Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

UNIDEN 520XL prośba o dobór anteny

Wszystko związane z montażem, nowym sprzętem, nadawaniem itp.
ODPOWIEDZ
Smutny_Tomek__
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: Lublin

UNIDEN 520XL prośba o dobór anteny

Post autor: Smutny_Tomek__ » 09 sty 2014, 18:50

witam wszystkich. mam prośbę stałem się posiadaczem radyjka uniden 520 i mam kłopot jaka antente doradzicie mi do zamontowania na uchwycieSF-40. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Smutny_Tomek__, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruski

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 09 sty 2014, 19:52

Każda antena będzie pasowała do tego uchwytu. Ważne aby dobrze zestroić. Ale jeśli już pytasz to dam propozycję Sirio Turbo 2000.

Smutny_Tomek__
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Smutny_Tomek__ » 09 sty 2014, 19:59

sirio ml-145 a może coś takiego ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2014, 20:54 przez Smutny_Tomek__, łącznie zmieniany 3 razy.
Ruski

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 09 sty 2014, 23:31

@Smutny_Tomek__,

1) Nie kupuj SF-40 - lubi rdzewieć, śruby mocujące (imbus) mocno kaleczą i wyginają blachę od spodu.
Dodaj kilka/kilkanaście PLN i kup pierwowzór President F-150 - lepsza jakość, ale problem imbusów zostanie.
Lepszym rozwiązaniem są uchwyty z blaszką pod imbusy np. typu AV-400. Poza tym siły, jakie działają na blachę przy kiwaniu się anteny są rozłożone na większej długości.

2) Większość anten ma złącze typu PL lub inaczej UC1, tak jak na zdjęciu uchwyt AV-400. Inne mają złącze DL skręcane śrubą. Jeżeli będziesz chował antenę po jeździe, to kup raczej ze złaczem PL.

Dobre jakościowo firmy to SIRIO, SIRTEL lub w ostateczności Lemm. Nie polecam anten Presidenta, gdyż za podobne pieniądze, co za jedną antenę Presidenta, kupisz komplet: uchwyt, przewód i antenę o identycznej jakości.
Antena powinna mieć nie mniej niż 0,9 - 1 m długości, żeby radio dobrze pracowało. Wszystkie krótsze dają słaby sygnał. a przy nadawaniu nie będziesz słyszalny dalej niż na 1 km. Tu fizyka jest bezwzględna, długość robi różnicę.
Już na pewno wystrzegaj się tzw. świńskich ogonków o dł. poniżej 0,5 m. Do niczego to się nie nadaje.
Anteny z cewkami w szklanej obudowie wyglądają atrakcyjnie i profesjonalnie, ale po pewnym czasie cewka łapie wilgoć i zmienia całkowicie parametry anteny. Szkoda więc pieniędzy.

Wymienione przez kolegów ML-145 i Turbo-2000 to klasyki o bardzo dobrej jakości (dł. ok. 1,5 m). I jak najbardziej je polecam.
Pozdrawiam
Krzysiek

pawel20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 27 lip 2010, 06:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: pawel20 » 11 sty 2014, 15:33

Polecam lemm miałem i byłem mega zadowolony, dopóki mi jej nie zaj#####... Jest dobra jeżeli chodzi o jakoś i cenę...

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 22 sty 2014, 18:11

makkrzys, 3 metry bat taki co do drutów dostaje to Ci podładuje akumulator :p Pewnie miałeś krótką antenkę i wiesz co piszesz:) Ja mam President Georgia z Unidenem 520 i wszystko słyszę ,mnie też słyszą i nikt nie mówi ,że trzeszczy nie słyszy itp.ale ok montujcie sobie baty 3 metrowe i zawsze rano(sprawdzam radyjko jak mnie słychać)WRRRRRRRRRRRRRRR.....

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 22 sty 2014, 21:46

Tak się zastanawiam, skąd u ciebie tyle zazdrości/złośliwości (właściwe wybierz sam) :|

Ja staram się prowadzić dyskusję popartą technicznymi faktami, a nie sprawdzaniem radia "Mobile, jak "mie" słychać...". Wiadomo, co się wtedy w odpowiedzi słyszy.

Jak masz coś merytorycznego do dodania zapraszam np. pokaż przeprowadzone z kolegami testy zasięgu twojej anteny itp.
Jeżeli znasz jakieś nowe odkrycie z teorii pola elektromagnetycznego i anten, to pochwal sie nim. Poznam je chętnie.

Co do długości 3m,

Jeżeli doda sie wysokość naszych autek + 1.5 m anteny , to i tak zostaje jeszcze duży zapas do wyznaczonej przepisami minimalnej wysokości, na której mogą być zawieszone przewody (energetyczne n/n, tramwajowe itp. Jest to 5,2 m.
Inaczej żadna cieżarówka nie przejechałaby po zwykłej ulicy.
Powiem więcej, jeździłem po Warszawie z Sirtel Santiago 1200 (1,9 m) na dachu i jak widać (bo przecież piszę posta <figielek> ) żyję, żaden prąd mnie nie poraził. Samochód też ma się dobrze. Więc nie strasz kolegów proszę.

A mnie nie zadowala zasięg 500 m do 1 km w terenie otwartym. Fizyki nie oszukasz.
Jeżeli ciebie tak, to OK, żyjemy w wolnym kraju i każdy wybiera to, co chce. <hura>
To tyle. <luzik>
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
M_a_N_i_e_K
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 10 sty 2014, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M_a_N_i_e_K » 30 sty 2014, 20:35

Ja na Twoim miejcu zainwestowałbym w Sirio ML145, tylko zwróć UWAGę na podróbki bo jest ich od cholery !
Warte polecenia tak samo President, tylko że cena od razu w górę.

Kiedyś jak miałem 520xl to miałem takie typy:
- Sirio ML-145
- President Missouri
- SIRIO Omega 27MAG

Antena koniecznie powyżej 140cm.
Ja bym wybrał którąś z tych 3ch, każda warta polecenia ja wybrałem ML145.

Smiszny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 10 lip 2012, 10:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Smiszny » 10 lut 2014, 16:35

Kiedyś miałem takie radio i testowałem z wieloma antenami ale najlepiej sprawował się zestaw z anteną President Missouri <okok>

AlbertoUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2014, 23:14
Lokalizacja: LOUGHBOROUGH UK

Post autor: AlbertoUK » 10 lut 2014, 19:45

Ja osobiście też używam takiego radyjka+President Missouri.
Mogło by być lepiej,ale źle nie jest.
Napewno lepszą jakość odbioru będziesz miał z antenką Sirio ML-145,ale jak dla mnie za długa. Jak widać coś za coś.
Podpowiem Ci tylko,że obojętnie jaką antenkę wybierzesz,to najlepiej pojechać do jakiegoś szpeca i zestroić antenkę z radyjkiem,różnica po strojeniu kolosalna.
Do usłyszenia w eterze <luzik>

arwam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:51
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: arwam » 03 maja 2014, 15:17

missouri ma mniej niż 0,5m długości i lepiej słyszeć, w tym wypadku słyszeć mniej i to tylko silne sygnały.


ja od siebie polecam anteny Lemm'a.
jeśli 1m to AT-1002 mini turbo.
jeśli coś w klasie około 1,5m
to Lemm AT-1000 długość około 1,65m mam taką aktualnie i sobie bardzo chwalę,
a z klasy 2m to lemm AT-2001 turbo.
sąto antany bardzo trwałe i bdb pod względem osiągów.
co do anteny cb to przy w miarę przyzwoitej długości antena jest tym lepsza czym jest dłuższa.
wujątkiem są anteny halikalne.
ja polecałbym cośw klasie sirtel gamma IR około 125cm długości, rozklada na łopatki konkurencję w klasie około 1,5m
jedynie anteny helikalne mają taką specyfikęże słyszą dalej niż sąw stanie nadawać
dla przykładu antena sirio tajfun o długośći około 35cm zamontowana na stałe zamiast anteny FM w tylnej części dachu na audi 100 C4 avant do przodu ma zasięg nadawania około 8km za to odbioru około 10km

właśnie dlateog planujęzmianę na długą antenę helikalną.
po za tym najlepsze efekt da Ci zamontowanie anteny na stałe w dziurce
Jest:Golf MK2 1.9TD 213KM/366Nm
Audi 100 C4 AAT Avant automat.
Audi Coupe B3 2.2 KV=> swap na 2.5TDI AAT, 154KM/293Nm=> K24-7001 skrzynka FHN = 161KM/374Nm=>zmiana ECU; jeszcze nie wiadomo ile wyjdzie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga