo, czujnik jest sprawny, połączenie tablicy z czujnikiem sprawne - bez żadnych przerw czy zaśniedziałych styków.
Po wyłączeniu zapłonu potrafi wrócić do normy ale znowu na krótko.
Czy problem może tkwić w liczniku czy komputerze? Według mnie sygnał ze zbiornika dociera do tablicy i tu pojawia się problem gdyż wskaźnik analogowy ma zapewne ścisły związek ze wskaźnikiem (dystrybutorkiem) a komputer w końcu w jakiś sposób potrafi policzyć kilometry do ilości paliwa z zbiorniku.
Czego mogę się jeszcze uczepić
Macenty

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 19 lis 2018, 16:17

Jondrus, moim zdaniem problem leży w liczniku - może zimne luty lub coś w ten deseń.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Jondrus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:41
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Jondrus » 19 lis 2018, 20:49

Nie jestem tego pewien bo ani "walenie" deskę ani ponowne podłączenie złącz nie pomogło.
Ciekawostką było to, że po dotankowaniu autka wszystko wróciło do normy ale na trochę.
Rezerwa 0, pomarańczowy dystrybutorek na wyświetlaczu check a do końca zostało 540km :) i normalnie w miarę jazdy spada.
Macenty

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga