Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c6] Wymiana modułu bluetooth (Zdjęcia)

Car Audio
ODPOWIEDZ
ksek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 01 lut 2016, 16:38
Lokalizacja: Polska

[a6 c6] Wymiana modułu bluetooth (Zdjęcia)

Post autor: ksek » 13 mar 2016, 13:12

Cześć. Podjąłem się ostatnio wymany modułu bluetooth, który znajduje się pod siedzeniem kierowcy. Szukałem instrukcji krok po kroku jak dostać się do niego - co zdjąć, co odpiąć, ale nie udało mi się znaleźć takowej instrukcji. Podczas operacji nad moją c6 postanowiłem zrobić kilka fotek dla poszukujących.
W moim przypadku wymiana modułu bluetooth była konieczna ponieważ chciałem mieć możliwość podłączania smartfona zamiast słuchawki z podłokietnika (której i tak pozbawił mnie poprzedni właściciel ;)).
Utworzyłem nowy temat jako że wrzucam sporo fotek i nie jest to temat o samej instalacji zestawu bluetooth co konkretnie o rozkopywaniu podłogi. Jeśli moderator chce to gdzieś podpiąć - nie mam nic przeciwko.
Do rzeczy.

1. Zabieramy się za zdjęcie rączki, którą otwieramy pokrywę silnika. Po przyłożeniu palca za rączkę jesteśmy w stanie wyczuć małą szczelinę. Trzeba tam włożyć najlepiej śrubokręt (płaski) i odsunąć plastik zabezpieczający. Potem odkręcamy śrubkę gwiazdkę kluczem jak na zdjęciu - u mnie wystarczył rozmiar T25 do wszystkich śrubek (lub śrubokrętem z takową wymienną końcówką).
Obrazek
Obrazek
Demontujemy również miejsce na lewą stopę.

2. Zabieramy się za zdjęcie (a przynajmniej odgięcie) górnego słupka (trzymającego pas bezpieczeństwa). Jakieś trzy centymetry od jego dołu, po odgięciu palcem zobaczycie czarny zaczep jak na zdjęciu poniżej. Wystarczy wsunąć płaski śrubokręt i lekko pchnąć aby zwolnić zaczep.
Obrazek
Lepiej zacząć od strony kierowcy a potem dopiero przejść do tyłu aby zwolnić drugi zaczep (po stronie pasażera jest okienko nawiewu, które jest wsadzone w "tubę" - dlatego lepiej mieć więcej przestrzeni na manewry po uprzednim zwolnieniu zaczepu kierowcy).
Poniżej mamy dolny słupek który jest zaczepiony jak na zdjęciu:
Obrazek
Można śmiało wsadzić paluchy za ten zaczep i jechać aż do dołu. Dopiero na dole znalazłem zaczep przytwierdzający ten słupek do progu.

3. Dopiero teraz jesteśmy w stanie podnieść próg kierowcy :) Próg kierowcy możemy śmiało złapać paluchami od brzegu i powoli podnosząc przesuwać paluchy ku przodowi samochodu. Zaczepy wyglądają jak na zdjęciach poniżej:
Obrazek
Obrazek
Nawet jeśli wypadną to łatwo włożyć je ponownie. Wreszcie naszym oczom ukazują się zaczepy trzymające wykładzinkę!

4. Musimy jeszcze odczepić prawą stronę podłogi aby mieć większe pole manewru. Aby to zrobić odkręcamy jedną śrubkę (gwiazdkę).
Obrazek
I odczepiamy powoli zaczepy, które wyglądają i umiejscowione są jak na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek

5. Jak komuś się uda to najlepiej wykręcić jeszcze fotel (u mnie to była gwiazdka T50). Ja tego nie mogłem zrobić bo śrubka byłą już wyrobiona :(
Wyginamy wykładzinkę do góry ile tylko się da:
Obrazek
I naszym oczom wreszcie ukazuję się tajemnicza czarna skrzynka w której ma być nasz nowy moduł.
Obrazek
Obrazek

6. Zanim wyjmiemy naszą czarną skrzynkę uważajcie bo od strony wnętrza auta, zarówno nasza skrzynka z modułem jak i mała skrzynka przed nią (z kabelkami), zabezpieczone są śrubką. U mnie nie było nakrętki więc wystarczyło podnieść do góry aby zrobić sobie trochę więcej miejsca do manewrów.
Obrazek
Wyginamy skrzyneczkę powoli żeby nie urwać kabelków i skrzyneczka gotowa do rozkładania i wymiany wnętrzności :)
Obrazek

Mam nadzieję, że ta instrukcja uratuje życie kilku zaczepom oraz innym plastikowym elementom w waszych autkach ;)
Powodzenia

elBUGI

Post autor: elBUGI » 05 sie 2016, 09:04

Instrukcja jak zdjecia sprzedały się, a zatem dziękuję za pomoc. Nutruje mnie jednak jedno pytanie... Gdzieś na forum wyczytałem że moja centralka/moduł bluetooth ma możliwość działania w sposób dwojaki. Jako zestaw głośnomówiący albo telefon (przejmuje role telefonu, kontakty smsy itp). Czy jest możliwość podlaczenia tak aby telefon w schowku był podłączony? Jesli tak to jak?

zdezio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 lis 2015, 12:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zdezio » 21 sie 2016, 11:06

Moje pytanie jest czemu wyciągałeś moduł bluetooth

michaeel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 04 wrz 2016, 08:50
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: michaeel » 09 gru 2016, 09:48

hej,
można prosić o aktualizację zdjęć :)?

Bakermistrzu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2017, 10:25
Lokalizacja: Błonie

Post autor: Bakermistrzu » 02 cze 2017, 15:55

michaeel pisze:hej,
można prosić o aktualizację zdjęć :)?

również proszę :)

alex1151
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2018, 18:24
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: alex1151 » 04 mar 2018, 20:10

jest szansa o aktualizacje fotorelacji?:)

paczkowo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 06 sie 2015, 17:45
Lokalizacja: Paczkowo

Re: [a6 c6] Wymiana modułu bluetooth (Zdjęcia)

Post autor: paczkowo » 20 lis 2020, 13:32

Witam kolegów, też u siebie chcę wymienić ten moduł na normalny, możecie podać jaki numer modułu bym potrzebował ? i czy on jest plug play czy coś trzeba będzie kodować ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga