Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana Cd playera

Car Audio
Fisichella4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2016, 00:08
Lokalizacja: Malbork

Wymiana Cd playera

Post autor: Fisichella4 » 28 sie 2016, 00:40

Witam mam pytanie czy można wymienić zwykły Cd Player na inny bez jakiegokolwiek problemu? Ponieważ płyty mi się zacinają a jak już zaczyna grać jakaś Cd-R to muszą lecieć po kolei bo jak chce np uruchomić utwór 6-sty. to Cd player się zaciną i musze kilka razy resetować Cd playera?


Wkoncu sam naprawilem.. ciezko o pomoc na tym forum masakra..
Rozkrecilem radio jak codziennie bo wymienialem plyty mechanicznie i przeczyscilem patyczkiem soczewke od laseru. Teraz wszystkie plyty przegrywane dzialaja bez zazutu!!.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 20 paź 2016, 17:29

Fisichella4 pisze:ciezko o pomoc na tym forum masakra..
Ciężko to Tobie było użyć opcji szukaj na temat czyszczenia / wymiany napędu...

Awatar użytkownika
sudan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:24
Imię: RAFAL
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: PARIS
Kontakt:

Post autor: sudan » 07 gru 2016, 01:35

Chetnie bym poczytal o tym,jak wyjac ze schowka CD PLAYER,rozebrac go i wyczyscic laser,ale jakos nie moge znalezc potrzebnych informacji.Mozna prosic jakis link do takiego tematu ?
Naprawde,siedze juz kilka godzin i wszystko co jest dotyczy DVD, ale o CD nie widze..

Chcialbym rowniez "rozbudowac" pytanie kolegi Fisichella4, o to,czy mozna zastapic CD PLAYER,zmieniarka na 6CD ? o ochronie komponentow wiem,ale jakie jeszcze "schody" sa po drodze,zeby cieszyc sie ze zmieniarki 6 CD w MMI basic (chyba taki mam z tego co sie dowiedzialem z forum)

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 07 gru 2016, 18:22

sudan pisze: o to,czy mozna zastapic CD PLAYER,zmieniarka na 6CD
cd nie zastąpisz zmieniarką bo to jest jednostka mmi basic z czytnikiem cd jedynie możesz dołożyć zmieniarkę <okok>

Awatar użytkownika
sudan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:24
Imię: RAFAL
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: PARIS
Kontakt:

Post autor: sudan » 07 gru 2016, 19:59

Dzieki daniel1997, za przydatne info <okok>

olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Post autor: olik110 » 16 sty 2017, 23:33

Witam wszystkich.
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Czytam tak cały czas posty i już zgłupiałem...

Chodzi mi po głowie wstawienie zmieniarki do auta, bo jak to ktoś napisał na forum "jest to denerwujące, jak trzeba zatrzymać auto żeby zmienić płytę". Mam prawdopodobnie podstawową, najbiedniejszą wersję MMI bo wciskając CAR+SETUP nie mogę sprawdzić wersji, a w schowku mam tylko 1 CD

Wiem już, że tego CD nie da się wymienić tylko można do niego dostawić zmieniarkę, i teraz zaczynają się schody, które mam nadzieję trochę mi złagodzicie.

1) Co jest potrzebne do dostawienia zwykłej zmieniarki i czy po podpięciu MMI to obsłuży ?
2) Czy zamiast zwykłej zmieniarki można dołożyć zmieniarkę MP3 ?
3) Która zmieniarka jest jaka ? Jedna ma na guzikach cyferki 1-6 a druga prostokąty
4) Co jest potrzebne żeby wywalić CD i wstawić zmieniarkę 6 CD lub MP3 (zmiana wyświetlacza MMI, kabli, wzmacniacza itp.)

Proszę o wyrozumiałość bo prześledziłem chyba już wszystkie posty w dziale AUDIO C6 i mam mętlik w głowie i żadnej jasnej odpowiedzi. Jak ktoś pytał o to jak wstawić zmieniarkę CD to była zmiana tematu że lepiej zmieniarkę MP3 i koniec, ale jak to zrobić i co jest potrzebne to nikt nie napisał :/
Cztery pierścienie robią wrażenie.

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 17 sty 2017, 09:28

Kup sobie fejsa na usb, wepnij pendrive z plikami mp3 i zapomnij o zmieniarce
Sklep Hadron, znajdziesz w necie
Placilem 567 zl za nowy

EDIT: przepraszam nie doczytałem jaki masz MMI ale możesz dopttać w Hafronie czy będzie to u Ciebie działać

olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Post autor: olik110 » 17 sty 2017, 16:46

No i wyszło to co we wszystkich postach, czyli pytam o zmieniarkę a proponują USB. Jakbym zapytał o USB to "po co Ci to ? zamontuj w bagażniku konsolę DJ'ską" :) Ja chcę tylko mieć możliwość posłuchania od czasu do czasu swoich oryginalnych płyt CD bez konieczności zastanawiania się czy nie wywalę w drzewo albo komuś w tyłek przy zmianie CD :)
Cztery pierścienie robią wrażenie.

Awatar użytkownika
sudan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:24
Imię: RAFAL
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: PARIS
Kontakt:

Post autor: sudan » 19 sty 2017, 18:27

olik110, mamy chyba takie same MMI i podobne pytania bez odpowiedzi :]

Przydalaby sie taka rozpiska dla mniej ogarnietych.Lopatologiczny poradnik.

Koledzy przerabiali tu MMI ale na 3G HIGH czyli powiedzmy "full wypas" a ja jako zem skromny czlowiek,potrzebuje tylko : dolozyc zmieniarke do tego cd playera co mam,zmienic maly czarno-czerwony ekran na ten duzy (nie wiem czy on kolorowy jest czy nie) ,dolozyc glosniki do tylnych drzwi.
Mysle ze takie modyfikacje by mi w pelni wystarczyly,nie chce ani telewizji,ani nawigacji.

olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Post autor: olik110 » 19 sty 2017, 21:23

sudan, no widzisz, ja mam tak samo. TV mam w salonie na ścianie i w aucie mi nie jest potrzebne :-D ogólnie słucham radia bo jeżdżę z żoną ale jak gdzieś się wybieram sam to mam ochotę puścić sobie głośniej płytę.

Cały czas szukam na internecie odpowiedzi ale nic nie ma. Może za bardzo jestem przyzwyczajony do forum Mazdy gdzie było więcej opisów modyfikacji.

Wiem że do tego zwykłego CD Player'a można podpiąć zmieniarkę i że trzeba tylko jakiś światłowód dodać czy zamienić więc nie jest to jakieś chyba trudne ale ja chcę zmienić ogólnie CD na zmieniarkę.
Cztery pierścienie robią wrażenie.

Awatar użytkownika
sudan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:24
Imię: RAFAL
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: PARIS
Kontakt:

Post autor: sudan » 20 sty 2017, 00:00

olik110, ten temat czytales ?

a6-c6-rozbudowa-mmi-basic-vt15567,15.htm

olik110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Żary

Post autor: olik110 » 20 sty 2017, 00:30

sudan, tak czytałem ale nic z niego nie wynika. Dalej nie wiem czy jak kupię zmieniarkę np. o takich numerach jak tam są podane, to wystarczy że wyciągnę swój CD Player wsadzę w to miejsce zmieniarkę ze ściągniętym CP i będzie hulać :/
predki pisze:W mmi basic twoj napęd robi jako tuner i wzmacniacz więc go nie wymienisz , mozna zmieniarke podłączyć ale kazda zmieniarka mp3 jest zabezpieczona ochroną komponentów.
Nie chcę mieć połowy schowka zajętej samym sprzętem do CD :)

Chcę wiedzieć co muszę wymienić dodatkowo do tego żeby mieć TYLKO i wyłącznie zmieniarkę w schowku.
Cztery pierścienie robią wrażenie.

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 01 lut 2017, 22:08

olik110 pisze:Nie chcę mieć połowy schowka zajętej samym sprzętem do CD :)

Chcę wiedzieć co muszę wymienić dodatkowo do tego żeby mieć TYLKO i wyłącznie zmieniarkę w schowku.
Musisz wymienić całe MMI Basic na MMI 2G High. Innej opcji nie ma, aby pozbyć się CD Playera ze schowka.

Awatar użytkownika
sudan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:24
Imię: RAFAL
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: PARIS
Kontakt:

Post autor: sudan » 21 lut 2017, 23:19

Wracam do tematu cd changer bo pojawil sie problem..
Chcialem wyjac ze schowka ten nieszczesny changer ,ale nie mialem tych magicznych kluczykow i zaczalem naciskac w te otwory zwyklym pilnikiem do paznokci.Nie udalo sie w ten sposob,wiec dalem sobie spokoj.Zamowilem kluczyki i wrocilem do tematu.Niestety i z kluczykami operacja sie nie udala...
Sytacja wyglada teraz tak - w lewej strony kluczyk zostal w srodku,o cos zahaczyl chyba i za nic w swiecie nie chce wyjsc (probowalem nawet kombinerkami na sile i dalej nic)
Z prawej strony natomiast,kluczyk wchodzi leciutko i bez zadnego oporu,tak jakby nic nie bylo w srodku.
Zdjalem schowek,pelen nadziei,ze spokojnie wyciagne changer z drugiej strony,jednak sie mylilem,nie widze opcji zeby to wyszlo nawet jak schowek jest zdemontowany.Mial ktos z Was taki problem ?
Jakie jeszcze pomysly byscie podsuneli ? (oprocz mlotka i przecinaka)

Ps.Jesli chodzi o prawa strone,to chyba pilnikiem nacisnalem cos za mocno i cos tam jakby zaskoczylo i mam wrazenie ze prawa strona changera nie trzyma,bo jakis tam lekki ruch wykonuje,natomiast lewa z tym nieszczesnym kluczykiem ani drgnie :)

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 22 lut 2017, 03:36

Nie bój się użyć trochę siły :)
Jak masz już schowek na zewnątrz to musi się poddać, tylko pociśnij go mocniej
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga