Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Podłączenie niefabrycznego radia do systemu MMI 2G Basic

Car Audio
ODPOWIEDZ
emillo83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:07
Lokalizacja: Easingwold

Podłączenie niefabrycznego radia do systemu MMI 2G Basic

Post autor: emillo83 » 22 mar 2020, 23:52

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tutaj nowy, ale auto posiadam już od dłuższego czasu. Niestety pojawił się problem z którym nie mogę sobie poradzić , więc jestem zmuszony prosić Was o pomoc.

Niestety w swoim aucie posiadam nieszczęsny system MMI 2G BASIC i szczerze mówiąc, to mam już dość tego "tępego" systemu audio w moim aucie. Dokładniej mówiąc..... brak możliwości podłączenia jakiegokolwiek zewnętrznego źródła, brak obsługi formatu mp3 i słaba jakość odbioru stacji radiowych. Dlatego chciałbym zamontować niefabryczne radio które spełni moje oczekiwania.

Chciałbym to zrobić po w miarę niskich kosztach, auto już ma trochę latek, prawdopodobnie jeszcze z rok nim pojeżdżę, więc wkładanie jakichkolwiek większych pieniędzy w system audio, nie ma sensu.

Jak ja to widzę:
W schowku zamiast zmieniarki, lub zamiast nawigacji (głównego urządzenia), chciałbym umieścić radio 1 din. Radio będzie musiało mieć wyciągany panel, ponieważ sam panel będzie umieszczony w tym miejscu (patrz zdjęcie), radio z panelem będzie połączone wiązką kabli.

Obrazek
Zdjęcie wnętrza nie jest z mojego auta.

Problem jest w tym, że nie mam pojęcia jak to ogarnąć, czy w ogóle da się niefabryczne radio jakoś wczepić w ten system, jeśli tak to jaka opcja będzie najłatwiejsza. Całość na dodatek utrudniają kable optyczne (audio?), które idą od głównego urządzenia do wzmacniacza, Gdyby nie to, łatwo można byłoby się podłączyć pod głośniki.

Obrazek

Udało mi się znaleźć schematy pinów (kostek) głównego urządzenia i wzmacniacza. Porównując je ze zdjęciami które zrobiłem, wydaje się, że są one prawidłowe. Myślę że będą one bardzo przydatne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak Wy Panowie to widzicie? Będzie to można jakoś ogarnąć, bez większego ingerowania w system? Dodam tylko że, sterowanie radiem z poziomu kierownicy nie jest konieczne, jak również sterowanie przez oryginalny system MMI. Widzę to w ten sposób, że sterowanie będzie przez panel radia o którym wspomniałem. Chciałbym dociąć idealną ramkę, radio dobrać kolorystycznie plus podświetlenie żeby pasowało do całości i żeby nie było to ala tuning pana grzebka.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Marcin2013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:07
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SOsnowiec

Post autor: Marcin2013 » 23 mar 2020, 07:58

emillo83 pisze:brak możliwości podłączenia jakiegokolwiek zewnętrznego źródła, brak obsługi formatu mp3
AMI załatwi sprawę ;)

emillo83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:07
Lokalizacja: Easingwold

Post autor: emillo83 » 23 mar 2020, 09:18

Marcin2013 pisze:AMI załatwi sprawę ;)
Zastanawiam się, czy ktoś montował AMI do MMI 2G Basic? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Pytałem się też sprzedawców i twierdzili, że do takiego MMI nie ma interfejsu. Jakbyś mógł podać wersję która współpracuję z moim MMI, wtedy bym mógł zobaczyć jak to ewentualnie ogarnąć.

Czyli nie ma sensu myśleć o pierwszym sposobie, który jest w pierwszym poście?

Pozdrawiam

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 23 mar 2020, 13:34

Niektórzy nazywają to podcieranie dupy szklem.
O ile człowiek może wyjść ze wsi to nie duży problem, o tyle aby wieś wyszła z niego to już duży problem.
Wystarczy interfejs AMI lub chińska zabawka bluetooth nadająca muzę z karty, z telefonu na UKFie.
Dla wymagających są całe zestawy na androidzie zastępujące cały przestarzały system MMI Basic.

emillo83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:07
Lokalizacja: Easingwold

Post autor: emillo83 » 23 mar 2020, 14:43

carlos777 pisze:Niektórzy nazywają to podcieranie dupy szklem.
O ile człowiek może wyjść ze wsi to nie duży problem, o tyle aby wieś wyszła z niego to już duży problem.
Szkoda, że więcej czasu poświęciłeś na prawienie swoich "mądrości", niż na to, żeby starać się bardziej pomóc. Coś w tym jest, że niektórym osobom, po zakupie Audi coś niedobrego dzieje się w głowie. Ale skoro zrobiło Ci się lepiej, to ciesz się tą chwilą.

Strata czasu.

Pozdrawiam

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 23 mar 2020, 17:52

emillo83 pisze:
carlos777 pisze:
Szkoda, że więcej czasu poświęciłeś na prawienie swoich "mądrości", niż na to, żeby starać się bardziej pomóc. Coś w tym jest, że niektórym osobom, po zakupie Audi coś niedobrego dzieje się w głowie. Ale skoro zrobiło Ci się lepiej, to ciesz się tą chwilą.

Strata czasu.

Pozdrawiam
Przestań zaśmiecać forum .
Ludzie twojego pokroju do dziś chowają kury i kaczki w blokowisku na 10-tym piętrze.
Załóż sobie jeszcze wyłącznik schodowy jak ci padnie pibibka od klaksonu.
Bo takich druciarzy też widziałem.

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: januszm » 23 mar 2020, 18:02

slabo odbiera radio?
to cos masz spieprzone, bo u mnie co prawda 3G Low, ale radio odbiera super.
Kup sobie FM Transmitter, tylko nie byle jaki, i juz masz MP3, zadnego kablowania i badziewiowania.
Moj brat ma to w swojej a6 i jest zadowolony.
Tym bardziej ze za rok sprzedajesz auto

a tu masz audio interface do twojego modelu
https://www.suwtec.de/Audio-Interface-f ... -streaming

Marcin2013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:07
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SOsnowiec

Post autor: Marcin2013 » 23 mar 2020, 19:04

emillo83 pisze:Zastanawiam się, czy ktoś montował AMI do MMI 2G Basic?
Tego nie wiem na 100% , ja montowałem u siebie w D3, ale mam 2G High i jestem zadowolony,jestem zwolennikiem montowania oryginalnych podzespołów dlatego zdecydowałem się na AMI jakoś transmiter mnie nie przekonywał (sterowanie z poziomu konsoli itd...) Ale zmieniarkę w schowku masz podłączoną normalnie na MOST ?

emillo83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:07
Lokalizacja: Easingwold

Post autor: emillo83 » 24 mar 2020, 14:02

januszm pisze:slabo odbiera radio?
to cos masz spieprzone, bo u mnie co prawda 3G Low, ale radio odbiera super.
Kup sobie FM Transmitter, tylko nie byle jaki, i juz masz MP3, zadnego kablowania i badziewiowania.
Moj brat ma to w swojej a6 i jest zadowolony.
Tym bardziej ze za rok sprzedajesz auto

a tu masz audio interface do twojego modelu
https://www.suwtec.de/Audio-Interface-f ... -streaming
Dzięki za linka. Chyba jednak zostanę przy AMI. Tak jak pisałem wcześniej, pytałem się dwóch sprzedawców, którzy stwierdzili, że nie ma interfejsów do MMI2G Basic. Nie mogłem też znaleźć na necie, więc stwierdziłem że faktycznie nie ma.
Jeśli chodzi o FM Transmiter, to z tego co wiem, jakość audio nie jest zadowalająca, a na tym punkcie jestem uczulony, w innym przypadku pewnie już by siedział w aucie.

Być może mam coś zrąbane z tunerem, tym bardziej, że jest to DAB Tuner (według naklejki), więc odbiór powinien być czysty, bez szumów i zakłóceń

Dzięki i pozdrawiam.

Marcin2013 pisze:Tego nie wiem na 100% , ja montowałem u siebie w D3, ale mam 2G High i jestem zadowolony,jestem zwolennikiem montowania oryginalnych podzespołów dlatego zdecydowałem się na AMI jakoś transmiter mnie nie przekonywał (sterowanie z poziomu konsoli itd...) Ale zmieniarkę w schowku masz podłączoną normalnie na MOST ?
Nie mam pojęcia jak mam podłączoną zmieniarkę, ponieważ miałem problem z jej wyciągnięciem i odpuściłem, wszystko jest oryginalne bez przeróbek. Przed zakupem AMI, upewnię się, że wszystko będzie pasować i współgrać, zmieniarkę też wyciągnę :]

Pozdrawiam.

carlos777 pisze:Przestań zaśmiecać forum .
Ludzie twojego pokroju do dziś chowają kury i kaczki w blokowisku na 10-tym piętrze.
Załóż sobie jeszcze wyłącznik schodowy jak ci padnie pibibka od klaksonu.
Od zaśmiecania forum widzę Ty jesteś ekspertem. Polecam, abyś energię którą poświęcasz na wymyślanie "suchych" kawałków, następnym razem przeznaczył na coś bardziej produktywnego.

Pozdrawiam.

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: januszm » 24 mar 2020, 19:39

jesli sa szumy w radiu to nie odbierasz DAB tylko FM.
AMI za darmo tez nie bedzie...

widzisz tacy sprzedawcy zero pojecia... a interface jest :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga