Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jak pozbyc sie szumow w tylnych glosnikach??

Wszystko co dotyczy sprzętu car audio nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
martini
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2008, 11:24
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Jak pozbyc sie szumow w tylnych glosnikach??

Post autor: martini » 08 maja 2008, 15:51

Witam

Po waszych podpowiedziac udalo sie wyjac originalne radyjko i zamontowac inne.
Problem pojawil sie juz przy tylnych glosniczkach na originalnym graly tylko przody udalo mi sie popodlaczac wszystkie i graja ladnie lecz tylko na wylaczonym silniku.
Kiedy silnik jest odpalony i jade to tylko w tylnich slychac prace sillnika.Kiedy radio jest podglosnione jest to mniej slyszalne ale mnie to bardzo przeszkadza gdyz mam wyczulony sluch bo gram jako Dj i rowniez robie wlasne produkcje muzyczne.Ojcu to nie przeszkadza ale ja wole miec to zrobione na tip top.
Czy musze posiadac filtr przeciwzakloceniowy??Jezeli tak to dlaczego na przodzie nie ma tego ???Moze trzeba ominac te wzmacniacze o ktorych pisaliscie w innych postach.
Autko to Audi A6 2.5TDI z 96r model C4.


Pozdrawiam i z gory dziekuje

Awatar użytkownika
bochen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2007, 22:37
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: bochen » 11 maja 2008, 05:51

Wzmacniacz, przerabialem ten temat, kondziory we wzmacniaczu, bo wydaje mi sie ze masz tyl aktywny z subwoferem w bagazniku a przod nie. Zawieź do dobrego speca albo rozkręć i zobacz czy jakis kondensator nie jest wybrzuszony albo pęknięty. A jak to nie pomoże to sie wlutowuje jakies tranzystorki(czy cos takiego) do wzmaka do czinczy, albo prosto do czinczy. Markowe kable za 200 zł już je maja w standardzie.

Sprawdź również mase rca na radiu. Weźkawalek drucika i dotknij jednym koncem obudowy radia a drugim blaszki w czinczach tej na zewnątrz. Jak zewrzesz i bedzie ok to znaczy ze masz mase w radiu od rca padnietą. Koszt 20 zł albo na krótko, ale tego nie polecam.
Pisz jak coś pogrzebiesz.

Pozdrawiam

martini
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2008, 11:24
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: martini » 11 maja 2008, 11:19

Glaosniki i kable do nich poprowadzone sa originalne nikt nic nie przerabial.Jest tak jak fabryka wypuscila.W mojej wersji nie ma suba.Wlasnie ciekawe jest tylko ze z tylu sa te slyszalne zaklocenia a z przodu nie.Ale wydaje mi sie tak jak mowicie ze tylne glosniki maja wzmachole.Bedzie trzeba rozkrecic boczki i zobaczyc

Opisze prace

Pozdrawiam i dzieki

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 16 wrz 2010, 09:21

martini pisze:Glaosniki i kable do nich poprowadzone sa originalne nikt nic nie przerabial.Jest tak jak fabryka wypuscila.W mojej wersji nie ma suba.Wlasnie ciekawe jest tylko ze z tylu sa te slyszalne zaklocenia a z przodu nie.Ale wydaje mi sie tak jak mowicie ze tylne glosniki maja wzmachole.Bedzie trzeba rozkrecic boczki i zobaczyc

Opisze prace

Pozdrawiam i dzieki
martini, czy rozwiązałeś problem zakłóceń w tylnych głośnikach? Widzę, że temat jest dość stary, jednak pomyślałem, że spytam. Mam u siebie podobną sytuację i nie wiem co z tym począć.

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 21 wrz 2010, 09:16

Witam Panowie, ja mam to samo :( Spotykam się z tym nie pierwszy raz i tak jak wcześniej kolega bochen pisze, mi w innym aucie pomogła wymiana rca, a jeszcze w innym numer z kabelkiem między obudową radia a zew. blaszką w rca. Jednak w tej audi nic takiego nie pomaga mam kable rca potrójnie ekranowane z pozłacanymi końcówkami i dalej jest lipa! strasznie mnie to wkurza!
Więc jeszcze pozostało mi sprawdzić ten Kondensator przy alternatorze i diody przy mostku ładowania.

ryba80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:10
Lokalizacja: warm-maz Działdowo okolice

Post autor: ryba80 » 22 wrz 2010, 21:50

Też to przerabiałem jak podłączałem swojego Kenwooda i też mi brzęczało w głośnikach. Pomogło podłączenie jednego albo dwóch przewodów do masy (te z tej kostki chyba 4 pinowej która wychodziła na tył w oryginalnym radiu) jeden kabelek szedł na prawy + głośnik, drugi na lewy + a potem chyba te dwa pozostałe podłączyłem do masy radia i problem się rozwiązał, gra dobrze i nie brzęczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga