Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 FL Zmiana z Full LED na Matrix LED - problem w aktywac

Diagnostyka VAG
ODPOWIEDZ
jach0o
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2013, 21:56
Lokalizacja: Kujawy

A6 C7 FL Zmiana z Full LED na Matrix LED - problem w aktywac

Post autor: jach0o » 05 maja 2019, 15:38

Cześć,
Od niedawna jest posiadaczem A6 w trakcie naprawy auta zmieniłem światła orignalnie włożonych Full LED na Matrixy. Przy tym zmieniłem też szybę na taką z asystentem (kamera). Auto posiadało pierwotnie High Beam Assist i nawigację HIGH bez sima. Obecnie reflektory nie wyrzucają żadnych błędów, kierunkowskazy są dynamiczne, asystent świateł drogowych działa tak jak wcześniej. Kamera na szybie wraz ze sterownikiem kamery zostały skalibrowane.

Tyle że... Strumienie świateł w nocy kiedy przejedzam koło aut nie ruszają się. W MMI ani liczniku nie mam żadnych informacji o matrixach.

Proszę o pomoc w:
A) jak zdiagnozować prawidłowa pracę, ocenić czy MaTRIX działają
B) czym w pracy praktycznie różnią się MATRIX LED od Full LED ? Czy jest jakiś prosty sposób aby odróżnić je w funkcjonowaniu?
C) Czy przy matrixach HBA powinien pracować jakoś inaczej ? Automatycznie? Czy kiedy chcę korzystać z dłużnych świateł to itwk muszę klikać włączenie drogowych?
D) Co z kodowaniem czy może ktoś pomóc ?
E) czy w MMI/Liczniku są jakieś funkcje związane z matirxami?

PS. Druga sprawa to:
Poszukuję kodu SVM na procedurę dopisania wyłącznika poduszki pasażera z przodu w sterowniku poduszek - nigdzie znaleźć nie mogę a wszystko już żałozone włącznie z ISOFIX i instalacja od włącznika, lampką włącznikiem i kablami. Ewentualnie jak to obejść żeby działało dobrze i blokowało poduszkę

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 05 maja 2019, 16:23

W opisie masz model C6 a piszesz chyba o C7.
Doprecyzuj jakie auto i rocznik , jakie klamoty, z jakiego rocznika.
Co do airbag to konfigurację można zrobić tylko raz, jeśli sterownik jest "Virgin".
Do tego może dojść ochrona komponentu przy douczaniu.

jach0o
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2013, 21:56
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: jach0o » 12 cze 2019, 23:04

carlos777 pisze:W opisie masz model C6 a piszesz chyba o C7.
Doprecyzuj jakie auto i rocznik , jakie klamoty, z jakiego rocznika.
Co do airbag to konfigurację można zrobić tylko raz, jeśli sterownik jest "Virgin".
Do tego może dojść ochrona komponentu przy douczaniu.
Więc chciałem doposażyć auto o:
1) Stop & Go ACC
2) Braking Assist (najlepiej pełne do zera)
3) Active Lane Assist
4) Matrixy
5) wyłącznik poduszki

Wiązki, szyba kamera, reflektory, radary sterownik kamery co jeszcze jest istotne?

ACC działa ale czasem się wyłącza, szare w MMI, braking Assist poza tym że czasem wyświetla mi funkcja chwilowo niedostępna to nie działa chyba wcale, ALA nie działa wcale, Matrixy nie wiem no i ta poducha co zrobić - zgranie eepromu upgrade sterownika? Jakaś opcja żeby zostawić aktualny sterownik poduszek?

[ Dodano: 2019-06-12, 23:04 ]
Temat można zamknąć, fachowiec pomógł.
Orientuje się ktoś może czy jest możliwość włączenia na stałe albo domyśłnie asystenta wiateł (biały znak z A) tak aby matrixy odpalały się odrazu jak będzie zmrok a nie dopiero po kliknięciu ?

Dingo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:29
Imię: Krzysiek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Cork, Ireland

Post autor: Dingo » 12 cze 2019, 23:17

Wymieniałeś wiązkę do lamp wkładając Matrixy? Podzielisz się informacją jak zlokalizowałeś specjalistę, który pomógł ci zakodować nowe lampy? Przetestowałeś funkcję Matrix - lampy działają tak jak miały działać?

Ja przerabiałem temat w moim A7 ale w drugą stronę - wymieniłem Matrixy na Full Led bez Matrix i pomocy na tym forum nie znalazłem - zresztą na forum w UK i AudiWorld też nikt nie pomógł. Temat ogarnąłem sam. Zastanawiam się jak tobie się to udało?

Orientuje się ktoś może czy jest możliwość włączenia na stałe albo domyśłnie asystenta wiateł (biały znak z A) tak aby matrixy odpalały się odrazu jak będzie zmrok a nie dopiero po kliknięciu ?

Biały znak z A to High Beam Assist - czyli asystent świateł drogowych. Naprawdę chcesz aby domyślnie włączały ci się światła drogowe (długie) przy włączaniu świateł? O ile się nie mylę to świateł drogowych używa się jedynie na nieoświetlonych drogach a nie wszędzie.
'95 Audi A4 B5 => '03 Nissan 350Z => '05 Audi A6 C6 Sedan => '10 Audi A6 C6 Avant => '15 Audi A7

jach0o
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2013, 21:56
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: jach0o » 14 cze 2019, 13:35

W sumie jest dużo ludzi który zajmują się takimi rzeczami wiązka musiała być wzbogacona bo w matrix idzie jeszcze kabel do tyłu do komfortu.
Zależy w jakim regionie Polski jesteś na Śląsku Navitechnik, PP-Auto. W Bydgoszczy (Niemczu) na kruczej, oraz w Toruniu znam., Jeszcze miałem kontakt z miłym Panem z Wrocławia Generalnie dużo jest takich co się ogłaszają se zrobią. Jak wpiszesz doposażanie VAG albo doposażanie audi to Ci wyskoczy.
Tak sprawdziłem działanie choć początkowo było to trudne z uwagi na inteligentne działanie lamp.
Oczywiście że chciałbm aby był włączony od momentu odpalenia silnika. Wiem że mając HBA w postaci kamery dolnej lusterka (do systemu przy Full LED, można zaadaptować to tak że zapamiętuje ostatnie ustawienie - włączenie lub wyłączenie) w matrixach z tego co wiem nie da się ? Chyba że ktoś tutaj wie co i jak.

Wracając do tego czy chcę no pewnie !! System MaTRIX pobiera dane z:
Nawigacji wczytując jazdę po mieście (dezaktywując długie) oraz skrzyżowania (doświetlając boki) a także nie nie działa poniżej prędkości (chyba 50kmh). Kamera na szybie wyłapuje auta jadące przed nami zarówno w przeciwnym kierunku jak i w tym samym kierując wiązkę tak aby ich nie oślepiało.
Jak sprawdziłem autostrada, a najlepiej wąskie drogi jednopasmowe gdzie auto przede mną jest tak zaciemnione że nie mogę przeczytać rejestracji, na lewo od niego widzę drzewa na dobre 50m a na prawo prawie na 100m drzewa i znaki drogowe przy czym wiązka jest tak mocna że od niebieskich tablic światło az oślepia.

Chciałbym aby system był domyślnie włączony bo jak robię to sam: czyli wsiadając jak jest widno i aktywując asystenta świateł to mam dalej tylko DRL (pasek ledowy) robi się ciemniej zapalają się pozostałe lampy ale nie włączają długie dopóki nie spełnię dokładnie określonych warunków.
Mógłbyś się podzielić skąd pomysł odarcia auta z chyba jedynego z najlepszych patentów z jakim ja miałem do czynienia w grupie VAG?

Przyznam szczerze że kompletnie mi się w głowie nie mieści z jakiego powodu można usuwać rozwiązanie zbliżone ale lepsze dokładniejsze oraz bezpieczniejsze i wkładać gorsze (Full LED) dodam jeszcze że HBA dolnej kamery w porównaniu do HBA górnej tej co jest od matrix, znaków i ALA jest o wiele wolniejsze. Czyli auto jedzie z naprzeciwka i dopiero jak jego światło wpadnie w kamerę bezpośrednio (niezależnie czy mamy ustawione wcześnie czy późno zmianę) potrzebuje mniej niż pół sekundy na skrócenie długich świateł... Ale czuć to i zresztą widać że jadący z naprzeciwka dostaje strzała na pysk że widać co tam u niego w aucie się dzieję. W układzie górnej kamery związanej z asystentem kamery i sterownikiem 55 (headlight range) jest idealnie auto wjeżdża już w ciemne pole i dalej w nim podąża śledzę działanie od początku doposażenia i jeden raz pod koniec wjeżdżania na górkę matrix nie zdążył obniżyć dostatecznie wiązki i i jadący przede mną przez chwilę miał w środku auta dzień. Taniec wiązek po drodze jest najlepiej widoczny jak pojawia się delikatna mgła (duża też nie bo Matrixy też to wyłapią i będą tańczyć ale na krótszym dystansie).

[ Dodano: 2019-06-14, 13:35 ]


Polecam obejrzeć w rzeczywistości wg dział jeszcze lepiej

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 14 cze 2019, 17:10

Ja tylko dodam od siebie , że te górne kamery często łapią błąd grzałki i o ile przy adaptacyjnych xenonach nie robi to różnicy, o tyle przy matrix przestają działać adaptacyjne pomimo ikonki na zegarze.

Dingo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:29
Imię: Krzysiek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Cork, Ireland

Post autor: Dingo » 14 cze 2019, 18:09

jach0o pisze: Przyznam szczerze że kompletnie mi się w głowie nie mieści z jakiego powodu można usuwać rozwiązanie zbliżone ale lepsze dokładniejsze oraz bezpieczniejsze i wkładać gorsze (Full LED)
W moim przypadku powod byl prozaiczny. Finanse. Auto kupilem z uszkodzonymi obiema przednimi lampami. W momencie naprawy auta cena nowych Matrixow byla kosmiczna, natomiast udalo mi sie znalezc nowe FULL LEDy w bardzo okazyjnej cenie. 4tys funtow roznicy miedzy FULL LED a MATRIX to na tamten moment wedlug mnie byla zbyt wysoka cena za doplate do funkcji Matrix. Zwlaszcza ze swiatel drogowych uzywam naprawe sporadycznie.
'95 Audi A4 B5 => '03 Nissan 350Z => '05 Audi A6 C6 Sedan => '10 Audi A6 C6 Avant => '15 Audi A7

artput
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2021, 12:12
Imię: artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: gliwice

Re: A6 C7 FL Zmiana z Full LED na Matrix LED - problem w aktywac

Post autor: artput » 05 sty 2022, 22:34

Witam u mnie jest błąd grzałki kamery matrixy przestały działać nie idzie złączyć automatycznych świateł długich zwykłe długie są
podłożyłem używaną grzałkę 88 omów pokazuje stara 58 omów nie działa błędy skasowane i po podłożeniu grzałki wyskakuje na nowo kupiłem rezystory od 100 omów do 320 podkładałem 4sztuki 100 170 220 320 omów i nic
Bezpiecznik ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga