Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak basu w A6 C7 FL Avant Audi Sound System

Car Audio
ODPOWIEDZ
krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Brak basu w A6 C7 FL Avant Audi Sound System

Post autor: krzysiekm7 » 16 sty 2019, 00:30

Witam wszystkich.

Sprawa jest bardzo dziwna.

W A6 C7 FL Avant mam fabrycznie Audi Sound System. Sub koło koła zapasowego wymieniłem na sub z wersji Bose (gra lepiej). Odpiąłem wtyczkę i podpiąłem wtyczkę do suba od Bose (na grającym radiu by mieć od razu porównanie).

Teraz by były basy (bo są, ale słabe) muszę za każdym razem po odpaleniu auta lub uruchomieniu radia, ruszyć regulacją od suba (i tak jest na maxa, ale muszę ruszyć). Regulacją działa normalnie.

Wie ktoś może co to za czary mary. Mogłem coś popsuć, albo ktoś wie co może się stało? Komp nie pokazuje błędów.

Sprawdzałem na org subie, efekt jest teraz taki sam.

Stan basu utrzymuje się do momentu uśpienia mmi. Mogę wyłaczyć radio na 20sek i włączyć i bedzie ok. Ale jak dojedzie do odcięcie prądu lub wyłączenai mmi pod dłuższej chwili to muszę wchodzić w ustawienia basu i ruszyć pokrętłem.

Oddam wszystko na pomoc :) no prawie wszystko.

Z góry dziękuje za pomoc.

js
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: js » 23 maja 2019, 13:08

Jest to naprawdę dziwne, ponieważ oba subwoofery są pasywne i mają impedancję w granicach 4ohm. A to oznacza, że niezależnie czy podłączysz tam głośnik oryginalny, czy BOSE lub jakikolwiek inny - dla systemu MMI/wzmacniacza nie ma totalnie znaczenia.
Ja bym raczek szukał powodu w przewodach/połączeniu/wtyczce lub samym głośniku w subie (podłącz do innego wzmacniacza i zobacz czy jest sprawny)...


Na brak basu w A6 można sobie poradzić inaczej - a efekt jest lepszy niż z BOSE.
Koszt to 50 euro:
https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/ ... ęści-pasma

ps. Nagłośnienie w tym samochodzie to totalna porażka.
_________________________
Pozdrawiam, JS

Deba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 26 mar 2019, 10:35
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Deba » 23 maja 2019, 13:37

Ja też zmieniałem suba niemej jednak na wyłączonym radiu ten efekt powstał prawdopodobnie w wyniku jakiegoś uszkodzenia radia prawdopodobnie jest tam ( w radiu ) jakieś zabezpieczenie które zgłupiało jak odłączyłeś suba na grającym radiu. A tak poza tym powinieneś zastosować LPF - zwykłą cewkę np. 3,5 mH ( bo z MMI na suba idzie całe pasmo )
Mod 318KM/650Nm + skrzynia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga