Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jakie radio, zamiast oryginalnego??

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
Awatar użytkownika
whydack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2010, 05:53
Lokalizacja: Okolice Wawy

[A6 C5] Jakie radio, zamiast oryginalnego??

Post autor: whydack » 06 lut 2010, 17:25

Witam wszystkich, jako "świeżak". Nie orientuję się zupełnie w sprawach audio w Audi :mrgreen: , dlatego pogrzebałem trochę na forum, jednak nadal niewiele kumam :oops: Znalazłem pełno skrótów i nieznanych mi nazw.
Prosiłbym zatem o krótką odpowiedz, na nurtujące mnie pytanie. Otóż posiadam w swojej A6 takie oto radio ze zmieniarką w bagażniku:
Obrazek
I teraz pytanie czy jest możliwość zamontowania innego radia, najchętniej oryginalnego Audi, które czytało by wypalane płyty i mp3? Zależy mi przede wszystkim na tym, aby było tych samych rozmiarów, bo standardowe radia są chyba mniejsze, a nie podobają mi się te zaślepki z boku :-/
Jeżeli jest taka możliwość, to czego mam szukać, powiedzcie proszę, bo już mam mętlik w głowie (jakieś chorusy, concerty, symphony, diny, ori itp - nic nie rozmiem :oops: )
Napiszcie łopatologicznie, czego konkretnie mam szukac ;-)
Myślałem o czymś takim np:
http://www.allegro.pl/item904530034_rad ... 3_rds.html
Jednak nie mam pojęcia, czy to będzie pasować i obejdzie się bez tych zaślepek? Czy nie jest za duże lub za wąskie? Czy na pewno czyta mp3?
Jak nie takie, to może coś innego możecie podpowiedzieć?
Posiadam w drugim samochodzie, dobre radyjko Alpine CDE-9881R, z którego to byłem bardzo zadowolony, jednak będę chyba musiał je sprzedac, bo jest za małe i kolorystycznie mi nie pasi...

Awatar użytkownika
NiKoś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2009, 00:31
Lokalizacja: piła / wałcz

Post autor: NiKoś » 06 lut 2010, 19:28

Kolego, masz dobre i co najważniejsze ORI radio, które świetnie się komponuje (moim zdaniem) we wnętrzu pod względem estetycznym i praktycznym (dla złodziejaszka to tylko "zwykły kaseciak"). Miałem takie samo w C4 plus do tego emulator zmieniarki na mp3, bardzo dobre rozwiązanie.
Gdybyś był zainteresowany posiadam ten emulator do sprzedania za rozsądne pieniądze.
Pozdrawiam :-D

Awatar użytkownika
NiKoś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2009, 00:31
Lokalizacja: piła / wałcz

Post autor: NiKoś » 06 lut 2010, 21:10

robert229, nie robiąc nikomu żądnej reklamy to jest takie cuś
http://www.allegro.pl/item910274649_emu ... ratis.html
podłącza się tak jak zmieniarkę, jeżeli masz już zmieniarkę cd w nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować również taki emulator.
Nośnikiem danych dla emulatora jest karta SD, urządzenie z wyjściem USB i jest też bodajże wyjście mini USB. Obsługa tak jak w przypadku zmieniarki cd z poziomu radioodtwarzacza, a emulatorek leży sobie dyskretnie w schowku :-)
I w ten oto sposób możemy cieszyć się z mp3 :lol: w naszym ORI radyjku (musi ono tylko posiadać wyjście na podłączenie zmieniarki)

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 06 lut 2010, 21:24

To radio Concert z pierwszego postu to jedna wielka porazka, gra jakby chcialo a nie moglo. Basy sa ładne ale w bagazniku lub na tylnej kanapie u kierowcy nic nie slychac.
Kolego zmien sobie na jakies inne nie firmowe a to zachowaj i przy sprzedazy wloz je z powrotem. Ja u siebie zalozylem Pioniera z mp3 i jest mega roznica, w koncu gra jak sie nalezy.
Potrzebne Ci bedzie radio, specjalny kabel i jakies 1-2 godzinki pracy
pozdrawiam

Awatar użytkownika
whydack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2010, 05:53
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: whydack » 07 lut 2010, 08:22

NiKoś co do mojego obecnego radia, to wiem że mi pasuje stylistycznie i dlatego szukam również w oryginalnych radyjkach, bo jak już pisałem zwykłe mi nie podchodzą, chocby ze względu na te zaślepki z boku... Chce koniecznie coś, co będzie miało taką samą szerokośc, jak to co mam.
Rozważam również opcję wstawienia emulatora zamiast zmieniarki. Jednak wolałbym jakieś radio z mp3 zamiast tego, chocby dlatego, że mam jakieś problemy ze zmieniarka w tej chwili i nie działa to tak jak powinno. Muszę wyłączyc i włączyc radio, żeby móc zmienic płytę lub utwór, bo normalnie jest brak reakcji. Nie wiem dokładnie, gdzie leży problem. Trochę bym się wk#$%ił jakby okazało się, po kupnie emulatora, że dalej jest to samo :-/
jason jak już pisałem, mam fajne radio Alpine z mp3, z którego jestem zadowolony, jednak będę je sprzedawał, bo mi nie pasuje za cholerę, wstawianie jakiś zaślepek z boku. Lubię oryginalny osprzęt ;-)

Czy nikt nie jest w stanie mi powiedzieć, czy będzie pasowało do mnie takie radyjko jak w aukcji, którą umieściłem w pierwszym poście?

Awatar użytkownika
whydack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2010, 05:53
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: whydack » 07 lut 2010, 10:28

Dziękuję za łopatologiczną odpowiedz ;)
Jednak mam jeszcze jedną niejasność, czy znajdę jakieś takie radio, które będzie tak samo szerokie jak to, które mam obecnie, czy dostępne są tylko takie, do którego musiałbym pakować te zaślepki po bokach?

jason
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:39
Lokalizacja: Anglia

Post autor: jason » 07 lut 2010, 14:33

Mysle ze koledze chodzi o to czy jest w ofercie audi radio wielkosci (glownie chodzi o szerokosc) radia concert ktore posiada teraz, ale z mozliwoscia czytania plyt mp3. Wiadomo ze kazde nie oryginalne radio bedzie wezsze od radia concert i dlatego potrzebne sa zaslepki na boki. Osobiscie nie wiem czy audi ma takie radio w ofercie, sadze jednak ze nawet jesli ma to i tak bedzie gralo gorzej niz ta alpina o ktorej jest wzmianka wczesniej.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
whydack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2010, 05:53
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: whydack » 07 lut 2010, 18:08

Dokładnie panowie, dokładnie. A po pierwsze jestem zwolennikiem oryginału, a po drugie zwykłe radio z tymi szpecącymi zaślepkami, nie zgrywa mi się w jednej linii z klimatronikiem i strasznie mnie to razi ;-)

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga