Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Nawigacja glubi sie

Diagnostyka VAG
Waldi77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 09 lip 2009, 00:15
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Waldi77 » 13 cze 2010, 13:09

Kolego najlepiej kup antenkę za 30 zeta na jakimś aukcyjnym portalu i zamontuj na belce pod deską rozdzielczą i będzie git :->

FRODO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:46
Imię: Jerzy
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Scotland

Post autor: FRODO » 19 cze 2010, 23:19

Witam

To i ja sie podlacze do tematu gdyz moja navi (MMI HIGH) zaczela ostatnio cos swirowac. Na plytke TDK mam nagrane mapy 2009 rok i ostatnio zauwazylem podczas jazdy ze wyskakuje mi komunikat "Please check navigation dvd". Plytka w srodku dziala i nagle nie dziala, gdy dam jej chwile odsapnac to zalacza sie od nowa (tzn proces wyznaczania trasy musze ponownie wpisac) . Dwa dni temu zdarzylo sie tak samo ale na dodatek zginela mapa , pojawil sie komunikat , pomiedzy zegarami normalnie mnie prowadzil, lektor nadawal ale nie moglem tego wylaczyc. Nawet wylaczenie silnika i ponowne uruchomienie nic nie dalo.

Wie ktos co to moze byc? czy to sa jakies bledy komputera? czy moze to wina plyty?

Nie weim co robic teraz gdyz jade do Polski (z UK) i za bardzo nie chcialbym namieszac i zostac bez navi. Mam sciagniete mapy na 2010 rok ale boje sie je sprobowac wgrac .

dzieki za odp.

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 20 cze 2010, 08:13

FRODO pisze:Dwa dni temu zdarzylo sie tak samo ale na dodatek zginela mapa , pojawil sie komunikat , pomiedzy zegarami normalnie mnie prowadzil, lektor nadawal ale nie moglem tego wylaczyc. Nawet wylaczenie silnika i ponowne uruchomienie nic nie dalo.
Miałem taki przypadek z 2009. Po wyłączeniu silnika i przerwie na kawę wszystko wróciło do normy. Z 2010 nie miałem jeszcze takich problemów.
Może restart MMI na to pomaga?
ÂŁaduj 2010, bać się nie ma czego. <ok>
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

FRODO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:46
Imię: Jerzy
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Scotland

Post autor: FRODO » 20 cze 2010, 14:58

Zaryzykowalem i nagralem mapy 2010. Instalacja przebiegla pozytywnie ale gdy doszlo do inicjalizacji nawigacji (tuz po zainstalowaniu i restarcie) znow wyskoczylo " Please check navigation DVD". Pisze na goraco gdyz dzialo sie to jakies 5 min temu, dam jej chwile odsapnac i podejde sprawdzic co sie dzieje. Wydaje mi sie ze to jest jakas grubsza sprawa z MMI bo od czego ona moze tak swirowac , nie czytac plyty itp. heh poczekam i napisze co sie dzieje


EDIT

Po 20 min poszedlem sprawdzic co sie dzieje i o dziwo narazie dziala, jeszcze nie robilem zadnej jazdy probnej, poprostu "wyjdzie to w praniu". Mimo to zadzwonie do serwisu i zapytam co moze byc przyczyna ze gubi plyte, chyba ze ktos z was wie ocb. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 20 cze 2010, 16:30

FRODO pisze:zapytam co moze byc przyczyna ze gubi plyte
Dobra płyta +R, dobra nagrywarka, mała prędkość, czysty laser w Navi i to chyba najważniejsze.

FRODO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2009, 23:46
Imię: Jerzy
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Scotland

Post autor: FRODO » 20 cze 2010, 20:00

poprzednie mapy mialem nagrane na +R i zaczelo gubic , teraz nagralem na TDK -R , zobaczymy

[ Dodano: 2010-06-21, 19:23 ]
Na dzien dzisiejszy jestem umowiony do serwisu na podpiecie do kompa. Z gory zapowiedziano mi ze jesli jakis komponent bedzie padniety np dvd czy glowny MMi i mam pelna ksiazke serwisowa AUDI to istnieje mozliwosc ze wszystko bedzie naprawione na koszt Audi bez wzgledu na to ze nie posiadam juz na nia gwarancji ( mowa tutaj o Audi UK) :lol: takze trzymam kciuki. :mrgreen:

O

[ Dodano: 2010-06-21, 19:25 ]
Aha , jak wrzucilem ORI mapy z 2006 po procesie instalacji rowniez gubilo plyte takze musi cos tam byc

Awatar użytkownika
Andrzej H
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2010, 19:06
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Andrzej H » 21 cze 2010, 20:24

Witam

Mam taki sam problem, Navi 2010 i okresowo wywala mi błąd "sprawdź płytę DVD", dodatkowo dziś po kolejnym odpaleniu samochodu MMI sama się zresetowała do ustawień fabrycznych (język, dżwięk itp.) na VAG tylko jeden błąd:02261-Media Player, Position 1-R118. Zresetowałem MMI i na razie działa ale nadal wywala błąd płyty DVD. :cry:

Już znam przyczynę tego błędu, padniety laser w odtwarzaczu DVD. po wymianie lasera na nowy (koszt 350zł.) problem sie skończył, czyta płyty bez problemu zadnych błędów na VAG-u. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga