Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] adapter can-bus

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.

Czy warto montowaĂŚ adapter can-bus ??

Czas głosowania minął 22 mar 2009, 21:04

TAK
6
60%
NIE
4
40%
 
Liczba głosów: 10

mart73301

[ALL] adapter can-bus

Post autor: mart73301 » 08 mar 2009, 21:04

Witam serdecznie. Ciekawi mnie wasze zdanie na temat adaptera can-bus oferowanego na aukcji allegro:

http://www.allegro.pl/item571066879_ada ... cert2.html

Zastanawiam się czy warto zainwestować w to urządzenie czy po prostu przylutować kabelek w radiu concert II (bo moim problemem jest podświetlenie klawiszy, gałek - wyświetlacz świeci). Proszę o wasze opinie. Pozdrawiam :) Dodatkowo ankietka na ten temat :)

Qris

Post autor: Qris » 08 mar 2009, 21:19

podświetlanie to nie jedyny problem bo radio się będzie wyłączać samo... Kupuj nie rób lipy:-)

mart73301

Post autor: mart73301 » 08 mar 2009, 21:24

Qris pisze:bo radio się będzie wyłączać samo
Taki jest właśnie drugi objaw. Aha i tylne głośniki przestały grać. Wcześniej zamontowane było radio typu KRZAK i grało wszystko. A jak kupiłem sobie concert II to właśnie niekompletne podświetlenie, wyłączania się radia oraz nie grające tylne głośniki stały się moim problemem. Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Qris

Post autor: Qris » 08 mar 2009, 22:12

Aby na nie oryginalnym sprzęcie działały głośniki z tyłu ciągnie się nowe kable tak więc szukaj starych rozbierz boczki z tyłu!!! Pamiętaj że wzmacniacz obsługuje tył a radio przód. I na koniec jak jest bose ustawione a nie masz bose to dźwięku nie ma...

mart73301

Post autor: mart73301 » 09 mar 2009, 11:53

Qris pisze:Aby na nie oryginalnym sprzęcie działały głośniki z tyłu ciągnie się nowe kable
Radio jest oryginalne. A o co dokładnie chodzi z tym bose ?? Jak to sprawdzić czy jest bose ustawione czy nie ??

Qris

Post autor: Qris » 09 mar 2009, 17:41

:-) spox

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 09 mar 2009, 20:42

censored pisze:a ty odseparowac od kostki ISO bo tak na pewno mial podlaczone w innym radiu , i podlaczyc te tylne glosniki na kostke miniISO , ktora odpowiada za tyl aktywny , czyli Line Out w radiu Concert.
Ale można to zrobić na tych kablach, które są, czy tak, jak pisał Qris trzeba ciągnąć nowe kable?
rozumiem, że przy navi RNS-D objawy będą podobne, jak przy concercie, czyli pasywny tył nie dostaje zasilania z radia?

Qris

Post autor: Qris » 09 mar 2009, 21:47

Słuchaj weź najpierw podłącz sobie tył pod przód i zobacz czy działa. Jak działa to znaczy że nie masz wzmacniacza na tył. Jak nie masz wzmacniacza na tył to radio samo z siebie nie wygeneruje Ci dźwięku na głośniki z tyłu bo nie ma jak. No chyba że znowu coś źle piszę ale idąc inną myślą jest założenie dla instalacji kiedyś z Concertem:
2 gośniki przód pod concert a tył na wzmacniaczu
Jesli masz instalację inną tj taką bez wzmacniacza to concert (taki bez wbudowanego wzmaka na tył) nie ruszy

Depo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 07 mar 2009, 00:19
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: Depo » 09 mar 2009, 22:21

Zamontowałem sobie ten adapter i jest wszystko ok bez przerabiania i lutowania .

Awatar użytkownika
Shauek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2009, 22:17
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Shauek » 09 mar 2009, 23:01

a nie lepiej mieć concerta + zmieniara w bagażniku? Nie widzę sensu żeby bawić się w jakies can-busy ;-)

mart73301

Post autor: mart73301 » 09 mar 2009, 23:38

giena pisze:Zamontowałem sobie ten adapter i jest wszystko ok bez przerabiania i lutowania .
I na taką opinię czekałem. Wszystko gra ?? Kto ci to zakładał ?? długo to trwało ?? Nie wiem komu zlecić to do roboty ?? Doradź coś jak możesz :)

[ Dodano: 2009-03-09, 23:43 ]
giena, gdzie kupiłeś ten adapter ??

Depo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 07 mar 2009, 00:19
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: Depo » 10 mar 2009, 20:00

censored pisze:Nie wiem dlaczego ludzie uparcie nie sluchaja co sie pisze :(

Przeciez jasno napisalem , ze MUSISZ kupic ten adapter zeby WSZYSTKO dzialalo tak jak trzeba.
Właśnie tak :lol:
Montaż jest banalnie prosty wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją
założyłem ten

mart73301

Post autor: mart73301 » 10 mar 2009, 23:02

censored pisze:Nie wiem dlaczego ludzie uparcie nie sluchaja co sie pisze :(

Przeciez jasno napisalem , ze MUSISZ kupic ten adapter zeby WSZYSTKO dzialalo tak jak trzeba.
censored, bardzo uważnie czytam co piszecie na forum. Jestem posiadaczem samochodu od niedawna i moja wiedza na jego temat a zwłaszcza zagadnień elektronicznych jest bardzo nikła. Chciałem się po prostu upewnić, że to urządzenie spełnia swoje zadanie pytając o to osobę, która je założyła. Nie wiem skąd wniosek, że mało uważnie czytam co piszesz.
giena pisze:censored napisał/a:
Nie wiem dlaczego ludzie uparcie nie sluchaja co sie pisze :(

Przeciez jasno napisalem , ze MUSISZ kupic ten adapter zeby WSZYSTKO dzialalo tak jak trzeba.

Właśnie tak :lol:
Montaż jest banalnie prosty wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją
giena, Ty to wiesz bo je założyłeś. Ja tego nie wiem. Czasami warto okazać trochę wyrozumiałości i cierpliwości.

Qris

Post autor: Qris » 10 mar 2009, 23:18

Cierpliwość uświęca... :-)

mart73301

Post autor: mart73301 » 19 mar 2009, 19:58

No Panowie .... dzisiaj zamontowałem wreszcie ten emulator i .... trochę się zawiodłem. Załatwiło to tylko sprawę podświetlenia. Radio jest podświetlone całe, ale pozostały dwa inne problemy. Za każdym włączeniem radia muszę wpisywać safe code oraz nie grają mi głośniki z tyłu (przy poprzednim radiu firmy "krzak" grało wszystko). Albo coś nie tak zrobiłem (choć postępowałem zgodnie z instrukcją) albo coś jest nie tak z instalacją bądź samym radiem. Jeszcze nie sprawdziłem czy radio się samo wyłącza ale zrobię to jutro bo jadę w dłuższą trasę. Sam już nie wiem czy to pieniądze wyrzucone w błoto czy też problem tkwi w czym innym. Jeżeli ktoś z was zna w okolicach Ełku bądź Białegostoku kogoś, kto zna się na instalacjach audio w naszych autach, będę szczerze wdzięczny za pomoc do kogo się z tym problemem zgłosić. Z góry dzięki za wszystkie uwagi. Pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga