Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] problem z głośnikami

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
tomect
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2009, 15:46
Lokalizacja: warszawa

[a6 c5] problem z głośnikami

Post autor: tomect » 10 gru 2009, 17:00

witam
zauważyłem w swoim aucie że czasem nie grają przednie głosniki.
w radiu jest wszystko dobrze poustawiane. przód tył 50/50 ,lewa prawa 50/50

Zależne jest to od tego czy radio uruchamiam na włączonym zapłonie/uruchomionym silniku czy też wtedy kiedy zapłon jest wyłączony.

Kiedy np uruchamiam radio przy zgaszonym zapłonie wszystko gra w porządku zarówno przód jak i tył + subufer w bagażniku. zaś kiedy przekręce zapłon i odpale silnik radio na chwile przygasa i wtedy juz nie grają przednie głośniki tylko tył.

Jeśli włączam radio w momencie kiedy silnik jest uruchomiony bądź jest włączony tylko zapłon wtedy gra sam tylko tył.

dodam że nie działa mi również podswietlenie przycisków w radiu , świeci tylko sam wyświetlacz.

Co może być przyczyną takiego zachowania radia.

wiesiek-02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: wiesiek-02 » 10 gru 2009, 17:35

Na początek pytanie , czy nie zmieniałeś czasami radia , (oczywiście rozmawiamy o radyjku AUDI) , wydaje mi sie że masz radio od nowszego typu Audi , wiec jeśli Ty lub ktoś przed Tobą zmieniał radio na nowsze to będzie to , ale jest na to sposób jeśli to jest ten problem to musisz dokupić taki konwenter żeby grało rodio nowsze w starszym aucie , poklikaj trochę to się dowiesz wszystkiego , powodzenia ..
w.j.

tomect
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2009, 15:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: tomect » 10 gru 2009, 18:52

bardzo możaliwe że radio było zmieniane i teraz jest od nowszego modelu . poczytałem troche i wiem ze aby działało podswietlenie itd. potrzebny jest konwerter z allegro natomiast czy wtedy tez będą grały wszystkie głosniki nie zaleznie od tego czy włączony zapłony czy nie??

bardziej mi zależy na tym aby grały wszystkie głosniki niż było pdswietlenie przycisków a nie chciał bym wydawać ok 200zł i nie miec pewności czy zamierzony efekt zostanie osiągnięty.

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga