Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 All] Sprzezenie fisa i manetek z nowa nawigacja RNS-E

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
Barato
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:56
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[A6 C5 All] Sprzezenie fisa i manetek z nowa nawigacja RNS-E

Post autor: Barato » 29 paź 2009, 10:25

Witam drogich forumowiczów , mam taki problem od jakiegoś czasu ze szukam kogoś obeznanego w temacie , czyli kogoś z moich okolic kto zjadł żeby na nawigacjach typu RNS-E . Do rzeczy , mianowicie zmieniłem nawigacje RNS-D (ta z kwadratowym wyświetlaczem ) na RNS-E (ta z prostokątnym) w moim aucie i chciałbym żeby wszystko do końca chodziło , z tego co wiem to podłączenie lini can-bus bo chyba jej nie ma u mnie itp. Czy ktoś zna takiego speca z mojego sąsiedztwa ? bo sam boje się to ruszyć  dodam ze radio gra i działa nawet z systemem bose, zastosowałem zwykle przejście ISO - iso2

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 29 paź 2009, 10:29

Jak się domyślam, masz auto przedliftowe, a ta navi jest z modeli po lifcie. Z tego, co wiem, to ma złącze CAN, choć w modelach po lifcie CAN był tylko szczątkowy (radio <-> zegary). Wydaje mi się, że musisz zastosować przejściówkę z CAN (w navi) na zwykłe złącze (w aucie). Więcej szczegółów poszukaj w innych postach. Wpisuj RNS-E, na pewno coś znajdziesz :-) .
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Barato
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:56
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Barato » 29 paź 2009, 10:41

Trochę czytałem na ten temat i wiąże się to z podpięciem właśnie tej szyny do licznika a już nie mowie o rozpoznaniu typu i zaawansowania elektroniki itp. czół bym się lepiej jak bym oddal w doświadczone ręce &#61514;

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 29 paź 2009, 12:18

censored pisze:Po liftingu CAN był "pełno-wymiarowy" , przed liftem , tylko obsługa CAN przez licznik z navi.
Ja mam auto z 2004r (po lifcie) i nie mam pełnego CAN-a (może lepiej byłoby to nazwać: nie kompleksowy). Pełny (kompleksowy) CAN pojawił się w C6.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 29 paź 2009, 12:59

censored pisze:Nie wiem skąd takie wniosku wyciągasz: navi , tuner , licznik , klimatronik , komputer , komunikują się ze sobą po CANie , to co byś jeszcze chciał ?
Nie chodzi o to, co bym chciał. Instalowałem alarm i wtedy dowiedziałem się, że nie mam CAN-a (CAN jest w wersjach C6). Później czytając forum dowiedziałem się, że mam tzw. niepełny (szczątkowy) CAN.

Jak chcesz, to dam Ci namiar na firmy od alarmów - pytałem w dwóch, w obu dowiedziałem się, że w modelu C5 nie ma CAN-a, więc wymagany jest typ alarmu dla "nie-CAN-owej" audicy.

Nie miałem czasu wgryzać się w to, jaki mam CAN, bo nie było mi to potrzebne. Nie jestem też jakimś specjalistą, żeby wymądrzać się na ten temat. Podaję tylko fakty, które doświadczyłem na własnej "blasze" ;-) .
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Barato
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:56
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Barato » 29 paź 2009, 14:21

Właśnie dlatego Panowie chce żeby zabrał się za to ktoś kto ma doświadczenie, wiedze i nawet wole zapłacić :-> bo jak dotąd naczytałem się tego tyle, ze wiem ze nie będę się zabierał za to sam z moja nikłą wiedzą nt. elektroniki itp :-( , a wiadomo fachowiec fachowcowi nie równy , tak jak wyczytałem w jednej z gazet z ogłoszeniami &#8222; zatrudnię kafelkarza , nie takiego co widział jak kuzyn układa kafelki i jest fachowcem&#8221; :lol:

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 29 paź 2009, 14:32

censored, zmusiłeś mnie, żeby się w temat zagłębić ;-).

Tu jest linka do strony, która trochę wyjaśnia problem: http://canbus.pl/index.php?id=6.

Ja z tego wynika, CAN-BUS obejmuje kilka obszarów. U nas (w C5) jest - jak sądzę:
- CAN trakcja,
- CAN multimedia,
- CAN diagnostyka.

Nie mamy CAN komfort, przez co nie możemy zmienić np. różnych opcji z poziomu FIS-a, jak w C6 (czy tam ten duży ekran to też FIS, czy już coś innego?).
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 29 paź 2009, 14:43

To faktycznie mamy "szczątkowego" CAN-a.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 29 paź 2009, 15:04

Dyskusje kształcą <piwo> .

A mówią, że to podróże kształcą ;-).
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

petynas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:33
Lokalizacja: gubin

Post autor: petynas » 29 paź 2009, 21:46

Mad Max, Arekjask... podepne sie pod temat
ze stronki podanej przez Arekjask http://canbus.pl/index.php?id=6 wyczytalem ze... "...W Europie pojazdy produkowane od 2002 roku mają z pewnością magistralę CAN, natomiast producenci z USA zobowiązali się już w 1998 roku..."
Ja posiadam auto sprowadzone z USA,rok prod. 09.1998. czyli jest mozliwosc ze posiadam CAN u siebie? Mam problem z moja navi a wlasciwie to z Fisem. po przejsciu z Din1 na Din2 i zmiana radia Audi concert na Navigation Plus nie moge dojsc do ladu i skladu z wyswietlaniem navi badz komunikatow rds przy wlaczonym radiu na fisie. wczesniej przy radiu mialem rds na fisie. jak mam to ugryzc, jak to rozegrac, co ewentualnie kupic , jak podlaczyc... bede wdzieczny za pomoc. nie moge sobie z tym poradzic.

petynas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:33
Lokalizacja: gubin

Post autor: petynas » 29 paź 2009, 22:56

censored pisze:
petynas pisze:producenci
A to Pan doczytal :) Nie ma znaczenia jaka wersje kupiles , chodzi o producenta czyli Niemcownie :)

Co do twojego bylo juz omawiane , musisz doposazyc auto w TMC tuner aleeee nie pamietam juz dokladnie , czy czasem nie potrzeba do tego jeszcze wlasnie adaptera CAN i jesli potrzeba to dodatkowo licznik z obsluga CAN , czyli taki , ktory ma zegarek cyfrowy :)

Wiec:

albo

- sam tuner TMC

albo

- tuner TMC , adapter CAN , licznik z obsluga szyny CAN :)
jeszcze raz dzieki

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga